Květen je jako stvořený pro příjemnou dovolenou v jižní části Evropy. Dubrovník je nádherné město v Chorvatsku, které má ledasco nabídnout v sezóně, ale i mimo ni. Očekávat můžete příjemné teploty okolo dvaceti stupňů, což je ideální počasí na to, prozkoumat tamější historické hradby, nebo se projít po pláži a smočit (nejen) nohy v moři. Případnou další inspiraci na to, co zde podniknout, můžete načerpat v našem bezplatném online průvodci po Dubrovníku. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Chorvatska s cestovní kanceláří naleznete například zde

 

 

Tip pro vás: Pokud s individuální turistikou prozatím nemáte zkušenosti, můžete si pročíst tento podrobný návod>>. 

 

Odlet je z letiště ve Vídni. Nejlevněji mnohdy vychází autobusy Eurolines. Přímo na letiště vás odveze ale i jak společnost Regiojet, tak například Flixbus. Pokud dáváte na delších trasách přednost cestě vlakem, můžete Regiojetem přijet na vlakové nádraží Vídeň Hauptbahnhof a tam přestoupit na autobusový transfer téže společnosti.

 

Před odletem nepodceňte sjednání cestovního pojištění. Na jeho přehledné online srovnání se můžete podívat na tomto odkazu. Také k celkové ceně dopravy nezapomeňte připočítat transfer z/na letiště ve Vídni a v samotném Dubrovníku.

 

Ubytování můžete vyřešit například přes stránku Bookingkde naleznete hotely či ubytovny v konkrétní destinaci, které si dle libosti můžete vyfiltrovat. Pokud byste však dali přednost ubytování u soukromníka a nehotelovému prostředí, podívejte se na stránku AirBnb. Zde navíc při registraci přes tento odkaz získáte slevu na svůj první pobyt.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky na trase Vídeň-Dubrovník-Vídeň v termínu například 16. – 19. května (sobota až úterý) zakoupíte na stránkách společnosti Laudamotion (Ryanair)Jsou k dispozici i další (kratší či delší) termíny za stejnou cenu, například 17. – 26. května, nebo  19. – 21. května. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Levné letenky Dubrovník
Levné letenky Dubrovník

 

Květnové Chorvatsko (Dubrovník) i na prodloužené víkendy za 680 Kč! (letenky z Vídně tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!