Květen je jako stvořený pro příjemnou dovolenou v jižní části Evropy. Dubrovník je nádherné město v Chorvatsku, které má ledasco nabídnout v sezóně, ale i mimo ni. Očekávat můžete příjemné teploty okolo dvaceti stupňů, což je ideální počasí na to, prozkoumat tamější historické hradby, nebo se projít po pláži a smočit (nejen) nohy v moři. Případnou další inspiraci na to, co zde podniknout, můžete načerpat v našem bezplatném online průvodci po Dubrovníku. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Chorvatska s cestovní kanceláří naleznete například zde

 

 

Tip pro vás: Pokud s individuální turistikou prozatím nemáte zkušenosti, můžete si pročíst tento podrobný návod>>. 

 

Odlet je z letiště ve Vídni. Nejlevněji mnohdy vychází autobusy Eurolines. Přímo na letiště vás odveze ale i jak společnost Regiojet, tak například Flixbus. Pokud dáváte na delších trasách přednost cestě vlakem, můžete Regiojetem přijet na vlakové nádraží Vídeň Hauptbahnhof a tam přestoupit na autobusový transfer téže společnosti.

 

Před odletem nepodceňte sjednání cestovního pojištění. Na jeho přehledné online srovnání se můžete podívat na tomto odkazu. Také k celkové ceně dopravy nezapomeňte připočítat transfer z/na letiště ve Vídni a v samotném Dubrovníku.

 

Ubytování můžete vyřešit například přes stránku Bookingkde naleznete hotely či ubytovny v konkrétní destinaci, které si dle libosti můžete vyfiltrovat. Pokud byste však dali přednost ubytování u soukromníka a nehotelovému prostředí, podívejte se na stránku AirBnb. Zde navíc při registraci přes tento odkaz získáte slevu na svůj první pobyt.

 

 

Letenky na trase Vídeň-Dubrovník-Vídeň v termínu například 16. – 19. května (sobota až úterý) zakoupíte na stránkách společnosti Laudamotion (Ryanair)Jsou k dispozici i další (kratší či delší) termíny za stejnou cenu, například 17. – 26. května, nebo  19. – 21. května. Alternativně můžete letenky zakoupit u českého prodejce, cena je sice o něco vyšší, ale získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Levné letenky Dubrovník
Levné letenky Dubrovník

 

Květnové Chorvatsko (Dubrovník) i na prodloužené víkendy za 680 Kč! (letenky z Vídně tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!