Láká vás Řecko, ale Korfu ani Zakynthos nejsou vaši favoriti? Naplánujte si dovolenou na Krétě, z Vídně se na tento oblíbený řecký ostrov dopravíte za zhruba 2 000 Kč s členstvím Wizzair. Při plánování své dovolené se inspirujte i v našem průvodci po Krétě. Tento tip je na individuální turistiku, veškeré zájezdy na Krétu s cestovní kanceláří naleznete zde

 

INFO KE KORONAVIRU: Řecko je dle tzv. semaforu (viz článek o novém rozhodnutí vlády) označeno zelenou barvou. Od 15. června je možné na letiště v Athénách a v Soluni za účelem turistiky přiletět bez povinné karantény. Od 1. července se pak dle plánu mají otevřít ostrovní letiště, taktéž bez karantény.

Myslete na to, že situace ohledně COVID-19 se může ze dne na den změnit, váš let tak může být přeložen nebo zcela zrušen. Stejně tak se může stát, že vás v cílové destinaci nebo po návratu do vlasti bude čekat test či karanténa. Ne každý z našich čtenářů ale může čekat s nákupem na last minute, proto začínáme přidávat tyto first minute tipy na termíny od července.

 

 

TIP: Jestli zatím nemáte zkušenosti s individuální turistikou, doporučuji k přečtení tento podrobný návod>>.

 

Odlet je z dobře dostupného letiště ve Vídni, kam se komfortně dopravíte se společnostmi Eurolines, Regiojet či Flixbus.

 

K ceně letenek nezapomeňte připočítat náklady na transfer z/na letiště, ubytování, stravování či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání naleznete zde >>

 

Veškeré dostupné hotely najdete zde. Alternativně také můžete využít tuto naši slevu na vaše první ubytování rezervované přes Airbnb. Vzhledem k aktuální situaci doporučujeme rezervovat ubytování s možnostní bezplatného storna.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Získejte kredit zdarma až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb! 990 Kč můžete využít zde
Aktuální informace o tom, kam se cestovat může a kam ne, naleznete zde.

 

Letenky Vídeň–Heraklion (Kréta)–Vídeň v termínu 20. až 27. srpna (úterý až úterý) můžete rezervovat na stránkách Wizzair. Alternativně můžete koupit letenky zde u českého prodejce, cena je sice o trochu vyšší, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web.

 

Pozornost věnujte brzkému odletu z Vídně.

 

letenky Kréta wizzair
Levné letenky z Vídně na Krétu srpen
Kréta z Vídně o letních prázdninách od 2000 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!