Nemáte rádi vedra a chcete se vyhnout dovolené přes hlavní sezónu? Na Krétě se budete mít parádně i v první polovině října! Počasí bude stále skvělé, teploty už ale nebudou atakovat extrémní hodnoty. Především na jihu ostrova se nemusíte bát ani větru. Krétu navíc budete mít skoro jen pro sebe, potkávat budete minimum turistů. Zpáteční letenky s odletem z Vídně aktuálně zakoupíte za 525 Kč se členstvím WizzAir (bez něj budou o 20 eur dražší). Když je zkombinujete s námi vybraným ubytováním, dostanete se na celkovou částku 1 930 Kč/osoba za 8denní dovolenou. Naše tipy na výlety a další informace o destinaci najdete v online průvodci po Krétě.

 

INFO KE KORONAVIRU: Nejpozději 24 hodin před odletem musíte vyplnit tento online formulář. Další informace k formuláři naleznete v článku Cestování do zahraničí covid: Formuláře. Dál sledujte situaci.

 

 

TIP: Pokud s individuální turistikou zatím nemáte zkušenosti, užitečné rady načerpáte v tomto podrobném návodu >>. 

 

Při cestách po EU si sice případně vystačíte jen s kartičkou pojištěnce, vždy ale raději doporučujeme nepodcenit cestovní pojištění. Na online srovnání všech možností se podívejte na tomto odkazu >>.

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Vídně, kam se můžete dopravit se společnostmi Regiojet nebo Flixbus

 

Předem odhadněte celkovou cenu dovolené, krom letenek a ubytování myslete také na dopravu po Krétě a stravování. Auto si případně rezervujte přes Rentalcars. Pokud Krétu plánujete co nejvíc poznat, vlastní auto určitě využijete. V případě odpočinkové dovolené na jednom místě se spíše ojedinělými výlety si vystačíte i s hromadnou dopravou.

 

Pro ubytování jsme zvolili dobře hodnocené apartmány Iraklis. Ta jsou umístěna v letovisku Stalis (Stalida), kde v říjnu bývá ideální počasí. Přímo u ubytování najdete bazén, k moři je to 350 m. Vzhledem k aktuální situaci může být užitečná také možnost pobyt zrušit až do 28. září. Dala by se najít i levnější ubytování, tohle ale u nás vzhledem ke všem výše popsaným výhodám vítězí. Alternativou je pak Airbnb, při registraci přes tento odkaz získáte slevu na svůj první pobyt.

 

 

Letenky na trase VídeňHeraklionVídeň v termínu 7. až 14. října můžete zarezervovat na stránkách WizzAir. Letenky je rovněž možné zakoupit u ověřeného českého prodejce, cena sice bude vyšší o jejich provizi, ale vy získáte zákaznickou podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento web. 

 

Pozornost věnujte brzkému odletu z Vídně, dobře naplánujte příjezd na letiště.

 

letenky heraklion wizzair
Letenky z Vídně na Krétu, říjen, Wizzair
Kréta z Vídně na 8 dní od 1930 Kč! (letenky + ubytování)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!