Několik nejrychlejších čtenářů může využít akční letenky z Prahy na Krétu a zpět přes letní prázdniny za 3760Kč. Občas se objeví letenky i levnější, ale hlavní výhoda této akce spočívá ve velkém množství termínů během celých letních prázdnin. Snáze si tak můžete naplánovat termín i délku vaší dovolené. Letenek je pouze omezené množství a poměrně rychle mizí, proto bych s případným nákupem doporučoval neotálet. Ceny ubytování začínají na 1800Kč/os/8 dní. Více bych ale doporučoval si ostrov projet, at už autem, motorkou nebo např. na kole.

 

<

 

Letenky můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

 

letenky na krétu

 

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Se ženou máme na 7 měsíční cestu kolem světa také pouze batohy :). Vezmete si jen to, co skutečně potřebujete a dá vám to větší volnost v rozhodování. Pokud budete kupovat více letenek, věnujte zvýšenou pozornost konečné ceně. S obsazeností letadla totiž ceny stoupají.

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

 

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na jednom místě, všechny hotely  naleznete zde >>

 

 

 

Kréta z Prahy přes celé letní prázdniny za 3760Kč! (obě letenky)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!