Několik nejrychlejších čtenářů může využít akční letenky z Prahy na Krétu a zpět přes letní prázdniny za 3760Kč. Občas se objeví letenky i levnější, ale hlavní výhoda této akce spočívá ve velkém množství termínů během celých letních prázdnin. Snáze si tak můžete naplánovat termín i délku vaší dovolené. Letenek je pouze omezené množství a poměrně rychle mizí, proto bych s případným nákupem doporučoval neotálet. Ceny ubytování začínají na 1800Kč/os/8 dní. Více bych ale doporučoval si ostrov projet, at už autem, motorkou nebo např. na kole.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Letenky můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

 

letenky na krétu

 

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Se ženou máme na 7 měsíční cestu kolem světa také pouze batohy :). Vezmete si jen to, co skutečně potřebujete a dá vám to větší volnost v rozhodování. Pokud budete kupovat více letenek, věnujte zvýšenou pozornost konečné ceně. S obsazeností letadla totiž ceny stoupají.

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

 

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na jednom místě, všechny hotely  naleznete zde >>

 

 

 

Kréta z Prahy přes celé letní prázdniny za 3760Kč! (obě letenky)
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!