Posledních akčních letenek z Prahy na Krétu a zpět za 3290Kč na prodloužený víkend, využijeme k dalšímu levnocestovatelskému tipu. Využít tyto letenky samozřejmě můžete různě, např. si najít levné ubytování, nebo si ostrov projet. Ale i když to nejsou špatné možnosti, v dnešním tipu jsem je místo toho spároval s hotelem s All Inclusive. Je totiž hodně čtenářů, kteří Levnocestování čtou nejenom pro úsporu nákladů, ale protože tu najdou tipy i na prodloužené víkendy u moře. Detailního průvodce Krétou naleznete zde. Zájezdy na Krétu přes CK, naleznete zde.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Letenky Praha – Kréta (Heraklion) – Praha za 3290Kč zakupte zde >>

 

I když je termínů více, v tomto tipu nás zajímá jediný poslední na prodloužený víkend (o prázdninách, v září je jich plno), od středy 3. do neděle 7. srpna. S nákupem letenek si případně pospěšte, zbývá jich jen několik. Na druhou stranu ale postupujte s rozvahou a vemte do úvahy všechny náklady.

 

 

Kréta

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně je to zcela zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Nejlevnější hotel s All Inclusive je Nicolas Villas za 8757Kč/pobyt/2 osoby (tedy cca 4370Kč/osobu).  Pokud vám to ale rozpočet dovolí, více bych vám doporučil si pár korun připlatit a vzít o třídu lepší hotel. Třeba Europa hotel je jen 800Kč dražší (takže 400Kč/osobu), je skvěle hodnocen, vypadá výborně a je hned u moře. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Kréta

 

 

Všechny hotely na Krétě s All Inclusive na tento termín, naleznete zde >>

Všechny hotely na Krétě bez stravy na tento termín, naleznete zde >>

 

Nejlépe se k ubytování a prozkoumání ostrova dostanete zapůjčením automobilu přes RentalCars. Pokud si auto půjčovat nechcete, dostupnost hotelu z letiště si můžete ověřit přes mapy.levnocestovani.cz.

 

 

Historie na každém kroku, to je Kréta…

 

Asi nikoho nepřekvapí, že Kréta je největším a zároveň nejoblíbenějším ostrovem Řecka. Toto místo je doslova opředeno legendami. Dle té nejznámější má být dokonce rodištěm samotného Dia – vládce olympijských bohů. Navštivte tedy i vy místo, kde znovu ožívají dějiny.

 

Kréta je plná kontrastů. Na jedné straně se jedná o velice rušný ostrov plný ruchu, bohatého nočního života a jiných radovánek. Na straně druhé si můžete užívat poklidu nekonečných pláží a průzračného moře, místo jako stvořené pro romantiky. Ostrov je poměrně členitý a známý je především pro své úzké uličky, kde se stěží vyhnout dvě auta. Proto doporučujeme pěší turistiku či jízdu na kole. Kam až oko dohlédne, si budete moci užívat kouzelné scenérie.

 

Ubytovat se můžete buď v jednom z mnoha luxusních letovisek a hotelů nebo v jedné z mnoha vesniček či taveren. Zde můžete zakusit tu pravou atmosféru a ochutnat i mnoho specialit krétské kuchyně jako jsou sýry anthotyro a manouri.

 

 

Božský palác Knossos i překrásné soutěsky

Jestli nejste ten typ, který dovede celou dovolenou proležet pouze na pláži, určitě navštivte i různé památky a přírodní skvosty. Nádherné jsou zde především soutěsky, z nichž je nejznámější Samaria. K vidění jsou i kouzelné jeskyně s naprosto výstižným názvem – Diovy jeskyně. Mezi nejznámější a nejúchvatnější pláže patří Balos Lagoon, palmová pláž Vai, Matala, Plakias, pláž Elafonisi s růžovým pískem, četnými zátokami, rozlehlými mělčinami a opalizující vodou

 

Z historických objektů je nejnavštěvovanější palác Knossos či Festos.

 

Nekonečné olivové háje a Svatojánský chléb

Za procházku stojí určitě i cesty lemované citrusovníky a pomerančovníky. K vidění jsou zde i morušovníky a rohovníky právě těm se přezdívá Svatojánský chléb. Jedná se o 10m vysoký strom s lusky dlouhými 20cm. Plody jsou velice energeticky vydatné a slaďounké, určitě stojí za ochutnání. Řekové jej využívají pro výrobu velice lahodných sirupů, likérů a vín. Během procházky můžete narazit na volně se popasující kozy kri-kri.

 

Po stopách Minotaura…

Na ostrově se nalézají pozůstatky minojské kultury. Jistě si ještě z hodin dějepisu pamatujete příběh o bájném Minotaurovi člověku s lidským tělem a býčí hlavou. Dle některých pověstí se zrodil z bizardního chtíče jeho matky. Ta se zamilovala do překrásného býka. Aby s ním mohla mít styk, nechala postavit dutou krávu, do které si následně vlezla a s býkem tak počala dítě.

 

Počasí

Hlavní sezona bývá, co se týče počasí, téměř ideální – teplo a málo srážek. V průměru se teploty pohybují: leden 15C˚, únor 16 C˚, březen 17 C˚, duben 20 C˚, květen 24 C˚, červen 28 C˚, červenec 29 C˚, srpen 29 C˚, září 27 C˚, říjen 24 C˚, listopad 21 C˚, prosinec 17 C˚.

 

 

Kréta z Prahy na 5 dní (prodloužený víkend) s All Inclusive za 7590Kč (letenky + hotel)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!