Kréta v srpnu na 19 dní za 9500Kč! (letenky z/do Prahy + skvěle hodnocený hotel u moře)

Kréta v srpnu na 19 dní za 9500Kč! (letenky z/do Prahy + skvěle hodnocený hotel u moře)

Na krásnou Krétu nás zavede náš dnešní levnocestovatelský tip. Díky levným letenkám z/do Prahy za cca 2800Kč, vás celkově letenky a ubytování na 19 dní vyjdou pouze na 9500Kč. Zvolil jsem přitom fantasticky hodnocený hotel nedaleko pláže, pokud byste zvolili ubytování horší, dá se ještě několik tisíc ušetřit. Vřele doporučuji pronajmout si alespon na část dovolené automobil a ostrov si projet, Kréta za to rozhodně stojí. Další variantou je využít pouze letenky, pronajmout si auto, motorku či kolo a ubytování brát po cestě.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

Letenky Praha – Heraklion – Praha za 103€ (cca 2800Kč) nakupte na termín 17. srpna – 4. září přímo u dopravce aegeanair.com.

Kréta-1

V ceně máte pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Se ženou máme na 7 měsíční cestu kolem světa také pouze batohy :). Vezmete si jen to, co skutečně potřebujete a dá vám to větší volnost v rozhodování. Pokud budete kupovat více letenek, věnujte zvýšenou pozornost konečné ceně. S obsazeností letadla totiž ceny stoupají.

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na jednom místě, všechny hotely na toto období naleznete zde >>

Velice dobře vypadá hotel Bella Vista za 13500Kč (tedy 6750Kč/osobu), který můžete zarezervovat zde >>

Kréta

Bella Vista se nachází jen 100 metrů od pláže Bali v Rethymnu, několik minut pěšky od restaurací a obchodů. Nabízí ubytování s možností vlastního stravování s výhledem na Krétské moře nebo hory a bezplatné Wi-Fi připojení ve všech prostorách.

Všechna klimatizovaná studia a apartmány mají balkon, kuchyňský kout s jídelní částí, lednicí i varnou deskou a satelitní TV s plochou obrazovkou. Součástí je koupelna se sprchovým koutem a bezplatnými toaletními potřebami.

Bella Vista leží 25 km od měst Rethymno a Port a 40 km od Heraklionu. Přímořská vesnice Panormos je vzdálena 9 km. Na místě lze zajistit službu půjčení aut a prodej vstupenek. K dispozici je bezplatné veřejné parkování.

Dostupnost autobusem je výborná, z letiště v Heraklionu nejdříve zajedte do Heraklionu a následně linkou číslo deset jedte přímo do Bali. Cesta trvá cca 80 minut a vyjde vás na cca 140Kč.

Kréta

Celkově vzato tuto dovolenou bych doporučil akčnějším turistům, toužících poznat tento krásný ostrov. Skvělý zážitek to může být i pro mladé dvojice, které si půjčí motorku či kola a během 19 dní si ostrov projedou.