Pro ty čtenáře, kteří si již nyní plánují letní dovolenou, tu mám velmi zajímavý tip na krásnou Krétu v červenci. Termínů je k dispozici více, délku dovolené si tedy můžete do značné míry nastavit dle svých potřeb. I když cena zahrnuje letenky z/do Prahy a ubytování v hotelu u pláže, vřele všem doporučuji zapůjčení automobilu/čtyřkolky/motorky/kola a projetí ostrova. Dá vám to nesrovnatelně více zážitků. Pokud se pro toto rozhodnete, kupte si letenky a hotely zvolte při cestě. S nákupem hotelu neotálejte a berte ho hned po potvrzení letenek (s možností storna zdarma). Nějaké ubytování vždy seženete, ale ty nejvýhodnější nabídky ubytování budou postupně mizet.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Letenky Praha – Heraklion – Praha zakupte na termín 3. – 13. července přímo na webu dopravce Aegeanair.com za 120€ (cca 3250Kč)

 

 

 

 

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Se ženou si na 6 měsíční cestu kolem světa bereme také pouze batohy :). Vezmete si jen to, co skutečně potřebujete a dá vám to větší volnost v rozhodování.

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

 

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na jednom místě, všechny hotely na toto období naleznete zde >>

 

Rozumně vypadá hotel Afrogialis za 2700Kč/11 dní/osoba, který můžete zarezervovat zde >>

 

 

 

Nezpomínejte, že odlet je poslední den už v 10:30 a pokud nebudete mít auto, bude asi lepší poslední noc strávit v Heraklionu.

 

Celkově vzato tuto dovolenou bych doporučil akčnějším turistům, toužících poznat tento krásný ostrov. Skvělý zážitek to může být i pro mladé dvojice, které si půjčí motorku či kola a během 11 dní si ostrov projedou. Pokud je vaším cílem strávit dovolenou na pláži, počkejte si na nabídky last minute zájezdů přes CK, které určitě budu zveřejnovat.

 

Kréta v červenci z Prahy na 11 dní za 5950Kč! (letenky + hotel u pláže)
Štítky:            

2 komentáře u „Kréta v červenci z Prahy na 11 dní za 5950Kč! (letenky + hotel u pláže)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!