Kréta v červenci z Prahy na 11 dní za 5950Kč! (letenky + hotel u pláže)

Kréta v červenci z Prahy na 11 dní za 5950Kč! (letenky + hotel u pláže)

Pro ty čtenáře, kteří si již nyní plánují letní dovolenou, tu mám velmi zajímavý tip na krásnou Krétu v červenci. Termínů je k dispozici více, délku dovolené si tedy můžete do značné míry nastavit dle svých potřeb. I když cena zahrnuje letenky z/do Prahy a ubytování v hotelu u pláže, vřele všem doporučuji zapůjčení automobilu/čtyřkolky/motorky/kola a projetí ostrova. Dá vám to nesrovnatelně více zážitků. Pokud se pro toto rozhodnete, kupte si letenky a hotely zvolte při cestě. S nákupem hotelu neotálejte a berte ho hned po potvrzení letenek (s možností storna zdarma). Nějaké ubytování vždy seženete, ale ty nejvýhodnější nabídky ubytování budou postupně mizet.

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

Letenky Praha – Heraklion – Praha zakupte na termín 3. – 13. července přímo na webu dopravce Aegeanair.com za 120€ (cca 3250Kč)

V ceně máte pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Se ženou si na 6 měsíční cestu kolem světa bereme také pouze batohy :). Vezmete si jen to, co skutečně potřebujete a dá vám to větší volnost v rozhodování.

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na jednom místě, všechny hotely na toto období naleznete zde >>

Rozumně vypadá hotel Afrogialis za 2700Kč/11 dní/osoba, který můžete zarezervovat zde >>

Nezpomínejte, že odlet je poslední den už v 10:30 a pokud nebudete mít auto, bude asi lepší poslední noc strávit v Heraklionu.

Celkově vzato tuto dovolenou bych doporučil akčnějším turistům, toužících poznat tento krásný ostrov. Skvělý zážitek to může být i pro mladé dvojice, které si půjčí motorku či kola a během 11 dní si ostrov projedou. Pokud je vaším cílem strávit dovolenou na pláži, počkejte si na nabídky last minute zájezdů přes CK, které určitě budu zveřejnovat.