Pokud vás láká levná dovolená u moře, můžete zvážit další levnocestovatelský tip na krásnou Krétu. Doporučil bych ho zejména čtenářům ze severovýchodu ČR, protože odlet bude z Wroclavi a návrat do Katovic. Pokud by pro vás byl lepší odlet z Prahy, doporučoval bych spíše tento tip.  Vřele doporučuji si na Krétě půjčit auto/motorky/kola a ostrov si projet. Detailního průvodce Krétou naleznete zde. V tomto tipu jde o individuální dovolenou, zájezdy na Krétu přes CK, naleznete zde.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet bude z Wroclavi, . Průvodce Wroclaví a jak se do ní nejlépe dostat, naleznete zde. Přílet pak do Katovic, ke kterým průvodce naleznete zde.

 

Letenky Wroclaw – Kréta (Chania) – Katovice za 399 zlotých (cca 2500Kč) zarezervujte zde >>

 

Kréta

 

 

V ceně máte krom příručního i odbavené zavazadlo do 20kg. Odlet je vždy 10. července, návrat je možný 17., 20., nebo 24. července. Já v další kalkulaci počítám s termínem 10. – 17. července, ale stačí si posunout termín rezervace hotelu.

 

 

 

Pokud preferujete All Inclusive, dobře vypadají Comfort Malievi Apartments. Jsou rovněž dobře hodnocena a na osobu s All Inclusive vycházejí na 5750Kč. Rezervovat je můžete zde >>

 

 

Kréta

 

 

 

Historie na každém kroku, to je Kréta…

 

Asi nikoho nepřekvapí, že Kréta je největším a zároveň nejoblíbenějším ostrovem Řecka. Toto místo je doslova opředeno legendami. Dle té nejznámější má být dokonce rodištěm samotného Dia – vládce olympijských bohů. Navštivte tedy i vy místo, kde znovu ožívají dějiny.

 

Kréta je plná kontrastů. Na jedné straně se jedná o velice rušný ostrov plný ruchu, bohatého nočního života a jiných radovánek. Na straně druhé si můžete užívat poklidu nekonečných pláží a průzračného moře, místo jako stvořené pro romantiky. Ostrov je poměrně členitý a známý je především pro své úzké uličky, kde se stěží vyhnout dvě auta. Proto doporučujeme pěší turistiku či jízdu na kole. Kam až oko dohlédne, si budete moci užívat kouzelné scenérie.

 

Ubytovat se můžete buď v jednom z mnoha luxusních letovisek a hotelů nebo v jedné z mnoha vesniček či taveren. Zde můžete zakusit tu pravou atmosféru a ochutnat i mnoho specialit krétské kuchyně jako jsou sýry anthotyro a manouri.

 

 

Božský palác Knossos i překrásné soutěsky

Jestli nejste ten typ, který dovede celou dovolenou proležet pouze na pláži, určitě navštivte i různé památky a přírodní skvosty. Nádherné jsou zde především soutěsky, z nichž je nejznámější Samaria. K vidění jsou i kouzelné jeskyně s naprosto výstižným názvem – Diovy jeskyně. Mezi nejznámější a nejúchvatnější pláže patří Balos Lagoon, palmová pláž Vai, Matala, Plakias, pláž Elafonisi s růžovým pískem, četnými zátokami, rozlehlými mělčinami a opalizující vodou

 

Z historických objektů je nejnavštěvovanější palác Knossos či Festos.

 

Nekonečné olivové háje a Svatojánský chléb

Za procházku stojí určitě i cesty lemované citrusovníky a pomerančovníky. K vidění jsou zde i morušovníky a rohovníky právě těm se přezdívá Svatojánský chléb. Jedná se o 10m vysoký strom s lusky dlouhými 20cm. Plody jsou velice energeticky vydatné a slaďounké, určitě stojí za ochutnání. Řekové jej využívají pro výrobu velice lahodných sirupů, likérů a vín. Během procházky můžete narazit na volně se popasující kozy kri-kri.

 

Po stopách Minotaura…

Na ostrově se nalézají pozůstatky minojské kultury. Jistě si ještě z hodin dějepisu pamatujete příběh o bájném Minotaurovi člověku s lidským tělem a býčí hlavou. Dle některých pověstí se zrodil z bizardního chtíče jeho matky. Ta se zamilovala do překrásného býka. Aby s ním mohla mít styk, nechala postavit dutou krávu, do které si následně vlezla a s býkem tak počala dítě.

 

Počasí

Hlavní sezona bývá, co se týče počasí, téměř ideální – teplo a málo srážek. V průměru se teploty pohybují: leden 15C˚, únor 16 C˚, březen 17 C˚, duben 20 C˚, květen 24 C˚, červen 28 C˚, červenec 29 C˚, srpen 29 C˚, září 27 C˚, říjen 24 C˚, listopad 21 C˚, prosinec 17 C˚.

 

 

Kréta na 8 dní za 4650Kč, nebo s ALL INCLUSIVE za 8300Kč (letenky + pobyt)

2 komentáře u „Kréta na 8 dní za 4650Kč, nebo s ALL INCLUSIVE za 8300Kč (letenky + pobyt)

 • 9.7.2016 (9:53)
  Trvalý odkaz

  Ahoj,
  jak na bookingu filtrovat ALL INCLUSIV hotely v jiné termíny, nemohu tam najít žádný filtr.
  Díky

  Reagovat
  • 9.7.2016 (10:17)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, vlevo je sloupec se stravou. Ale taky se mi stalo, že tam jednou nebyl a netuším proč, možná nějaké jejich A/B testování webu. Zkuste jiný prohlížeč 😉

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!