Akčních letenek na Krétu a zpět za 69€ (tedy cca 1860Kč) využijem ek dnešnímu tipu na levnocestování. Odlet je z velmi dobře dostupné Vídně a k letenkám jsem přiřadil dobře hodnocený hotel s bazénem. Využít samozřejmě můžete pouze letenky, půjčit si na místě kola/motorky/auto a tento krásný řecký ostrov si projet, to už je na zvážení a preferencích každého.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky na termín 3. – 10. červen na trase Vídeň – Heraklion – Vídeň za 69€ zakupte přímo na TuiFly.com. Předem upozornuji, že pokud nemáte TuiFly kartu, zaplatíte poplatek za platbu kartou 7,5€. I tak je to ale velmi rozumná cena.

 

 

Letenky na Krétu

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek 30€.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

 

Jak už jsem psal, věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu. Bud bych si půjčil auto tam, kde ho nebude problém brzy ráno vrátit, nebo bych poslední noc strávil přímo v Heraklionu. Nespoléhejte se na jízdní řády, obyvatelé Kréty jsou hrozně příjemní lidé, ale nikdo se kvůli ničemu nestresuje :).

 

Pro příklad ubytování jsem zvolil Stelva Villas. Je skvěle hodnocen a snadno se k němu dostanete autobusem (za cenu kolem 100Kč).Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Kréta1

 

 

Pokud prefreujete ALL INCLUSIVE, volil bych hotel Irene Village. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Kréta1

 

 

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven.

 

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Aktuální počasí na Krétě naleznete zde >>

 

Předpověd počasí na Krétě na dobu pobytu je zde. Vypadá to dobře :).

 

Kréta1

 

 

Kréta na 8 dní za 3290Kč! (nebo s ALL INCLUSIVE za 5490Kč)!

2 komentáře u „Kréta na 8 dní za 3290Kč! (nebo s ALL INCLUSIVE za 5490Kč)!

 • 1.6.2016 (11:11)
  Trvalý odkaz

  POkud bych jel variantu, že bych si půjčil skútr a objížděl celý ostrov, je lepší mít hotely předem rezervované a mít přesný plán, nebo podle chuti na místě? změní se hodně cena? Díky

  Reagovat
  • 1.6.2016 (12:04)
   Trvalý odkaz

   Možná to bude trochu dražší, ale určitě mnohem zábavnější. Takže bych to nechal až na místě a zarezervoval jen první a poslední noc. Já to dělám také tak.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!