Na krásnou Krétu nás dovede náš dnešní druhý tip na levnocestování. Díky výhodným letenkám z Vídně za 80€ (cca 2160Kč) včetně všech poplatků, nás 8 dní v květnu na tomto úžasném ostrově vyjde na 3180Kč. S All Inclusive se vejdeme do 5 tisíc a přidal jsem i alternativu pro náročnější čtenáře. V květnu nečekejte počasí na koupání v moře, ale Kréta bude krásně rozkvetlá a společně s méně turisty tak ideální na výlety a turistiku.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky na termín 13. – 20. květen na trase Vídeň – Heraklion – Vídeň za 79,9€ zakupte přímo na TuiFly.com. Předem upozornuji, že pokud nemáte TuiFly kartu, zaplatíte poplatek za platbu kartou 7,5€. I tak je to ale velmi rozumná cena.

 

 

Letenky na Krétu

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

 

V případě, že preferujete nízkou cenu, tak ve velmi dobrém poměru cena/kvalita vychází Heliotrope Apartments za 1020Kč/osobu/8 dní. Je relativně dobře hodnocen, nabízí výhled na moře, klimatizaci a snadno se k ubytování dostanete i bez auta veřejnou dopravou (je blízko autobusové zastávky).

 

Hotel na Kréte 1

 

 

Pokud preferujete All Inclusive, zvážil bych The City Hotel. Je skvěle hodnocen a za 2800Kč/osobu/8 dní, získáte pobyt + stravování All Inclusive.

 

 

Ubytování na Krétě

 

 

Pokud je dáváte před cenou přednost kvalitě a pohodlí, dobře vychází hotel Horizon Beach.

 

10731646

 

 

Nejlépe uděláte, pokud si hned na letišti půjčíte auto, např. přes RentalCars. Pamatujte ale na brzký odlet poslední den a tak hledejte bud autopůjčovnu, kde to nebude problém, nebo poslední noc přespěte v Heraklionu. V tom případě můžete zvážit i variantu, že nebudete spát na jednom místě, ale ostrov si procestujete a ubytování budete brát vždy na místě. Tato varianta se dá jen doporučit, sám bych to řešil také tak (plus nakonec bych si dal třeba 2 dny čistě pro relax někde u bazénu s AI 🙂 )

 

Pokud si auto půjčovat nechcete, k hotelům se poměrně snadno dostanete. Použijte aplikaci mapy.levnocestovani.cz, kde na jedné straně bude letiště v Heraklionu a na druhé adresa hotelu. Pro ranní cestu na letiště bych se nespoléhal na jízdní řády a raději poslední noc strávil v Heraklionu. Obyvatelé Kréty jsou hrozně ochotní, ale moc se ničím nestresují :).

 

Např. k prvnímu hotelu je to hodina cesty a cenově vás to vyjde na cca 100Kč.

 

Jízdenky na Krétě

 

 

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

 

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

 

 

 

 

 

Kréta na 8 dní za 3180Kč! (nebo s ALL INCLUSIVE za 5000Kč)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!