Pokud patříte k těm čtenářům, kteří upřednostnují kratší dovolenou, at už kvůli volnu v práci, nebo úspoře peněz, mohl by vás zaujmout další tip na krásnou Krétu. Výhodný je nejenom cenou, ale i tím, že jde o prodloužený víkend, kdy u moře budete od pátku do středy. Vřele doporučuji si na Krétě půjčit auto/motorky/kola a ostrov si projet. Detailního průvodce Krétou naleznete zde. Zájezdy na Krétu přes CK, naleznete zde.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky na termín 15. – 20. července na trase Vídeň – Heraklion – Vídeň za 106€ zakupte přímo na Expedii.

 

 

Kréta

 

 

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

 

Věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu. Bud bych si půjčil auto tam, kde ho nebude problém brzy ráno vrátit, nebo bych poslední noc strávil přímo v Heraklionu. Nespoléhejte se na jízdní řády, obyvatelé Kréty jsou hrozně příjemní lidé, ale nikdo se kvůli ničemu nestresuje :).

 

Pro příklad ubytování jsem zvolil Stelva Villas. Je dobře hodnoceno, má bazén je levné. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Kréta

 

 

 

Pokud upřednostnujete All Inclusive, volil bych Comfort Malievi Apartments. Jsou dobře hodnocena, mají bazén a na to, že jde o All Inclusive, je hotel levný. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Kréta

 

 

Můžete samozřejmě využít jen letenky a ubytování si brát při cestě. Sám bych to vyřešil také tak. Několik dní intenzivní turistiky a na závěr jeden nebo dva dny v hotelu s All Inclusive, aby člověk dohnal to, co po cestě spálil :).

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven.

 

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Aktuální počasí na Krétě naleznete zde.

Kréta na 6 dní za 4500Kč! (nebo s ALL INCLUSIVE za 6950Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!