Pokud patříte k těm čtenářům, kteří upřednostnují kratší dovolenou, at už kvůli volnu v práci, nebo úspoře peněz, mohl by vás zaujmout další tip na krásnou Krétu. Výhodný je nejenom cenou, ale i tím, že jde o prodloužený víkend, kdy u moře budete od pátku do středy. Vřele doporučuji si na Krétě půjčit auto/motorky/kola a ostrov si projet. Detailního průvodce Krétou naleznete zde. Zájezdy na Krétu přes CK, naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky na termín 15. – 20. července na trase Vídeň – Heraklion – Vídeň za 106€ zakupte přímo na Expedii.

 

 

Kréta

 

 

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

 

Věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu. Bud bych si půjčil auto tam, kde ho nebude problém brzy ráno vrátit, nebo bych poslední noc strávil přímo v Heraklionu. Nespoléhejte se na jízdní řády, obyvatelé Kréty jsou hrozně příjemní lidé, ale nikdo se kvůli ničemu nestresuje :).

 

Pro příklad ubytování jsem zvolil Stelva Villas. Je dobře hodnoceno, má bazén je levné. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Kréta

 

 

 

Pokud upřednostnujete All Inclusive, volil bych Comfort Malievi Apartments. Jsou dobře hodnocena, mají bazén a na to, že jde o All Inclusive, je hotel levný. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Kréta

 

 

Můžete samozřejmě využít jen letenky a ubytování si brát při cestě. Sám bych to vyřešil také tak. Několik dní intenzivní turistiky a na závěr jeden nebo dva dny v hotelu s All Inclusive, aby člověk dohnal to, co po cestě spálil :).

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven.

 

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Aktuální počasí na Krétě naleznete zde.

Kréta na 6 dní za 4500Kč! (nebo s ALL INCLUSIVE za 6950Kč)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!