Na krásnou Krétu nás dovedou akční letenky v dalším levnocestovatelském tipu.  Hotel jsem vybral skvěle hodnocený, přímo v centru města Hersonissos (kvůli snažší dopravě, když si nebudete půjčovat auto). Pokud se budete stravovat na místě, vyjdou vás letenky + pobyt na 2995Kč. V případě, že zvolíte stravování formou All Inclusive, vyjde vás obojí na 4995Kč. Vybrat si můžete samozřejmě hotel jiný dle svých preferencí a potřeb, to už je zcela na vás. Pouze pamatujte, že odlet je poslední den ráno (8:55, tedy v půl 8 už bych doporučoval být na letišti) a výběr hotelu tomu uzpůsobte.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky na termín 29. květen – 3. červen na trase Vídeň – Heraklion – Vídeň za 84,9€ zakupte přímo na TuiFly.com. Předem upozornuji, že pokud nemáte TuiFly kartu, zaplatíte poplatek za platbu kartou 7,5€. I tak je to ale velmi rozumná cena.

 

 

Letenky na Krétu
Letenky na Krétu

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

 

 

Jak už jsem psal, věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu. Bud bych si půjčil auto tam, kde ho nebude problém brzy ráno vrátit, nebo bych poslední noc strávil přímo v Heraklionu. Nespoléhejte se na jízdní řády, obyvatelé Kréty jsou hrozně příjemní lidé, ale nikdo se kvůli ničemu nestresuje :).

 

Pro příklad ubytování jsem zvolil The City Hotel. Je skvěle hodnocen a snadno se k němu dostanete autobusem (za cenu kolem 100Kč). Bez stravy je nyní za 1400Kč/2 osoby/celý pobyt, tedy 700Kč na člověka. S All Inclusive stojí 4863Kč, tedy cca 2430Kč/osobu/pobyt. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Ubytování na Krétě

 

 

Za jedinou nevýhodu bych považoval nepřítomnost bazénu. Pokud by to byl pro vás problém, doporučoval bych Sun And Sea Apartments (cena je jen o trochu vyšší, hodnocení hotelu je také skvělé, ale nejde All Inclusive).

 

 

58117714

 

 

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

 

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Aktuální počasí na Krétě naleznete zde >>

 

Předpověd počasí na dobu pobytu je zde. Vypadá to dobře :).

 

Předpověd počasí na Krétě
Předpověd počasí na Krétě

 

 

 

Kréta na 6 dní za 2995Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 4725Kč)!
Štítky:                    

5 komentářů u „Kréta na 6 dní za 2995Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 4725Kč)!

 • 18.5.2016 (21:26)
  Trvalý odkaz

  Pekne, jinak s tou prilbou jsi mne dostal 😀 jsem v Heraklionu uz skoro rok a prilbu tu vidim dost vyjimecne, po pulnoci nicmene opravdu policajti maji nekdy tendenci prilby kontrolovat.

  Reagovat
  • 18.5.2016 (21:31)
   Trvalý odkaz

   Vážně :)? Já to slyšel nezávisle od 2 lidí, že si na tom Policie dokáže smlsnout, at si na to dávám pozor. Že by si vybírali cizince :)? Nebo je to třeba jen náhoda, ale i tak je přilba velmi rozumná.

   Reagovat
 • 19.5.2016 (6:50)
  Trvalý odkaz

  Super, jakmile budou letenky na září, říjen jdeme do toho, za měsíc budeme na RHODOSU 🙂
  DÍKY VÁM!!!

  Reagovat
 • 26.5.2016 (15:54)
  Trvalý odkaz

  DOBRÝ den Chtěl bych se zeptat ZDA mate nějake dovolene naplanovane na konec července a poslali by jste nám nějake bližší info chtěli bychom u vás vyzkoušet dovolenou Děkuji mnohokrát Kučerkovi

  Reagovat
  • 26.5.2016 (16:35)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   takhle web Levnocestování nefunguje. Dávám tipy na výhodné možnosti cestování, tedy nic neprodávám : Dovolené na červenec se budou ve větší míře objevovat ve větší míře až jako last minute, jinak nejsou většinou moc výhodné.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!