Na krásnou Krétu nás dovedou akční letenky v dalším levnocestovatelském tipu.  Hotel jsem vybral skvěle hodnocený, přímo v centru města Hersonissos (kvůli snažší dopravě, když si nebudete půjčovat auto). Pokud se budete stravovat na místě, vyjdou vás letenky + pobyt na 2995Kč. V případě, že zvolíte stravování formou All Inclusive, vyjde vás obojí na 4995Kč. Vybrat si můžete samozřejmě hotel jiný dle svých preferencí a potřeb, to už je zcela na vás. Pouze pamatujte, že odlet je poslední den ráno (8:55, tedy v půl 8 už bych doporučoval být na letišti) a výběr hotelu tomu uzpůsobte.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky na termín 29. květen – 3. červen na trase Vídeň – Heraklion – Vídeň za 84,9€ zakupte přímo na TuiFly.com. Předem upozornuji, že pokud nemáte TuiFly kartu, zaplatíte poplatek za platbu kartou 7,5€. I tak je to ale velmi rozumná cena.

 

 

Letenky na Krétu
Letenky na Krétu

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

 

 

Jak už jsem psal, věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu. Bud bych si půjčil auto tam, kde ho nebude problém brzy ráno vrátit, nebo bych poslední noc strávil přímo v Heraklionu. Nespoléhejte se na jízdní řády, obyvatelé Kréty jsou hrozně příjemní lidé, ale nikdo se kvůli ničemu nestresuje :).

 

Pro příklad ubytování jsem zvolil The City Hotel. Je skvěle hodnocen a snadno se k němu dostanete autobusem (za cenu kolem 100Kč). Bez stravy je nyní za 1400Kč/2 osoby/celý pobyt, tedy 700Kč na člověka. S All Inclusive stojí 4863Kč, tedy cca 2430Kč/osobu/pobyt. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Ubytování na Krétě

 

 

Za jedinou nevýhodu bych považoval nepřítomnost bazénu. Pokud by to byl pro vás problém, doporučoval bych Sun And Sea Apartments (cena je jen o trochu vyšší, hodnocení hotelu je také skvělé, ale nejde All Inclusive).

 

 

58117714

 

 

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

 

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Aktuální počasí na Krétě naleznete zde >>

 

Předpověd počasí na dobu pobytu je zde. Vypadá to dobře :).

 

Předpověd počasí na Krétě
Předpověd počasí na Krétě

 

 

 

Kréta na 6 dní za 2995Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 4725Kč)!
Štítky:                    

5 komentářů u „Kréta na 6 dní za 2995Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 4725Kč)!

 • 18.5.2016 (21:26)
  Trvalý odkaz

  Pekne, jinak s tou prilbou jsi mne dostal 😀 jsem v Heraklionu uz skoro rok a prilbu tu vidim dost vyjimecne, po pulnoci nicmene opravdu policajti maji nekdy tendenci prilby kontrolovat.

  Reagovat
  • 18.5.2016 (21:31)
   Trvalý odkaz

   Vážně :)? Já to slyšel nezávisle od 2 lidí, že si na tom Policie dokáže smlsnout, at si na to dávám pozor. Že by si vybírali cizince :)? Nebo je to třeba jen náhoda, ale i tak je přilba velmi rozumná.

   Reagovat
 • 19.5.2016 (6:50)
  Trvalý odkaz

  Super, jakmile budou letenky na září, říjen jdeme do toho, za měsíc budeme na RHODOSU 🙂
  DÍKY VÁM!!!

  Reagovat
 • 26.5.2016 (15:54)
  Trvalý odkaz

  DOBRÝ den Chtěl bych se zeptat ZDA mate nějake dovolene naplanovane na konec července a poslali by jste nám nějake bližší info chtěli bychom u vás vyzkoušet dovolenou Děkuji mnohokrát Kučerkovi

  Reagovat
  • 26.5.2016 (16:35)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   takhle web Levnocestování nefunguje. Dávám tipy na výhodné možnosti cestování, tedy nic neprodávám : Dovolené na červenec se budou ve větší míře objevovat ve větší míře až jako last minute, jinak nejsou většinou moc výhodné.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!