Kréta na 6 dní za 2995Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 4725Kč)!

Kréta na 6 dní za 2995Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 4725Kč)!

Na krásnou Krétu nás dovedou akční letenky v dalším levnocestovatelském tipu.  Hotel jsem vybral skvěle hodnocený, přímo v centru města Hersonissos (kvůli snažší dopravě, když si nebudete půjčovat auto). Pokud se budete stravovat na místě, vyjdou vás letenky + pobyt na 2995Kč. V případě, že zvolíte stravování formou All Inclusive, vyjde vás obojí na 4995Kč. Vybrat si můžete samozřejmě hotel jiný dle svých preferencí a potřeb, to už je zcela na vás. Pouze pamatujte, že odlet je poslední den ráno (8:55, tedy v půl 8 už bych doporučoval být na letišti) a výběr hotelu tomu uzpůsobte.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

Letenky na termín 29. květen – 3. červen na trase Vídeň – Heraklion – Vídeň za 84,9€ zakupte přímo na TuiFly.com. Předem upozornuji, že pokud nemáte TuiFly kartu, zaplatíte poplatek za platbu kartou 7,5€. I tak je to ale velmi rozumná cena.

Letenky na Krétu
Letenky na Krétu

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

Jak už jsem psal, věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu. Bud bych si půjčil auto tam, kde ho nebude problém brzy ráno vrátit, nebo bych poslední noc strávil přímo v Heraklionu. Nespoléhejte se na jízdní řády, obyvatelé Kréty jsou hrozně příjemní lidé, ale nikdo se kvůli ničemu nestresuje :).

Pro příklad ubytování jsem zvolil The City Hotel. Je skvěle hodnocen a snadno se k němu dostanete autobusem (za cenu kolem 100Kč). Bez stravy je nyní za 1400Kč/2 osoby/celý pobyt, tedy 700Kč na člověka. S All Inclusive stojí 4863Kč, tedy cca 2430Kč/osobu/pobyt. Rezervovat ho můžete zde >>

Ubytování na Krétě

Za jedinou nevýhodu bych považoval nepřítomnost bazénu. Pokud by to byl pro vás problém, doporučoval bych Sun And Sea Apartments (cena je jen o trochu vyšší, hodnocení hotelu je také skvělé, ale nejde All Inclusive).

58117714

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

Aktuální počasí na Krétě naleznete zde >>

Předpověd počasí na dobu pobytu je zde. Vypadá to dobře :).

Předpověd počasí na Krétě
Předpověd počasí na Krétě