Na prodloužený víkend lákají před pár minutami zlevněné letenky na krásnou Krétu.  Tento tip se už sice několik dní zpět na levnocestování objevil, ale došlo k výraznému zlevnění letenek a tak si ho zopakujeme. Hotel jsem vybral skvěle hodnocený, přímo v centru města Hersonissos (kvůli snažší dopravě, když si nebudete půjčovat auto). Pokud se budete stravovat na místě, vyjdou vás letenky + pobyt na 2300Kč. V případě, že zvolíte stravování formou All Inclusive, vyjde vás obojí na 4000Kč. Vybrat si můžete samozřejmě hotel jiný dle svých preferencí a potřeb, to už je zcela na vás. Pouze pamatujte, že odlet je poslední den ráno (8:55, tedy v půl 8 už bych doporučoval být na letišti) a výběr hotelu tomu uzpůsobte.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete autobusy StudentAgency. Průvodce Vídní naleznete zde >>

 

Letenky na termín 29. květen – 3. červen na trase Vídeň – Heraklion – Vídeň za 59€ zakupte přímo na TuiFly.com. Předem upozornuji, že pokud nemáte TuiFly kartu, zaplatíte poplatek za platbu kartou 7,5€. I tak je to ale velmi rozumná cena.

 

 

Letenky na Krétu

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

 

 

Jak už jsem psal, věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu. Bud bych si půjčil auto tam, kde ho nebude problém brzy ráno vrátit, nebo bych poslední noc strávil přímo v Heraklionu. Nespoléhejte se na jízdní řády, obyvatelé Kréty jsou hrozně příjemní lidé, ale nikdo se kvůli ničemu nestresuje :).

 

Pro příklad ubytování jsem zvolil The City Hotel. Je skvěle hodnocen a snadno se k němu dostanete autobusem (za cenu kolem 100Kč). Bez stravy je nyní za 1400Kč/2 osoby/celý pobyt, tedy 700Kč na člověka. S All Inclusive stojí 4863Kč, tedy cca 2430Kč/osobu/pobyt. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Ubytování na Krétě

 

 

Za jedinou nevýhodu bych považoval nepřítomnost bazénu. Pokud by to byl pro vás problém, doporučoval bych Sun And Sea Apartments (cena je jen o trochu vyšší, hodnocení hotelu je také skvělé, ale nejde All Inclusive).

 

 

58117714

 

 

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven.

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

 

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

 

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.

 

Aktuální počasí na Krétě naleznete zde >>

 

Předpověd počasí na Krétě na dobu pobytu je zde. Vypadá to dobře :).

 

Předpověd počasí na Krétě

 

 

 

Kréta na 6 dní za 2300Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 4000Kč)!
Štítky:                

5 komentářů u „Kréta na 6 dní za 2300Kč (nebo s ALL INCLUSIVE za 4000Kč)!

  • 21.5.2016 (14:58)
   Trvalý odkaz

   To máte těžké. Snažím se směřovat Levnocestování tam, kde je největší zájem čtenářů. A nejvíce sledované jsou právě ostrovy středozemního moře, exotika a eurovíkendy. Bohužel svět je poměrně malý a tak se to musí opakovat :).

   Chápu, že někomu to nemusí vyhovovat, ale zkrátka nejde vyhovět všem. Snažím se tedy vyhovět většině.

   Reagovat
  • 21.5.2016 (18:43)
   Trvalý odkaz

   Fantasticke stranky ! Pro laiky solo cestovani naprosto uzasne a nedocenitelne. Diky!

   Reagovat
   • 21.5.2016 (19:24)
    Trvalý odkaz

    Děkuji moc za pochvalu, vždy to potěší 🙂

    Reagovat
 • 21.5.2016 (17:45)
  Trvalý odkaz

  Měla bych na Vás jednu speciální prosbičku. Je možné se spojit po mailu? Děkuji…

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!