Pokud vás na první týden v červenci, kdy můžete využít víkendu a svátku věrozvěstů a Husa, nezaujala ani Mallorka za 4660Kč, ani Kanárské ostrovy za 3730Kč, můžná využijete dnešní tip na krásnou Krétu. Dovolená je od 1. do 6 července a užijete si tak 6-denní dovolenou s minimální potřebou čerpání dovolené. K ubytování jsem tentokrát zvolil skvěle hodnocené apartmány 150 metrů od moře. I tak bych vám ale doporučoval půjčit si auto a Krétu si projet, je úžasná. Podrobného průvodce Krétou naleznete zde >>

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Lipska, kam se dostanete nejlépe vlastním automobilem. Alternativně pak se společností Flixbus. Průvodce Lipskem naleznete zde >>

 

Letenky samotné zakupujte přímo na Condor.com  a to na trase Leipzig – Heraklion – Leipzig pro termín 1. – 6. července za 89€. Cena letenek je platná v okamžik sepsání, s obsazeností letadla bude stoupat.

 

 

Kréta

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně na 5 dní je to zcela zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Výpis všech hotelů na ostrově v toto datum naleznete zde >>

 

Velmi dobře vypadají Castello Apartments, kde je k dispozici bazén, moře je vzdáleno pouhých 150 metrů a ubytování je skvěle hodnoceno (8,6 z 10). Za tu cenu, skvělá volba. Rezervovat je můžete zde >>

 

Kréta

 

 

Auto si zapůjčtepřes Rentalcars a ostrov si projedte. Kréta je nádherná a určitě toho nebudete litovat.

 

 

Historie na každém kroku, to je Kréta…

 

Asi nikoho nepřekvapí, že Kréta je největším a zároveň nejoblíbenějším ostrovem Řecka. Toto místo je doslova opředeno legendami. Dle té nejznámější má být dokonce rodištěm samotného Dia – vládce olympijských bohů. Navštivte tedy i vy místo, kde znovu ožívají dějiny.

 

Kréta je plná kontrastů. Na jedné straně se jedná o velice rušný ostrov plný ruchu, bohatého nočního života a jiných radovánek. Na straně druhé si můžete užívat poklidu nekonečných pláží a průzračného moře, místo jako stvořené pro romantiky. Ostrov je poměrně členitý a známý je především pro své úzké uličky, kde se stěží vyhnout dvě auta. Proto doporučujeme pěší turistiku či jízdu na kole. Kam až oko dohlédne, si budete moci užívat kouzelné scenérie.

 

Ubytovat se můžete buď v jednom z mnoha luxusních letovisek a hotelů nebo v jedné z mnoha vesniček či taveren. Zde můžete zakusit tu pravou atmosféru a ochutnat i mnoho specialit krétské kuchyně jako jsou sýry anthotyro a manouri.

 

 

Božský palác Knossos i překrásné soutěsky

Jestli nejste ten typ, který dovede celou dovolenou proležet pouze na pláži, určitě navštivte i různé památky a přírodní skvosty. Nádherné jsou zde především soutěsky, z nichž je nejznámější Samaria. K vidění jsou i kouzelné jeskyně s naprosto výstižným názvem – Diovy jeskyně. Mezi nejznámější a nejúchvatnější pláže patří Balos Lagoon, palmová pláž Vai, Matala, Plakias, pláž Elafonisi s růžovým pískem, četnými zátokami, rozlehlými mělčinami a opalizující vodou

 

Z historických objektů je nejnavštěvovanější palác Knossos či Festos.

 

Nekonečné olivové háje a Svatojánský chléb

Za procházku stojí určitě i cesty lemované citrusovníky a pomerančovníky. K vidění jsou zde i morušovníky a rohovníky právě těm se přezdívá Svatojánský chléb. Jedná se o 10m vysoký strom s lusky dlouhými 20cm. Plody jsou velice energeticky vydatné a slaďounké, určitě stojí za ochutnání. Řekové jej využívají pro výrobu velice lahodných sirupů, likérů a vín. Během procházky můžete narazit na volně se popasující kozy kri-kri.

 

Po stopách Minotaura…

Na ostrově se nalézají pozůstatky minojské kultury. Jistě si ještě z hodin dějepisu pamatujete příběh o bájném Minotaurovi člověku s lidským tělem a býčí hlavou. Dle některých pověstí se zrodil z bizardního chtíče jeho matky. Ta se zamilovala do překrásného býka. Aby s ním mohla mít styk, nechala postavit dutou krávu, do které si následně vlezla a s býkem tak počala dítě.

 

Počasí

Hlavní sezona bývá, co se týče počasí, téměř ideální – teplo a málo srážek. V průměru se teploty pohybují: leden 15C˚, únor 16 C˚, březen 17 C˚, duben 20 C˚, květen 24 C˚, červen 28 C˚, červenec 29 C˚, srpen 29 C˚, září 27 C˚, říjen 24 C˚, listopad 21 C˚, prosinec 17 C˚.

 

 

 

 

Kréta na 6 dní přes víkend a státní svátky v červenci za 4350Kč! (letenky + hotel)

3 komentáře u „Kréta na 6 dní přes víkend a státní svátky v červenci za 4350Kč! (letenky + hotel)

 • 21.6.2016 (10:25)
  Trvalý odkaz

  A nějaký tip jak se dostat z letiště do toho hotelu, když nechcete brát auto? Přeci jen auto na 5 dní je dalších 5 ,6 tisíc nahoru.

  Reagovat
  • 21.6.2016 (11:08)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den,

   použijte mapy.levnocestovani.cz. Stačí zadt odkud kam a najde vám to možnosti. Auto je ale rozumné hlavně proto, že je velká škoda omezit se pouze na okolí hotelu. Je to jako jet do Čech a zůstat na Lipně. Ne, že by tam nebylo hezky, ale přijdete o Krumlov, Prahu, Karlštejn, Moravu… Lepší je jet např. ve 4, pak už otak hrozně nevychází a ušetříte i na ubytování.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!