Kréta na 5 dní za 2800Kč! (nebo s All Inclusive za 4300Kč)

Kréta na 5 dní za 2800Kč! (nebo s All Inclusive za 4300Kč)

Na prodloužený víkend (pátek – středa) láká kombinace levných letenek na krásnou Krétu. Hotel jsem vybral skvěle hodnocený, přímo v centru města Hersonissos (kvůli snažší dopravě, když si nebudete půjčovat auto). Pokud se budete stravovat na místě, vyjdou vás letenky + pobyt na 2800Kč. V případě, že zvolíte stravování formou All Inclusive, vyjde vás obojí na 4300Kč. Vybrat si můžete samozřejmě hotel jiný dle svých preferencí a potřeb, to už je zcela na vás. Pouze pamatujte, že odlet je ve středu brzy ráno a výběr hotelu tomu uzpůsobte.

<

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

Nákup letenek bude tentokrát trochu složitější, protože budeme kupovat letenky od dvou různých společností, ale nebojte, spolu to zvládneme :). Před nákupem si ověřte dostupnost a cenu obou letenek, at se vám nestane, že na Krétě budete muset zůstat.

Letenky Víden – Heraklion na pátek 10. června zakupte na TUIfly za 29,9€ >>

Letenky na Krétu

Letenky Heraklion – Vídeň zakupte na středu 15.6. za 39,3€ u společnosti Aegean >>

Letenky na Krétu

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

Jak už jsem psal, věnujte zvýšenou pozornost brzkému odletu. Bud bych si půjčil auto tam, kde ho nebude problém brzy ráno vrátit, nebo bych poslední noc strávil přímo v Heraklionu. Nespoléhejte se na jízdní řády, obyvatelé Kréty jsou hrozně příjemní lidé, ale nikdo se kvůli ničemu nestresuje :).

Pro příklad ubytování jsem zvolil The City Hotel. Je skvěle hodnocen a snadno se k němu dostanete autobusem (za cenu kolem 100Kč). Bez stravy je nyní za 1899Kč/2 osoby/celý pobyt, tedy cca 950Kč na člověka. S All Inclusive stojí 4869Kč, tedy cca 2430Kč/osobu/pobyt. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Ubytování na Krétě

 

 

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.