Kréta na 15 dní za 3200Kč! (nebo s ALL INCLUSIVE za 7950Kč)

Kréta na 15 dní za 3200Kč! (nebo s ALL INCLUSIVE za 7950Kč)

Pomalu to působí, že stránky Levnocestování se změnily na propagaci Kréty, protože toto už je třetí příspěvek v řadě na tento krásný ostrov :). Nicméně když je skvělá akce na letenky, na ní zkrátka musím upozornit. Zvlášt když jde o akci na jeden z nejhezčích řeckých ostrovů, kde si své najdou milovníci krásných pláží, tak turistiky. Vybrat si můžete dobu pobytu na 8 a 15 dní, já pro názornost zvolil delší variantu (v případě kratší bude cena o cca třetinu nižší). V květnu nečekejte počasí na koupání v moře, ale Kréta bude krásně rozkvetlá a společně s méně turisty tak ideální na výlety a turistiku.

<

Odlet i přílet bude z dobře dostupných Katovic. Jak se do nich dostat a průvodce městem, naleznete zde >>

Letenky na termín 8 – 22. května zarezervujte zde >>

Zvolit můžete i termín kratší, cena zůstane téměř stejná – 187 zlotých, tedy cca 1150Kč.

Letenky na Krétu

V ceně je krom příručního i odbavené zavazadlo do 20kg.

Všechny hotely na ostrově na toto datum naleznete zde >>

V případě, že preferujete nízkou cenu, tak ve velmi dobrém poměru cena/kvalita vychází Heliotrope Apartments za 2040Kč/osobu/15 dní. Je relativně dobře hodnocen, nabízí výhled na moře, klimatizaci a snadno se k ubytování dostanete i bez auta veřejnou dopravou (je blízko autobusové zastávky). Pokud by byl obsazen, nebo by se vám nelíbil, za menší příplatek jsou dobrou vobou ještě Haris Apartmens.

Hotel na Kréte 1

Pokud upřednostnujete ALL INCLUSIVE, dobrou volbou bude hotel Triton. Ten je i v nabídce českých cestovek a dle recenzí nevypadá špatně, vzhledem k tomu, že stojí včetně all inclusive 6800Kč/14 dní. To se dá i propít :). Rezervovat ho můžete zde >>

Triton

Samozřejmě si můžete vybrat hotel zcela jiný, to už je na preferencích a rozpočtu každého.

Nejlépe uděláte, pokud si hned na letišti půjčíte auto, např. přes RentalCars. Pamatujte ale na brzký odlet poslední den a tak hledejte bud autopůjčovnu, kde to nebude problém, nebo poslední noc přespěte v Heraklionu. V tom případě můžete zvážit i variantu, že nebudete spát na jednom místě, ale ostrov si procestujete a ubytování budete brát vždy na místě. Tato varianta se dá jen doporučit, sám bych to řešil také tak (plus nakonec bych si dal třeba 2 dny čistě pro relax někde u bazénu s AI ? )

Pokud si auto půjčovat nechcete, k hotelům se poměrně snadno dostanete. Použijte aplikaci mapy.levnocestovani.cz, kde na jedné straně bude letiště v Heraklionu a na druhé adresa hotelu. Pro ranní cestu na letiště bych se nespoléhal na jízdní řády a raději poslední noc strávil v Heraklionu. Obyvatelé Kréty jsou hrozně ochotní, ale moc se ničím nestresují :).

Např. k prvnímu hotelu je to hodina cesty a cenově vás to vyjde na cca 100Kč.

Jízdenky na Krétě

Půjčit auto, skútr nebo čtyřkolku si můžete na každém rohu. Pronájem auta vychází podle typu mezi 40 – 60 € na den. Mopedy a čtyřkolky pak asi na polovinu, skůtr si běžně půjčíte za 100€ na týden. Často natrefíte na speciální ceny, takže se určitě vyplatí omrknout víc půjčoven. Na Krétě důsledně dbejte nošení přílby, je to jedno z mála pravidel, které se hlídá a následují vysoké pokuty. Je to i pro vaši bezpečnost, cesty jsou díky počasí plné drobných kamínků, které mohou způsobit smyk, nebo mohou „ustřelit“ pod koly projíždějícího auta.

Nepodcenujte počasí a pořidte si silný krém na opalování. Slunce na Krétě má mnohem větší sílu, než u nás.

Hodně lidí má obavy o svojí bezpečnost, což je na Krétě zbytečné. Kriminalita je minimální a lidé na Krétě vás mnohem pravděpodobněji pozvou na svatbu, než by vám jakkoliv ublížili :). Dle mého je to i z toho důvodu, že kdyby vám chtěl Řek ublížit, bude to tak dlouho odkládat na další den, až jednou sejde věkem :).

Na Krétu nepotřebujete pas, nicméně pokud ho máte, je rozumější si ho vzít.