Pro milovníky rozmanitých dovolených jsem připravil výhodu sestavu letenek, která nám umožní strávit 10 dní na Krétě a při cestě zpět mít ještě celý den na prohlídku Athén – což pokud patříte k běžným turistům, myslím úplně dostačuje. Srpen jsem pak zvolil proto, že hodně čtenářů potřebuje znát svoji dovolenou více dopředu.

 

Pokud patříte k lidem, kteří nemají s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod. Snad vám pomůže překonat zbytečné obavy, které mnozí mají :).

 

Náš výlet započne 24.8., kdy se přesuneme do Wroclavi, kam se dostanete nejlépe se společností SimpleExpress, případně automobilem. Plán cesty naleznete zde >> Pokud jste ji ještě nenavštívili a máte čas, jel bych klidně o den dřív a vyhradil si na její prohlídku čas. Mnoho lidí zbytečně nad Polskem „ohrnuje nos“, ale mě osobně se Wroclaw moc líbí. Také bych doporučoval ve Wroclawi nakoupit nějaké jídlo na cestu – Kréta drahá není, ale polským cenám se nevyrovná. Pověstem o kvalitě polského jídla nevěřte, respektive je to stejné jako u nás – co si nakoupíte, to máte. Sám si dávám na tom co jím hodně záležet a výběr jako v Polsku, bych zde uvítal.

 

Wroclaw

 

Cena lístku na letiště je zhruba 25Kč, pokud si nechcete rozměnovat na Zlotý, můžete lístek zaplatit v autobuse kartou.

 

Letenku z Wroclavi na Krétu zakupte na Ryanair.com, pro datum 24.8. za cca 1150Kč. Odlet je v 16:40.

 

Wroclaw to Kréta

 

Po příletu na Krétu, bych doporučoval zapůjčit auto přes Rentalcars. Uvědomuji si, že je to poměrně velký nápor na rozpočet, ale umožní vám to Krétu prozkoumat tak, jak ji bez auta jen stěží poznáte. Pokud se ale rozhodnete Krétu poznat pomocí místní linkové dopravy, můžete využít mapy.levnocestovani.cz. Krom spojů vidíte i ceny za jednotlivé jízdy.

 

Další program na Krétě je už čistě na vás, pro někoho je relax procestovat ostrov, pro jiného pláž. Ubytování volte přes Booking vždy v lokalitě, kterou si vyberete.

Protože přistanete v Chanii, přímo se vybízí k prozkoumání západní pobřeží Kréty. Skvělý článek pro inspiraci naleznete zde >>

 

Elafonisi
Elafonisi

 

Ve čtvrtek 3.9. pak Krétu opustíme a přesuneme se do Athén. Odlet je brzy ráno, proto bych doporučoval poslední noc strávit přímo v Chanii. Výběr hotelů na noc z 2.9. do 3.9., srovnaných dle ceny za 2 osoby, naleznete zde >>

 

Letenku pak zakoupíte opět přes Ryanair.  Jak je z náhledu patrné, letenky můžete koupit i o několik dní dřív a ušetřit 10€. Já tuto variantu nezvolil, protože si myslím, že Athény jdou v pohodě projít za den a lépe je užívat si dovolenou na Krétě, ale opět platí, že záleží na vkusu a chuti každého cestovatele. Pokud patříte mezi milovníky umění, je delší čas v Athénách potřeba.

 

 

Kréta do Athén

 

 

Athény
Athény

 

 

At už se rozhodnete strávit v Athénách jakoukoliv dobu, jako poslední budeme potřebovat letenky zpět. Ty jsem zvolil kvůli pohodlí do dobře dostupné Bratislavy, zakoupíte je opět na Ryanair.com :).

 

bRATISLAVA

 

Uvedené ceny za letenky jsou konečné a platí pro tento okamžik. S tenčícím se místem v letadle se jejich cena bude pravděpodobně měnit, proto bych je doporučoval zakoupit co nejdříve. V ceně máte dvě příruční zavazadla. První 55x40x20 cm (váhový limit  10kg) a druhé zavazadlo 35 x 20 x 20 cm. Je možné přikoupit si zavazadlo odbavené, ale příliš to nedoporučuji.

 

At už se dovolenou rozhodnete strávit jakkoliv, přeji vám, at se vydaří a at si ji užijete. I když to zní komplikovaněji než přes CK, jsou podobné dovolené mnohem odpočinkovější a víc plné zážitků, na které budete ještě dlouho vzpomínat – zvlášt když pojedete v dobré partě, která nezkazí žádnou legraci :).

 

Kréta a Athény v jedné dovolené v srpnu za 2773Kč

Dobře si před každou dovolenou prověřte hotel, kde budete ubytováni!

Recenze hotelů na Invia naleznete zde >>

Recenze hotelů na Booking naleznete zde >>

Recenze hotelů na Dovolena naleznete zde >>

Platnost všech nabídek je omezená. Pokud chcete mít jistotu, že vám žádná neunikne a získat přístup k tajným nabídkám pouze pro odběratele, přihlašte se k emailovému odběru zde. Po odeslání emailu vám přijde na email odkaz, který stačí potvrdit a budete informováni o všech kcích (je to nutné abychom ověřili to, že jde o váš email, nechceme nikoho obtěžovat nevyžádanou poštou)

 

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

 

Důležité: Jak si nenechat ujít žádnou akci!

 

Web Levnocestovani.cz je magazín, upozornující na zajímavé nabídky last minute pobytů, slevových webů, letenek, nebo hotelů.

Proto jsou ceny na tomto webu tak skvělé - každý den pro vás totiž vybíráme to nejlepší.

Pokud nás chcete podpořit, řekněte o nás svým přátelům nebo nás sdílejte - vaše spokojenost je pro nás to největší poděkování.

 

Štítky:    

1 komentář u „Kréta a Athény v jedné dovolené v srpnu za 2773Kč

  • 18.7.2015 (18:28)
    Trvalý odkaz

    Ahoj, díky za tipy,ale ted by se mi hodil tip na Řecko na 12 dní pro 3 lidi.Jinak vám přeju at se daří tak jako dosud,jste skvělý.Díky

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!