Pokud se nechytáte strávit několik měsíců na cestách a vyrážíte na dovolenou výjimečně nebo jen několikrát ročně využijete krátkodobé cestovní pojištění. Existuje nepřeberné množství společností, které vás pojistí už od pár korun na den. Chytrý přehled si můžete udělat tady.

 

<

 

Kdy si vybrat krátkodobé pojištění?

Jedete na jeden den, prodloužený víkend, na letní dovolenou, zůstáváte pod 90 dní nebo za rodinou do zahraničí.

 

Na jak dlouho můžu pojištění sjednat?

Každá pojišťovna má jiné pravidla a podmínky, nejčastěji krátkodobé pojištění sjednáte do 90 měsíců, někdy 120 dní, protože však v tomto případě platíte za počet dní, které v zahraničí budete, tak se vyplatí zvážit dlouhodobé pojištění, pokud budete někde ony tři, čtyři měsíce.

 

Druhy pojištění

Předem se ujistěte, že vaše pojištění kryje to, co v dané destinaci chcete dělat. Například pokud budete chodit po horách nebo lyžovat, tak se připojistěte pro zimní a nebezpečné sporty. Tyto sporty jsou často omezené věkovou hranicí 70 let a některé sporty není možno pojistit, jde například o jeskynní potápění nebo pod ledem, veškeré sporty provozované ve vzduchu atd.

Pojistit se můžete pro turistickou nebo služební cestu. Pokud cestujete služebně je vás zaměstnavatel vám uhradit buď pojištění nebo případné náklady na ošetření, nenechte se ukecat, že je to jinak.

Turistická cesta je ta, kterou využijete nejčastěji, jedná se o veškeré vaše výlety. 

 

Co mi proplatí?

Nejčastěji jsou součástí léčebné výlohy, pojištění zavazadel nebo trvalé následky po úrazu, pojištění v případě úmrtí apod. Všechny pojišťovny mají jiné částky, na které vás v základním balíčku pojistí a také jiný výčet toho, na co jste pojištěni. Vždy pečlivě zkontrolujte to za své peníze objednáváte a případně zvažte mírně dražší variantu, pokud vám za to stojí.

 

Kde pojištění sjednat?

Pojištění můžete jednoduše sjednat online, na internetu existuje spousta srovnávačů nebo můžete využít tentoZadejte jméno, rodné číslo, zemi kam jedete a od kdy do kdy chcete pojistit. Je to jednoduché a zabere to ani ne pět minut času. Po zaplacení vám na email přijde asistenční kartička, kterou vytiskněte a vezměte s sebou na dovolenou.

Krátkodobé cestovní pojištění

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!