Jen málokdo nezná školu čar a kouzel v Bradavicích a svět s nimi spojený. Miliony fanoušků po celém světě se vydávájí chlapci, který zůstal na živu, po stopách a objevují filmová místa příběhu o Harrym Potterovy. My vám nyní ukážeme ty neznámější v Londýně.

 

 

Nástupiště 9 3/4

Nejznámější nástupiště světa. Vy ho ve svém městě nemáte? Toto nástupiště najdete na nádraží King’s Cross, ale nenechte se zmást, naproti totiž stojí nádraží Saint Pancra, které bylo použito k natočení exteriéru. Tvůrcům se totiž nepozdával vzhled King’s Cross, a tak dali přednost, alespoň na oko, pladšímu nádraží.

 

waldomiguez / Pixabay

 

Regent’s Park – Zoo

Pár bloků od nástupiště můžete zavítat do zoo, kterou v prvním díle navštívili Dursleyovi na Dudleyho jedenácté narozeniny společně s Harrym. Víte že tahle zoo byla otevřena již roku 1828 a jako první na světě představila pavilon plazů? Náhoda? …

 

Velká síň

I když nejste velkými fanoušky Harryho, tak toto určitě znát budete. Místnost, ve které se pořádaly hostiny, proběhlo zde rozřazování do kouzelnických kolejí, zahájil se zde turnaj tří (čtyř) kouzelníků a všechno skončilo v posledním díle, kdy zde byly odkládání mrtví po bitvě o Bradavice. Řeč je o síni, která se nachází v Christ Church College v Oxfordu.

gianfrancodebei / Pixabay

 

 

Piccadilly Circus

Toto místo asi netřeba vysvětlovat. Bohužel už na něm nenajdeme svítící billboardy, jako tomu bylo v první části Relikvií, ale i tak byste si toto místo měli zapsat do svých pergamenů! (A bacha na double deckery!)

StockSnap / Pixabay

 

 

Ministerstvo kouzel

Pokud nastane jakýkoliv problém, nebojte se obrátit na Ministerstvo kouzel, které najdete ve Whitehall!

 

Grimmauldovo náměstí 12

Nic vám to neříká? Sídlo Blacků. Furt nic? Tak tohle vám už určitě prozradí, o jakou budovu jde. Harry tento dům zdědil po smrti svého strýce Siriuse a v sedmém díle se v něm společně s Harmionou a Ronem ukrývali, když hledali viteály. Zahrát na schovávanou si můžete ii vy v Grimmauld Place, Islington.

 

 

Gringottova banka

High Commission of Australia je zase místem kde zavítáte ke Gringottovým. A kde máte své peníze uloženy vy?

 

Děravý kotel

Je libo hrachovou polívku u Děravého kotle? Není problém! Vchod naleznete mezi knihkupectvím a obchodem s hudebními nástroji na ulici Charing Cross Road. (Je to také rozdělení Obrtlé ulice od Příčné, takže se nenechejte stáhnout černou magií!)

 

Příčná ulice

Ačkoliv byla tato ulice vystavěna převážně z kulis, něco z ní najdete v Leadenhall Marketu! Já se tam třeba cítila naprosto kouzelně!

                          IamDora

 

Millenium bridge/Lambeth Bridge

Vstup na vlastní nebezpečí! Nikdy nevíte, kdy se Smrtijedi rozhodnou zaútočit znovu! Millenium bridge byl otevřen teprve v roce 2000 a rázem se stal jedním z nejznámějších mostů. Lambeth bridge byl tady však ještě před ním a to i ve filmu. Pamatujete si na jízdu Harryho záchranným autobusem? Na tu pasáž, kde se musel autobus scvrknout aby projel, tak tato scéna vznikala právě na tomto mostě.

 

Warner Brothers Studio Tour

A pokud patříte mezi ty, kterým takovéto prohlídky nestačí, tak si dopřejte několikahodinovou prohlídku studií Warner Brothers. Naleznete zde nespočet kulis z filmů, uvidíte Bradavice na vlastní oči, ochutnáte Máslový ležák a můžete si pořídit nějaký ten suvenýr!

pen_ash / Pixabay

Pokud se po kouzelnický stopách vydáte, mějte u sebe připravenou svou hůlku, nikdy nevíte, na koho při cestě narazíte! Užijte si Londýn jinak, užijte si ho kouzelně!

Kouzelný Londýn – Po stopách Harryho Pottera
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!