Košice fotografiemi

Košice fotografiemi

Do Košic jsem se vydala s rodinou na krátkou návštěvu známých. Směrem na Slovensko jsme využily se sestrou noční vlak Regiojetu. Zakoupily jsme si lístky do spacího kupé, kde jsou tři postele nad sebou. Byla to pro mě první jízda ve spacím vlaku a už jenom to samotné byl poměrně velký zážitek 🙂 Jako ubytování jsme zvolili místní studentskou kolej, která z části slouží i jako hostel. Na přespání bohatě stačila, byla velmi finančně výhodná a úroveň pokoje, se sociálním zařízením a ledničkou přímo na pokoji, byla lepší než bych od koleje čekala.

<

Košice jsou malé město a většina významných míst je velmi blízko sebe. Naprostá většina se nachází na Hlávnej ulici. Tou lze projít směrem od obchodního centra Aupark ke kapli svatého Michala a dále ke známému Dómu svatej Alžbety, u které je také Urbanova věž. Za Dómem je Hlavnej námestie, na kterém je příjemný park s velkou fontánou a na konci Státní divadlo Košice. Na druhé polovině je kostel Svaté trojice, Žebrákův dům a také Levočský dům. Ke konci je také Csáky-Dezöfuho palác. Celkově je Hlavná ulice nejvýznamnější třídou a tepnou tohoto města, na které se toho odehrává nejvíce.

Dále bych určitě doporučila shlédnout také Jakobov palác, který je příkladem úchvatné pohádkové architektury, či Východoslovenské muzeum. Ani jedno jsem bohužel nestihla zaznamenat.

Druhý den jsme se vydali na prohlídku místní ocelárny a do viných sklepů v oblasti Tokaj, která se nachází na maďarských hranicích. Tyto lokality nám byli přístupné díky našim známým a nejsou pravděpodobně běžně dostupné, proto přikládám alespoň pro ilustraci a zajímavost několik fotek.

Dále mohu připojit několik tipů na jídlo, která jsem dostala. Z nich jsem měla bohužel možnost vyzkoušet pouze jeden – cukrárnu Aida, rozhodně doporučuji se zde stavit na zmrzlinu. Dále to jsou podniky jako Pokhoi, Dobré bistro, Café de Paris a San Domenico Café.

Tento článek jsem pojala spíše z pohledu toho, co jsem na Slovensku nafotila, jelikož se jednalo o velmi rychlý dvoudenní výlet.

Veronika K

(více fotek na mém Instagramu)