I v dalším levnocestovatelském tipu zamíříme na Korfu,jen tentokrát využijeme letenky z/do Prahy. Doporučoval bych ho akčnějším čtenářům, kteří touží po tom, půjčit si na ostrově auto a pořádně ho prozkoumat. Ideálně pak větší rodině, skupině přátel, nebo 2 párům. Kalkulace je totiž vedena na 4 lidi, což pomůže snížit jak náklady na ubytování, tak na auto. A taky to bude zábavnější :).  Nicméně budete mít dvě ložnice a tm pádem dostatek sukromí. Pokud upřednostňujete dovolenou na Korfu přes cestovní kanceláře, najdete nabídku zde. Detailního průvodce po Korfu, pak naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Pojištění po Evropě není výrazně nutné, sám využívám jen základ od platební karty. Ceny ale začínají na 9Kč za den a online srovnání cestovního pojištění naleznete zde >>

 

Letenky Praha – Korfu – Praha za 2990Kč můžete zarezervovat zde >>

 

 

2

 

 

V ceně máte i odbavené zavazadlo. Alternativně si tak můžete vzít i stany.

 

Pro snažší dopravu k hotelu, i poznání ostrova, doporučuji pronájem auta, např. přes RentalCars. Ceny začínají na 3600Kč za auto na 8 dní, tedy cca 900Kč na osobu. V praxi tam bývají připočteny ještě nějaké poplatky za pojištění a tak, ale i tak to nebude v přepočtu na osobu velká částka.

 

2

 

 

Nejlevnější ubytování nabízí Areti Apartment a to za 4729Kč/4 osoby/8 dní. V ceně máte dvě ložnice a na přespání to bude stačit bohatě, ale pokud vám to rozpočet dovolí, tak za 6753Kč můžete mít apartmány Krystal. Ty jsou skvěle hodnoceny, dobře vypadají a nabídnou i bazén. Za těch 500Kč/os. navíc, to myslím stojí a sám bych je také zvolil.

 

 

2

 

 

Alternativou je brát ubytování na místě dle toho, kam vám zrovna auto doveze, což také není špatná varianta. Záleží na každém, co upřednostňuje.

 

Zcela jistě toto není tip pro každého, ale je to myslím skvělá možnost pro milovníky akčnější dovolené, které týden strávený v okolí hotelu příliš neláká. Za cenu o trochu nižší, než jsou zájezdy přes CK, získáte nesrovnatelně více zážitků.

 

A opomenout nelze ani fakt, že tak ušetříte na fakultativních zájezdech a jídle (jíst musíte stejně, ale ceny v turistických lokalitách a mimo ně, jsou značně odlišné).

 

Korfu koláž

 

Korfu z Prahy na 8 dní za 4180Kč! (letenky + pobyt)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!