Lákalo by vás cestování na vlastní pěst, ale zatím s ním nemáte žádné zkušenosti? S naším tipem si jednoduše naplánujete dovolenou dle vašich přestav na řeckém ostrově Korfu. Připravili jsme pro vás kombinaci levných letenek a skvěle hodnoceného ubytování, která vás vyjde na pouhých 3 190 Kč! Odlet je z dobře dostupné Bratislavy, ale za stejnou cenu pořídíte i letenky z Prahy. Návrat je pak do Bratislavy, nebo si pár korun připlatíte a letět můžete opět do Prahy. Termín dovolené je 10.10. – 21.10.2021 a ubytování jsme vybrali v apartmánech Kosmas studios&apts ve městě Roda. V blízkosti je několik vyhlášených pláží a od letiště jsou apartmány vzdáleny pouhých 23 kilometrů, nemusíte se tak bát dlouhých transferů. Ostrov Kréta má navíc rozhodně co nabídnout a věříme, že nebudete vědět kam dřív. Před cestou se určitě inspirujte v našem online průvodci ostrovem.  Pokud cestování na vlastní pěst není nic pro vás, zájezdy s cestovní kanceláří najdete na tomto odkazu. 

INFO KE KORONAVIRU: Každý cestující nad 18 let musí nejpozději den před odletem (do 23 hod českého času) vyplnit příjezdový formulář. Na základě formuláře mu bude vygenerován QR kód, kterým se prokáže při vstupu do letadla / při vstupu na území Řecka.  Všichni cestující starší 12 let se musí prokázat potvrzením o negativním PCR testu (ne starším než 72 hodin) nebo potvrzením o negativním antigenním testu (ne starším než 48 hodin) nebo potvrzením o úplném očkování (14 dní po poslední dávce) nebo potvrzením o prodělání onemocnění covid-19 (2 – 9 měsíců před návštěvou).  Řecko uznává pouze testy provedené výtěrem z nosohltanu nebo hltanu (ne test ze slin).

TIP: Pokud s individuálním cestováním zatím nemáte zkušenosti, ale chcete ho vyzkoušet,  určitě si přečtěte článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>.

K ceně letenek nezapomeňte dále připočítat i další náklady spojené s cestou, a to například letištní transfery, MHD na místě, stravování či cestovní pojištění, jehož přehledné online srovnání si můžete prohlédnout zde. Pokud chcete po Korfu cestovat bez omezení, doporučujeme vám zapůjčit také vlastní automobil. 

Pokud vás náš tip na hotel nezaujal, další možnosti ubytování na ostrově Korfu můžete vyhledat na stránkách BookingPokud dáváte přednost ubytování v soukromí, ubytování hledejte na stránkách Airbnb. 

Letenky na trase Bratislava – Korfu – Bratislava v termínu 10.10. – 21. 10. 2021 rezervujte na stránkách aerolinky Ryanair.

Pokud chcete na Korfu vyrazit z Prahy, letenky na trase  Praha – Korfu s datem 10.10.  rezervujte na zde.

Všechny letenky můžete alternativně zakoupit u ověřeného českého prodejce, kde bude cena sice trochu vyšší, ale celý nákup proběhne v českém jazyce a nákupem navíc podpoříte chod tohoto webu.

Ubytování ve skvěle hodnoceném Kosmas studios&apts můžete rezervovat na stránkách Booking.

Korfu z Bratislavy (nebo Prahy) na 12 dní za 3190 Kč! (letenky + ubytování)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!