Toužíte-li po opravdu levné dovolené u moře, můžete využít levných letenek na Korfu v květnu. Za letenky i pobyt přitom zaplatíte pohých 3190Kč/osobu, což je opravdu vynikající. Výhodou je i levná doprava po ostrově autobusy, i když více bych doporučoval pronájem vlastního automobilu. Poznáte tak ostrov mnohem lépe a snažší bude i doprava k hotelu. Těšit se můžete na teploty kolem 24C ve stínu a krásnou přírodu.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z dobře dostupné Bratislavy, kam se nejlépe dostanete s Eurolines nebo Student Agency. Průvodce Bratislavou naleznete zde >>

 

Letenky zakupte přímo u dopravce Ryanair.com a to na datum 13. – 20. května za cca 2240Kč.

 

 

korfu

 

 

Cena je konečná a zahrnuje veškeré poplatky. V ceně letenky jsou dvě příruční zavazadla: velké 55 x 40 x 20cm  (max. 10kg) a malé 35 x 20 x 20cm. Jako vždy platí, že ceny letenek s obsazeností letadla stoupají. Uvedená cena platí v době sepsání článku (8.2. 22:00). Pokud kupujete více letenek, zkontrolujte si před zaplacením, zda je cena správná. Může se stát, že část letenek bude za vyšší cenu, než ty předchozí a to cenu navýší.

 

Všechny hotely na ostrově na tento datum, srovnané dle ceny za 2 osoby, naleznete zde >>

 

Pokud hledáte co nejnižší cenu, doporučoval bych hotel Anthonys‘ Complex. Má dobrou polohu, bazén a průměrné hodnocení. Cena za dvě osoby na týden je 1890Kč, tedy 950Kč/os.  Za 50Kč na den si můžete přikoupit snídani pro oba, což mi přijde více jak rozumné. Rezervovat ho můžete zde >>

 

55752782

 

 

Zvážil bych ale i možnost připlatit si a zarezervovat si skvěle hodnocené Katsaros Studios & Apartments. Cena za osobu je 1500Kč/8 dní a vypadá to o třídu lépe. Rezervovat ho můžete zde >>

 

43379238

 

 

Důležité upozornění: At už si vyberete jakýkoliv hotel, berte do úvahy čas odletu, který je v 7 ráno a na letišti tak musíte být v 6. Je tedy rozumné, pokud se nebudete mít jak dostat na letiště, si vzít poslední noc ubytování přímo v Korfu, odkud je odlet. Rozhodně se nespoléhejte na jízdní řády autobusů, jsou to spíš časy doporučené a stalo se nám i to, že autobus vůbec nepřijel. I proto více doporučuji pronájem auta.

 

Pokud přesto zvolíte místní dopravu, spojení k prvnímu hotelu vám zajistí linka Corfu to Kavos, kdy za lístek zaplatíte cca 4-5€ (100-150Kč) a doba jízdy je hodina a čtvrt. Jízdní řády naleznete zde.

 

korfu

 

 

 

Ke spojení s druhým hotelem použijet linku Corfu to Sidari, kde se s cenou za lístek vejdete do 100Kč a jízda trvá hodinu. Jízdní řády naleznete rovněž zde.

 

 

korfu

 

 

Pronájem auta řešte přes RentalCars. Jen berte do úvahy, že ceny co se vám zobrazí ve vyhledávači neobsahují pojištění a další poplatky, je tedy nutno v rozpočtu počítat s cenou o třetinu až polovinu vyšší. Je tedy rozumné domluvit se na cestě ve 4 lidech, přinese to na ubytování i půjčení automobilu značné úspory.

 

 

 

Korfu na 8 dní v květnu za 3190Kč! (letenky + hotel u moře)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!