Chcete vzít svoji lásku na romantický víkend? Možností jsou spousty, ale ve městech pro zamilované typu Paříž, Řím a Benátky už byl snad každý z nás. Hledáte opravdu originální místo, které je nádherné, ale zároveň vás dokáže překvapit? Pak je právě Kodaň tím pravým místem pro vás! Architektonické skvosty, pohádková malá mořská víla a procházka kolem kanálu Nyhavn v srdci Kodaně při západu slunce, vám jistě učarují.

 

<

 

Letenky do Kodaně zakoupíte zde.

Zájezdy do Kodaně zakoupíte zde.

 

 

Doprava

Zpáteční letenky z České republiky do Kodaně seženete již od 2 000 Kč s Czech Airlines nebo s Norwegian. Výhodně se dá letět z Prahy do Kodaně také s přestupem s nízkonákladovými aeroliniemi easyJet nebo Ryanair. Pro nejvýhodnější cenu sledujte náš web levnocestovani.cz, kde upozorňujeme na akční letenky. Až se nějaká výhodná akce objeví, stačí nezaváhat a koupit letenky co nejrychleji. Jestliže se vám nechce čekat na akční letenky nebo jste vázáni konkrétním termínem, můžete použít náš vyhledávač výhodných letenek.

 

Ubytování

Levné a zároveň pěkné ubytování seženete přes Airbnb, což je služba zprostředkující ubytování u soukromých osob v jejich vlastním domě nebo bytě. Jelikož Dánové mají vysokou životní úroveň, nemusíte se kvality ubytování u nich vůbec bát. Navíc díky Airbnb poznáte lépe místní kulturu, lidi i život, a pokud narazíte na milé hostitele, poradí vám s výběrem restaurace a jistě vám poskytnou tipy, co v Kodani navštívit. Airbnb nabízí v Kodani levné pokoje či dokonce celé domy nebo byty, které seženete už od 800 Kč za noc. Navíc můžete ušetřit, protože pro nově registrované členy poskytuje Airbnb slevy. Více informací najdete zde. Další možností hledání levného ubytování jsou servery, které umožňují porovnání cen ubytování. Velice rozšířené jsou stránky booking.cz

 

 

Co musíte zažít

Plavba lodí po kanálu Nyhavn

Při své návštěvě Kodaně si určitě nenechte ujít projížďku lodí po kanálu Nyhavn v srdci města. Jde o jedno z nejromantičtějších míst na světě. Na vodě zde stojí mnoho krásných dřevěných lodí, pouliční umělci hrají romantické skladby na hudební nástroje, turisté se při plavbě kochají pohledem na barevné domy nad kanálem a poté jdou zdejší atmosféru vychutnat ještě do jedné z restaurací nad kanálem. Podávají zde výborné rybí speciality a plody moře.

 

Kanál Nyhavn Kodaň/Foto: Samocestování

 

 

Návštěva královského paláce Amalienborg

Nedaleko od Nyhavn se nachází královský palác Amalienborg, který dodnes slouží jako sídlo královské rodiny, takže ho střeží hradní stráž. Stráže mají uniformy a na hlavě vysoké tmavé medvědice. Nenechte si ujít střídání stráží, které probíhá každý den v poledne za doprovodu hudby. Královský palác se skládá ze čtyř reprezentativních budov, v jejichž středu stojí bronzová jezdecká socha. Pohledu na královský palác zdálky dominuje kopule kostelu Marmorkirken, který stojí v těsné blízkosti paláce a je opravdu impozantní.

 

Marmorkirken a budovy královského paláce Amalienborg Kodaň/Foto: Samocestování

 

 

Fotografování s Malou mořskou vílou

Bez toho, aniž byste viděli sochu Malé mořské víly, by vaše návštěva Kodaně nebyla úplná. Socha malé mořské víly stojí přímo ve vodě u kodaňského přístavu. Byla dokončena roku 1913 a vznikla na motivy stejnojmenného příběhu od dánského rodáka Hanse Christiana Andersena. Určitě se vedle sedící Malé mořské víly na vyvýšeném kameni vyfotografujte, ať máte na Kodaň tu pravou památku.

 

Malá mořská víla Kodaň/Foto: Samocestování

 

Návštěva pohádkového muzea H. Ch. Andersena

K Dánsku neodmyslitelně patří pohádky Hanse Christiana Andersena. V Kodani je mu věnováno pohádkové muzeum, které musí navštívit každý milovník pohádkových příběhů, jelikož je opravdu kouzelné. Najdete zde pracovnu samotného Andersena i expozice takových pohádek jako Malá mořská víla, Císařovy nové šaty či Sněhová královna.

 

Moderní architektura v podobě Černého diamantu a opery

Kodaň je moderním městem, což dokládají ty nejúchvatnější počiny v podobě moderní architektury budov zdejší knihovny a opery. Královská knihovna je známá pod názvem Černý diamant, jelikož jde o zrcadlovou budovu v černé barvě s ostrými hranami, která se na světle leskne. Budova opery je jednou z nejmodernějších divadelních budov na světě. Interiér je tvořen z takových materiálů jako je sicilský mramor, leštěné javorové dřevo, bronz a sklo. Provoz budovy stojí ročně neuvěřitelné náklady, a proto je postoj Dánů k nové budově opery poněkud rozporuplný.

 

Opera Kodaň/Foto: Samocestování

 

 

Hippies atmosféra v nezávislém statě Christiania

Až se budete chtít uvolnit, zamiřte k maličkému nezávislému státu Christiania, který se nachází nedaleko centra Kodaně. Oblast je složena z parku a starých posprejovaných budov. Jde o místo setkávání alternativně naladěných lidí, které vzniklo v 70. letech díky hippies. Christiania má svoje vlastní pravidla a zákony a dají se zde volně sehnat lehčí drogy. Obyvateli Kodaně je tento „nezávislý stát“ tolerován.

 

Budova v Christiania Kodaň/Foto: Samocestování

 

Život na Radničním náměstí

Kodaňské Radniční náměstí je jedním z nejživějších míst celého města. Jde o místo setkávání zdejších obyvatel, kterému dominuje obrovská budova radnice s červenou fasádou a krásnou hodinovou věží. Místo obklopuje mnoho obchodů a restaurací. Nejvíce je Radniční náměstí zajímavé po setmění – množství světelných reklam je zde tak vysoké, že je možné ho srovnávat s Las Vegas.

 

Zábavní park Tivoli

Kousek od Radničního náměstí se nachází zábavní park Tivoli. Můžete si zde užít klidnějších atrakcí v podobě různých kolotočů, ale i adrenalinové volného pádu nebo horské dráhy, na které budete většinu času vzhůru nohama. Bát se budete také na nejstarší funkční dřevěné horské dráze na světě, jelikož má svá nejlepší léta opravdu již za sebou. To nejzajímavější na Tivoli je však nádherné prostředí, ve kterém se park nachází. Jde o květinovou pohádkovou zahradu s množstvím krásných staveb a domků, které po setmění osvětlují tisíce lamp a lampiček. Krásná je návštěva Tivoli v době Vánoc nebo Halloweenu, kdy je zde tematická výzdoba. V pátek večer se v Tivoli konají koncerty pod širým nebem. V pátek a v sobotu od 23 hodin zde můžete vidět také velkolepý ohňostroj, který bude krásným zakončením romantického dne v Kodani.

 

 

 

KODAŇ překrásné město plné romantiky
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *