V létě se nemusíte vydávat jen k moři, ale cílem vaší cesty se může stát i některá z evropských metropolí. Dánská Kodaň je pro městskou turistiku ideální. Prohlédnete si architektonické skvosty, sošku pohádkové Malé mořské víly a ochutnáte slavné pivo Carlsberg. Z Prahy se do Kodaně můžete vydat za 1 254 Kč od soboty do neděle s tím, že v Kodani strávíte jeden den. Pokud se vám to zdá málo a můžete si dovolit vyčerpat nějakou tu dovolenou, zvolit můžete i delší termín od soboty do úterý. Tento tip je na individuální turistiku, všechny zájezdy do Dánska přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

 

Tip pro vás: Pokud zatím s individuální turistikou nemáte  žádné zkušenosti, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Při krátkém výletu po Evropě stačí kartička pojištěnce, se kterou máte nárok na ošetření jako obyvatelé daného státu. To však znamená, že pokud oni za vyšetření platí, vy budete také. Z toho důvodu se do většiny destinací vyplatí sjednání cestovní pojištění, online srovnání proto naleznete zde >>

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy. Před nákupem si i přesto raději nezapomeňte propočítat všechny náklady, ať na místě nejste nepříjemně překvapeni. Jde o Skandinávii, počítejte proto s vyššími cenami za ubytování, dopravu i stravu.

 

K ubytování můžete využít Booking. Alternativně je možné registrovat se na Airbnb přes tento odkaz pro získání slevy na první rezervaci a následně se přes daný portál ubytovat.

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Slevu až 990 Kč na první ubytování přes Airbnb můžete využít zde
100 Kč zdarma na jízdné v Uber - stáhněte si aplikaci a vložte do ní kód m97mxb88ue
100 Kč zdarma na jízdné v Liftago Taxi - stáhněte si aplikaci a vložte do ní kód JIRI8795

 

Letenky Praha–Kodaň–Praha na termín 24. až 25 srpna (sobota a neděle) zakoupíte na stránkách Ryanair. Letenky můžete koupit i u českého prodejce, cena je vyšší o jejich provizi, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento i web. Pozornost věnujte brzkému odletu z Prahy. Ranní odlet vás čeká i při cestě zpět, z centra Kodaně se však na letiště pohodlně dopravíte metrem M2, které jezdí každou chvíli.

 

Jak už jsme upozorňovali v úvodu, kvůli brzkému odletu z Kodaně na místě strávíte pouze jeden den. Svůj pobyt v Kodani si ale můžete i prodloužit, a to do úterý. Za letenky pak zaplatíte 838 Kč.

 

Letenky Kodaň
Letenky Kodaň
Kodaň z Prahy na víkend o letních prázdninách za 1254 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!