V létě se nemusíte vydávat jen k moři, ale cílem vaší cesty se může stát i některá z evropských metropolí. Dánská Kodaň je pro městskou turistiku ideální. Prohlédnete si architektonické skvosty, sošku pohádkové Malé mořské víly a ochutnáte slavné pivo Carlsberg. Z Prahy se do Kodaně můžete vydat za 1 254 Kč od soboty do neděle s tím, že v Kodani strávíte jeden den. Pokud se vám to zdá málo a můžete si dovolit vyčerpat nějakou tu dovolenou, zvolit můžete i delší termín od soboty do úterý. Tento tip je na individuální turistiku, všechny zájezdy do Dánska přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro vás: Pokud zatím s individuální turistikou nemáte  žádné zkušenosti, doporučujeme vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Při krátkém výletu po Evropě stačí kartička pojištěnce, se kterou máte nárok na ošetření jako obyvatelé daného státu. To však znamená, že pokud oni za vyšetření platí, vy budete také. Z toho důvodu se do většiny destinací vyplatí sjednání cestovní pojištění, online srovnání proto naleznete zde >>

 

Odlet je z výborně dostupné Prahy. Před nákupem si i přesto raději nezapomeňte propočítat všechny náklady, ať na místě nejste nepříjemně překvapeni. Jde o Skandinávii, počítejte proto s vyššími cenami za ubytování, dopravu i stravu.

 

K ubytování můžete využít Booking. Alternativně je možné registrovat se na Airbnb přes tento odkaz pro získání slevy na první rezervaci a následně se přes daný portál ubytovat.

 

 

Letenky Praha–Kodaň–Praha na termín 24. až 25 srpna (sobota a neděle) zakoupíte na stránkách Ryanair. Letenky můžete koupit i u českého prodejce, cena je vyšší o jejich provizi, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento i web. Pozornost věnujte brzkému odletu z Prahy. Ranní odlet vás čeká i při cestě zpět, z centra Kodaně se však na letiště pohodlně dopravíte metrem M2, které jezdí každou chvíli.

 

Jak už jsme upozorňovali v úvodu, kvůli brzkému odletu z Kodaně na místě strávíte pouze jeden den. Svůj pobyt v Kodani si ale můžete i prodloužit, a to do úterý. Za letenky pak zaplatíte 838 Kč.

 

Letenky Kodaň
Letenky Kodaň
Kodaň z Prahy na víkend o letních prázdninách za 1254 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!