Pokud vás nelákají typické letní destinace, co takhle se o letních prázdninách vydat do dánské Kodaně? Toto město vás oslní svými architektonickými skvosty, soškou pohádkové Malé mořské víly a potěší vás i romantická procházka či projížďka na kole kolem kanálu Nyhavn. Pokud milujete zábavní parky, neváhejte a zamiřte do Tivoli. A doslova hříchem by bylo neochutnat slavné pivo Carlsberg. Další inspiraci najdete v našem článku Kodaň překrásné město plné romantiky. Tento tip je na individuální turistiku, všechny zájezdy do Dánska přes cestovní kanceláře naleznete zde.

 

 

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji Vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Při krátkém výletu po Evropě vám stačí kartička pojištěnce, online srovnání cestovního pojištění případně naleznete zde >>

 

Odlet je z dobře dostupné Prahy. Před nákupem si přesto raději nezapomeňte propočítat všechny náklady. Jde o Skandinávii, počítejte proto s vyššími cenami za ubytování i stravu.

 

K ubytování můžete využít Booking. Alternativně se můžete zaregistrovat na Airbnb přes tento odkaz pro získání slevy na první ubytování a následně se přes daný portál ubytovat.

 

 

Letenky Praha–Kodaň–Praha zakoupíte na stránkách Ryanair. Pro názornost jsme zvolili víkendový termín 30. srpna–1. září, ale termínů za tuto cenu je celá řada, svůj pobyt v Kodani si tak můžete i prodloužit. Letenky můžete koupit i u českého prodejce, cena je vyšší o jejich provizi, ale vy tak získáte základní podporu v češtině a pár korunami podpoříte tento i web.

 

Pozornost věnujte brzkému odletu z Prahy. Ranní odlet vás čeká i při cestě zpět, z centra Kodaně se však na letiště pohodlně dopravíte metrem M2, které jezdí každou chvíli.

 

letenky dánsko
Levné letenky Dánsko
Kodaň z Prahy o letních prázdninách i na víkend za 1058 Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!