Nestihli jste se v létě vydat k moři nebo jste dali přednost jinému typu dovolené a rádi byste to teď napravili? Určitě není pozdě a i v říjnu se dá podniknout perfektní dovolená s hlavním cílem koupání. Kam se vydat, kde bude nejtepleji a jaké výhody bude mít ,,pozdní” dovolená u moře se dozvíte právě teď v našem článku.

 

Egypt 

Egypt je perfektním místem pro odpočinkovou dovolenou, kde hlavním bodem programu je koupání, relax a odpočinek na pláži doplněný kvalitním opalováním.

Obrovskou výhodou je to, že kromě zimních měsíců je tu vždy přívětivé počasí, koupat se dá zhruba od dubna do listopadu. V říjnu lze zpravidla naměřit asi tyto teploty: vzduch 31 °C, voda 27 °C.

 

Egypt
Egypt

 

Madeira

Portugalské Madeiře se také říká ,,ostrov věčného jara”. Je tak zřejmé, že je tu podobné počasí během roku, tedy výkyvy nejsou tak znatelné, jako třeba v pevninské Evropě. Nedá se však očekávat teplotu podobnou Středozemnímu moři.

Říjen patří na Madeiře k nejlepším měsícům k návštěvě. Vaše putování a zážitky bude doprovázet asi 25 °C na vzduchu a v moři očekávejte asi o tři méně.

 

Madeira
Madeira

 

Kanáry

Kanárské souostroví se skládá z několika větších a menších ostrůvků. Mezi nejznámější a také nejnavštěvovanější patří Gran Canaria a Tenerife.

Kanáry toho mají hodně co nabídnout, kromě koupání na velmi atypických plážích často s černým pískem můžete poznávat okolní skvostnou krajinu, přírodní parky, podnikat túry po horách a mnoho dalšího. Pokud jedete hlavně za koupáním, bude vás zajímat především teplota vody, ta je v říjnu průměrně 23 °C a vzduch je o pár stupňů teplejší, pohybuje se kolem 27 °C.

 

Gran Canaria
Gran Canaria

 

Kypr

Další z poměrně blízkých destinací pro tuzemské cestovatele je po Egyptu také oblíbený Kypr. Tento nádherný ostrov toho má hodně co nabídnout a právě koupání patří k jeho skvostným privilegiím. Najdete zde krásné písečné pláže, čisté moře, nádherné památky, města se specifickou atmosférou a skvělé jídlo.

A navíc v říjnu toto všechno budete mít už téměř pro sebe. Přesto vás tu čeká velmi příjemné letní počasí. Ve stínu naměříte kolem 29 °C a moře bude mít velmi příjemných 25 stupňů.

 

Kypr
Kypr

 

Kapverdy

A do třetice destinací na písmeno K uvedeme skvostné Kapverdy. Jedná se o destinaci střední letové vzdálenosti, poletíte tam o něco málo déle než na Kanárské ostrovy či Madeiru, ale ta cesta se rozhodně vyplatí!

Ať už si vyberete kterýkoliv ostrov, čekají vás bělostné pláže jako z katalogu a křišťálově modré moře. Teplota moře a vzduchu bude v říjnu na Kapverdech velmi podobná a bude se pohybovat mezi 27 a 28 °C

 

Kapverdské ostrovy
Kapverdské ostrovy

 

SAE

Pokud se však v říjnu chcete opravdu ještě pořádně vyhřát, vyražte do Spojených arabských emirátů. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších destinací posledních let a můžete spojit městskou turistiku s koupáním, ať už v Dubaji či Abú Dhabí. Ačkoliv jsou zde pláže uměle vytvořené, určitě se vám na opalování a koupání budou líbit.

Vykoupete se v moři jehož voda bude atakovat tropickou třicítku. Ve stínu naměříte kolem 35 °C, takže poznávání města odložte radši na podvečerní hodiny. 

 

Dubaj
Dubaj

 

Omán

Chcete se nejenom vykoupat, ale také navštívit nevšední místo plné zvláštní atmosféry a tajemna? Vydejte se do Ománu. Jeho popularita stále roste, ale zatím se nemusíte bát, že byste se zde tlačili mezi davy turistů.

Najdete tu nádherné historické památky, města zcela odlišná od těch našich a samozřejmě příjemné koupání. Zkrátka trochu jiný svět, který se vám vryje pod kůži a na tuto dovolenou určitě nezapomenete. Teplota vody v říjnu je kolem 27 °C, o pár stupňů více bude na vzduchu.

 

Omán
Omán

 

Tento článek by rozhodně mohl zahrnovat více zajímavých destinací, zaměřili jsme se však na ty bližší, pokud se ale vydáte do některé z jihoasijských zemí či do Karibiku, určitě nebudete litovat. Vyžaduje to však nejen více peněz, ale také více času, abyste si dovolenou pořádně užili. Krásně vám bude určitě všude!

Kde je v říjnu ještě počasí na koupání?
Štítky:                        

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *