Pokud toužíte po levné dovolené na Kanárských ostrovech o letních prázdninách (konkrétně La Palma), připravil jsem pro vás skvělý tip na to, jak si dovolenou zařídit co nejúsporněji. Využijeme dnes zlevněných letenek, akční nabídky na ubytování kousek od pláže a dostaneme se na cenu 3690Kč. Apartmán navíc obsahuje kuchynský kout a pro hosty je připraven balíček na uvítanou, který zahrnuje vodu, víno, čaj, cukr a čerstvé ovoce. K dispozici je také slunečník a plážové osušky. Pro co nejvyšší úsporu jsem zvolil kalkulaci pro 4 lidi, což ocení rodiny, skupina přátel nebo 2 páry. Je možno zvolit i hotel pro dva, pak vás dovolená vyjde o zhruba 500Kč dráž.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet je z Mnichova, kam se nejvýhodněji dostanete ve 4 lidech vlastním automobilem (parkování můžete řešit přes Ikarus, nebo Pfifig). Alternativou jsou autobusy Student Agency (jezdí přímo na/z letiště). Průvodce Mnichovem naleznete zde >>

 

Letenky Mnichov – La Palma – Mnichov za cca 2160Kč zakupte přímo na webu aerolinky Condor.com pro datum 5. – 12. července.

 

Letenky na LA Palma

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, které vám bude stačit víc jak bohatě.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Výpis všech hotelů pro 4 osoby v tento termín, naleznete zde >>

Výpis všech hotelů pro 2 osoby v tento termín, naleznete zde >>

 

 

Nejlepší poměr cena/kvalita nabízí Playa Puerto Naos za akční cenu 6273Kč/apartmán na týden, tedy cca 1580Kč/osobu. Nabízí jen jednu ložnici a rozkládací pohovku, pokud by vám to nevyhovovalo, je možné si vybrat hotel jiný. Na místě si lze pronajmout jízdní kola a v okolí se můžete věnovat také šnorchlování, potápění, rybaření, kanoistice a dalším aktivitám. Rezervovat ho můžete zde >>

 

Ubytování na la palma

 

 

Nejlepší variantou pro dopravu k hotelu a prozkoumání ostrova je zapůjčení auta přes RentalCars, ve 4 lidech to bude vycházet rozumně.

 

Pro případnou kritiku předem dodávám, že jde o plán, jak navštívit Kanárské ostrovy o letních prázdninách co možná nejlevněji, se zachováním kvality ubytování. Odlet mimo ČR je tedy nevyhnutelný, stejně jako bydlení ve 4. I s cestou do Mnichova, parkovným a cestou k hotelu se 4-členná rodina dostane na částku 16-17 tisíc (možná méně, pokud mají malé děti) a díky kuchynskému koutu za potraviny neutratí výrazně více, než by utratili doma. Je to tedy cesta, jak si dopřát hezkou dovolenou na Kanárských ostrovech za menší částku, než dáte u pobytu přes CK za dvě osoby.

 

Nabídku všch CK na Kanárské ostrovy naleznete zde >>

 

Geografie

I ostrov La Palma se nalézá zhruba 420 tisíc km od pobřeží afrického kontinentu. Tak jako je ostrov Fuerteventura tou nejsušší oblastí kanárské oblasti, tak je ostrov La Palma tou nejvlhčí. Díky tomu jsou zde i o něco nižší teploty, ale zároveň daleko bohatší vegetace. Je až s podivem, že tato oblast není tolik navštěvovaná. Nabízí tedy řadu zachovalých přírodních krás…

 

Hlavní město – Santa Cruz de la Palma

Hlavním městem a administrativním centrem ostrova La Palma je Santa Cruz de la Palma s 20 tisíci obyvateli. Město bylo založeno již v 15. století a má tedy velice bohatou historii. Už v minulosti měli toto město v hledáčku převážně piráti, kteří jej doslova atakovali nájezdy. Místním brzy došla trpělivost a tak okolo města vystavili obranné zdi. Dodnes zde můžete vidět zbytky tohoto opevnění a dokonce i kanony namířené směrem na moře. Za návštěvu stojí i unikátní námořní muzeum, které je velice originálně umístěno uvnitř repliky historického plavidla Santa Maria. I v tomto městě se zastavil známý Kryštof Kolumbus.

 

Ve městečku je veliký ruch. Neustále sem připlouvají a odplouvají jachty, lodě i trajekty. Tisíce turistů má namířeno na Španělské náměstí. Odejít nemůžete bez návštěvy kostelíka Iglesia el Salvador z 15. století. Jistě Vás okouzlí i romantické uličky, které přímo vybízejí k procházkám při měsíčku.

 

 

Příroda, památky, pláže

Příroda na ostrově je jedním slovem kouzelná. Jenom málokde naleznete tak čistou přírodu plnou pestrobarevných barev. I přestože se ostrovu často přezdívá Zelený ostrov, zelená rozhodně není jedinou barvou ostrova. Voda se může chlubit sytou modří, která v závislosti na úhlu pohledu mění odstín. Jelikož je ostrov vulkanického původu, nikoho jistě nepřekvapí, že se zde hojně objevuje černá barva. I pláže jsou pokryté šedým až černým vulkanickým pískem.

 

Ostrovu se ale také často říká La Isla Bonita, tedy Krásný ostrov. Lákadlem pro turisty je především nádherná krajina, klid, čistý vzduch bez přítomnosti smogu a exhalací. Kouzelné jsou též říčky, prameny a potůčky s křišťálově čistou vodou a malebné vesničky.

 

Navštívit zde můžete i přírodní kráter La Caldera de Taburiente o průměru neuvěřitelných osmi kilometrů. Celá tato oblast je součástí národního parku. Zde můžete mimo jiné obdivovat vznosné pinie, keře poseté barevnými keři, mnoho druhu exotických květů a bylin, netopýry, muflony, paovce či ještěrky. Nejvyšší bod Roque de los Muchachos se překládá jako Skála chlapců. Slabší povahy budou určitě na jeho vrcholu, jenž činí 2 500m, jímat závratě. Ostatní mohou zapojit svou fantazii a pokusit se představit si, jakou musela mít sopečná erupce sílu, když dokázala tak obrovský masiv vyzvednout do takové výšky. Můžete zde navštívit i observatoř s největším teleskopem na světě. Díky zdejším klimatickým podmínkám a čistému ovzduší zde vědci hledají nové planety. Roku 2002 byl tento krásný kout světa prohlášen za Biosférickou rezervaci.

 

Pokud už Vás začnou krátery nudit, můžete navštívit například prales Las Nieves s oblastí zvanou Los Tiles. Zde se nachází naprosto unikátní třetihorní prales. Budete mít pocit, že jste vstoupili do minulosti…

 

Výtečné podmínky zde má zemědělství a tak není divu, že se zde pěstují i náročné banánovníky a nachází se zde tabákové plantáže. Též víno z místních vinic má být velice delikátní. Zdejší chloubou je zde však především med.

 

Doporučujeme si La Palmu projít hezky pešky. Ostrov je doslova prošpikován různými trasami a cyklostezkami různých úrovní fyzické zátěže. Nebo si vše můžete prohlédnout ze zapůjčeného koňského hřbetu.

 

Pláže jsou zde skutečně skvostné. Turisté sem ale jezdí především za potápěním díky velice živému a barevnému podmořskému životu. Narazit zde můžete na želvy, barevné rybky, rejnoky, chobotnice a tajemné barakudy. Dále jsou při pobřeží vidět i tunely, jeskyně, lávové stěny či kaňony.

 

 

Turistická vybavenost

Kdo od své dovolené očekává válení na zlatavém písku a živý noční život, pro toho asi La Palma nebude to pravé ořechové. Ostrov je spíše rájem pro milovníky pěší turistiky, sportovce a dobrodruhy, kteří rádi poznávají dosud nespatřené přírodní scenérie. I přesto zde však můžete najít hned několik krásných pláží, jejich povrch je však především černý. Častější jsou zde srážky, tak důležité pro pestrobarevný život zde a teploty se většinou pohybují okolo 20 stupňů Celsia.

 

 

Počasí

Teploty jsou zde nižší než je zvykem v ostatních oblastech Kanárských ostrovů. Teplota vzduchu zde dosahuje 20 až 25 stupňů Celsia. Teplota vody potom činí celoročně 18 až 20 stupňů.

 

 

Kanárské ostrovy na 8 dní v červenci za 3690Kč! (obě letenky + dobře hodnocené ubytování)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!