Kanárské ostrovy na 5 dní za 3850Kč! (letenky + ubytování s vířivkou a bazénem)

Kanárské ostrovy na 5 dní za 3850Kč! (letenky + ubytování s vířivkou a bazénem)

Na prodloužený víkend můžete navštívit Lanzarote, jeden z Kanárských ostrovů. Tipy, jak navštívit Kanárské ostrovy co nejlevněji, jsou mezi čtenáři velmi populární a tak se jich budeme držet i nadále. Kalkulace je vedena pro 4 lidi a tentokrát jsem zvolil pro ubytování velký aprtmán, obsahující dvě ložnice, obývací pokoj, terasu i vířivou vanu. Pokud byste se spokojili s horším ubytováním, je možno se dostat na částku 3350Kč (ale horší a jen s jednou ložnicí). Naopak kalkulaci pro dvě osoby, je nutno si cca 400Kč připlatit. Nicméně pro rodinu, nebo 2 páry, je myslím tat nabídka ideální a zajištuje dostatek soukromí, i lákavou cenu.

<

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Odlet i přílet bude z Lipska, kam se ve 4 lidech dostanete nejvýhodněji vlastním autem. Alternativně pak se společností Flixbus. Průvodce Lipskem naleznete zde >>

Letenky Lipsko – Lanzarote – Lipsko rezervujte za 89€ na 10. – 14. června přímo na stránkách letecké společnosti Condor.

Letenky na Lanzarote

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, které vám bude stačit víc jak bohatě.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

Výpis všech hotelů pro 4 osoby v tento termín, naleznete zde >>

Výpis všech hotelů pro 2 osoby v tento termín, naleznete zde >>

Dobře z tohoto srovnání vychází Aparthotel Atlantic View Resort. I když není nejlevnější, tak nabízí dvě ložnice + obývák, masážní vanu, na hotelu je bazén a je dobře hodnocen. Objednat ho můžete zde >>

Ubytování na Lanzarote
Ubytování na Lanzarote

Nejvíce bych vám doporučoval zapůjčení auta např. přes RentalCars, ve 4 lidech to bude vycházet rozumně. Pokud si auto vypůjčit nechcete, k hotelu se dostanete přímým autobusem linky 161, nebo taxíkem za cca 250-300Kč. V případě 4 lidí bych volil asi raději taxi, bude to pohodlnější a rozdíl v ceně nebude velký. Plán cesty naleznete zde >>

Cesta k hotelu na Lanzarote
Cesta k hotelu na Lanzarote

Aktuální počasí na Lanzarote naleznete zde >>

Předpověd počasí na Lanzarote na dalších 14 dní

Předpověd počasí na Lanzarote
Předpověd počasí na Lanzarote

Geografie

Ostrov Lanzarote je součástí Kanárských ostrovů a od „černého“ kontinentu (Afriky) jej dělí pouhých 100km. Přímo naproti ostrovu se nalézá Maroko. Krajina je zde silně ovlivněna sopečnou činností, díky níž má velice charakteristický ráz. Původní obyvatelstvo tohoto mystického místa se dokonce domnívalo a domnívá, že je ostrov pozůstatkem bájné Atlantidy. Na Lanzarote však nepějí ódy pouze starousedlíci, nýbrž i turisté a hollywoodští filmaři. Díky dramaticky vyhlížející krajině se zde natáčela např. většina scén z Planety opic.

Hlavní město – Arrecife

Arrecife patří právě mezi ta moderní a rychle se rozrůstající města, specifičtěji řečeno přístavy. Díky mrakodrapům a billboardům a jiným přecivilizovaným vymoženostem však už ztratilo své kouzlo. Pokud patříte mezi milovníky historie a navíc jste tak trochu romantici, určitě navštivte město Tequise, které si to pravé kouzlo zdejší kultury a obyvatelstva zachovalo. Představte si starobylé dřevné balkony obsypané pestrobarevnou směsicí květin a malebné uličky. Navíc zde můžete navštívit řadu muzeí a galerií či nasát atmosféru zdejších fiest a karnevalů. Navíc můžete navštívit doslova umělecký poklad – rodný dům váženého umělce Césara Manriqua. Vaše oko ale také může uzřít obrazy Pabla Picassa či Juana Miróa.

Mluvící papoušci i podmořské safari!

Ostrov Lanzarote je oproti ostatním ostrovům Kanárských ostrovů poklidným městem, které není stvořené pouze pro odpočinek na plážích či posedávání v barech či na diskotékách. Právě zde se můžete na vlastní oči přesvědčit o kráse zdejší kultury. I přesto je na ostrově dostatek barů, diskoték a restaurací. V letovisku Costa Tequise se nachází aquapark – ideální místo pro vaši ratolesti. Chcete se podívat na vycvičené papoušky? Stačí navštívit park Rancho Texas. K vidění je zde i unikátní podmořské safari!

Památky,příroda, pláže

Ostrov je plný kontrastů. Na jednu stranu je krajina tmavá díky vulkanické půdě, na stranu druhou je prozářená tradičními vesničkami, které překvapí svou veselostí a zářivostí. Když už jsme u té půdy, ta je mimochodem velice úrodná. Jakože jsou vesničky barevné? Tradiční barvou domků místních obyvatel je bílá, u té se ale zdaleka nezůstává. Lidé si svá obydlí zdobí různými barvami, které symbolizují různé věci. Například modrá symbolizuje moře, hnědá barva velebí štědrou půdu či zelená vzdává holt bujné vegetaci.

Na ostrově se domluvíte španělsky, ale také anglicky. Místní jsou velice ochotní, milí a přátelští. Je však důležité dodržovat určitá pravidla. Například na jihu je nutné mít zahalená ramena i nohy při vstupu do kostelů.

Celý ostrov Lanzarote byl světovou organizací UNESCO prohlášen za zcela jedinečnou biosférickou rezervaci. Důvodem jsou malé rybářské vesničky, které si i v dnešní době dokázaly zachovat tradiční charakter. O tento nezaměnitelný ráz obydlí se významně zasadil architekt César Manriquo.

Patříte mezi milovníky přírody a preferujete dobrodužnější dovolené? V tom případě zde určitě navštivte národní park Timanfaya, který se rozkládá na 200km2. Samo za sebe hovoří už to, že park si nemůžete projít jen tak na vlastní pěst, nýbrž v doprovodu zkušeného průvodce. K vidění jsou zde lišejníky, exotické rostliny, sukulenty, vavříny, datlové palmy, fíkovníky, dračince a kaktusy. Nad vší tou krásou se tyčí ohnivé hory – Montanas del Fuego. Celý park si můžete prohlédnou z velbloudího hrbu.

V Jameos del Aqua je díky sopečné činnosti k vidění skvostný labyrint vulkanických jeskyní. Již zmíněný architekt César Manrique zde předvídavě zbudoval restauraci, zahradu tropických rostlin, auditorium a muzeum vulkanické činnosti. V těchto prostorách se konají různé akce i v současnosti. Krásné jsou i jeskyně Los Verdes, u nichž se nachází restaurace El Diabolo. Můžete si zde dát maso grilované na sopečném grilu, jehož teplota dosahuje až 3 000 stupňů Celsia.

Na ostrově se rozprostírá na 90 pláží. Díky vulkanické činnosti je zde písek tmavší. Pokud však dáváte přednost klasice, pláže Playa Blanca nebo Papagayo nabízejí i klasický bělozlatý písek. Z pláže můžete pozvolna vstoupit do křišťálově čisté vody, protože je tato oblast velice vhodná i pro rodiny s dětmi, které se zde mohou krásně cachtat. Pro adrenalinu chtivé návštěvníky jsou zde k mání různí vodní sporty, jako surfování či potápění.

Turistická vybavenost

Toto území se pyšní označením „duty-free“. Jaký to má význam pro turisty? Jedná se o bezcelní zónu, tudíž jsou zde k dostání levné cigarety, alkohol, značkové oblečení známých návrhářů i parfémy. Obchůdky s tradičními suvenýry jsou samozřejmostí. Otevřeno zde bývá již od osmé ranní a obchůdky zavírají kolem deváté večerní. Počítejte však s polední siestou!

Jestliže patříte mezi gurmány, musíte ochutnat národní jídlo – naloženého králíka.

Počasí

Celý rok je zde ve znamení velice příznivého počasí. Letní teploty vystupují ke třicítce a ty zimní se pohybují okolo dvacítky a pětadvacítky. Srážky jsou pouze minimální.