Výhodných letenek na Gran Canarii využijeme k našemu dalšímu levnocestovatelskému tipu. K ubytování jsem vybral skromnější, ale velmi dobře hodnocené ubytování přímo v Las Palmas, kam dorazíte. Termínů je k dispozici celá řada a některé letenky jsou i levnější – bohužel k nim ale není tolik výhodné ubytování. Délku dovolené si tak do značné míry můžete určit dle svých preferencí, já pro názornost vybral 5 dní. A pro lidi, co upřednostnují stravování formou All Inclusive, jsem přidal i tuto variantu. Detailního průvodce po Gran Canarii, naleznete zde. Pro srovnání dovolené přes CK naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Pojištění po Evropě není nezbytně nutné, ale pokud ho budete chtít, zde naleznete online srovnání cestovního pojištění >>

 

Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit odlet i přílet z Berlína. Na první pohled to může působit nedostupně, ale doba cesty autobusem je pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Kanárech vidět, případně se podívat na dva filmy :). Cena za zpáteční lístek je při včasném nákupu u Eurolines pouze 700Kč, což je opravdu výhodné. Chápu, že by čtenářům vyhovoval více odlet z ČR, ale odsud letenky na Kanárské ostrovy levné nejsou a pravděpodobně ani nikdy nebudou. Je tedy bud nutné se smířit s vysokou cenou, nebo ušetřit odletem z blízkých letišt.

 

Na cestu si vystačíte s občanským průkazem, nicméně pokud cestovní pas máte, je rozumnější si ho vzít a mít ho uložený na jiném místě, než občanku.

 

Letenky Berlín – Gran Canaria – Berlín zkupte přímo u dopravce na Ryanair.com na datum 9. – 13. ledna. Možné jsou i delší termíny, pak stačí upravit data u letenek a hotelu.

 

 

1

 

 

V ceně máte jen 2 příruční zavazadla, klasický batoh a kabelku, nebo notebook. Víc bych si ani nebral, bylo by to na 4 dny naprosto zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla na 7-měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Před nákupem si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci, tedy včetně cesty na/z letiště v Berlíně i na Kanárech, náklady na jídlo a případné půjčení automobilu. Ono i tak vás to vyjde o 30-50% levněji než přes CK, ale je zkrátka nutné se neukvapit ;).

 

 

Všechny hotely na toto datum, naleznete zde >>

 

Alternativně můžete využít slevu 600Kč a ubytovat se přes AirBnb. Obvykle se to vyplatí více.

 

Já pro názornost vybral Alcaravaneras Hostel. Je velmi dobře hodnocen a ve 2 lidech vás vyjde na 2800Kč za celý pobyt. Na jednoho to tedy vychází 1400Kč. Vybrat si ale samozřejmě můžete ubytování kvalitnější, zde by někomu mohla vadit sdílená koupelna.

 

 

1

 

 

 

Pokud preferujete All Inclusive stravování, nejlevněji vychází Marina Elite. Jen je třeba počítat s tím, že je už budete potřebovat auto (to bych si ale doporučil půjčit tak jako tak).

 

 

1

 

 

Pro snažší dopravu k hotelu, i poznání ostrova, doporučuji pronájem auta, např. přes RentalCars.

 

 

Kanárské ostrovy na 5 dní za 3155Kč! (nebo za 7250Kč s ALL INCLUSIVE)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!