Náš další levnocestovatelský tip bude směřovat na Kanárské ostrovy, konkrétně na Fuerteventuru. Opět jsem se soustředil na to, jak navštívit Kanárské ostrovy (Fuerteventuru) i s minimem financí. Největší úspory jsme dosáhli díky levným letenkám z Lipska a kalkulací pro dospělé 4 lidi. Pokud by se jednalo o rodinou dovolenou, cena by byla ještě o něco nižší, v závislosti na věku dětí. Ubytování ale vypadá dobře, má bazén a je kousek od moře. K další úspoře povede i vlastní kuchynka.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Lipska, kam se ve 4 lidech dostanete nejvýhodněji vlastním autem. Alternativně pak se společností Flixbus. Průvodce Lipskem naleznete zde >>

 

Letenky Lipsko – Fuerteventura – Lipsko za cca 2160Kč zakupte přímo na webu aerolinky Condor.com.pro datum 31. května – 4. června

 

 

Letenky na Kanárské ostrovy

 

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, které vám bude stačit víc jak bohatě.  Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Výpis všech hotelů pro 4 osoby v tento termín, naleznete zde >>

 

Nejlepší poměr cena/kvalita vychází na Appartement Costa Antigua. Jsou kousek od letiště, nedaleko moře, nabízejí vynikající cenu a součástí je i bazén. Výrazně ušetřit můžete i díky kuchynce. Cena na 5 dní je 3155Kč/4 osoby, tedy 788Kč/osobu/5 dní. V případě zájmu je nutné si pospíšit, zbývá jen jeden.  Rezervovat si je můžete zde >>

 

 

Ubytování na Kanárských ostrovech

 

 

Nevýhodou je fakt, že má jen jednu ložnici a tak 2 lidé musí spát na rozkládací sedačce. Pokud by vám to nevyhovovalo, je možné si pronajmout jiné ubytování s 2 ložnicemi.

 

K hotelu se dostanete velice snadno, linkou č. 16 pojedete 5 minut a dalších 10 minut pěšky to máte k hotelu. Alternativou je taxi z letiště, nemělo by být drahé (cenu domluvte předem). Plán cesty naleznete zde >>

 

 

Kanárské ostrovy mapa

 

 

Alternativou je zapůjčení auta přes RentalCars, ve 4 lidech to bude vycházet rozumně.

 

Pro případnou kritiku předem dodávám, že jde o plán, jak navštívit Kanárské ostrovy co možná nejlevněji, se zachováním kvality ubytování. Odlet mimo ČR je tedy nevyhnutelný, stejně jako bydlení ve 4. I s cestou do Lipska, parkovným a cestou k hotelu se 4-členná rodina dostane na částku 12-15 tisíc (možná méně, pokud mají malé děti) a díky kuchynskému koutu za potraviny neutratí výrazně více, jak doma. Je to tedy cesta, jak si dopřát hezkou dovolenou na Kanárských ostrovech za menší částku, než dáte u pobytu přes CK za dvě osoby.

 

Geografie

Tento ostrov je hned po Tenerife největší z Kanárských ostrovů. Spolu s ostrovem Lanzarote leží nejvýchodněji. I tento ostrov byl vystaven sopečnému běsnění vulkánů, které krásně zformovaly krajinu. Ta je díky tomu bohatá na kopce, ale i nížiny. Bohužel ale ostrov často bojuje s nedostatkem vody. Jedná se o vůbec nejsušší oblast Kanárských ostrovů. Jestliže tedy máte v plánu tento ostrov navštívit, určitě se zásobte dostatkem balené vody. Zároveň je také nejteplejším místem, co se týče Kanárských ostrovů.

 

 

Hlavní město – Puerto del Rosario

Toto město okouzlí už svým jménem – Přístav růží. V minulosti ale ani zdaleka tak poetické nebylo, jelikož bylo nazýváno Puerto de Cabras – Přístav koz.

 

 

Památky, příroda, pláže

Na tomto ostrově jsou k vidění opět malebné vesničky, které jsou směsicí pozůstatků historických staveb a lidové tvořivosti. Na duši Vás přímo pohladí dokonalé kostelíky. Místní obyvatelstvo se může pochlubit uměním pletení košíků či výrobou keramiky.

 

Na ostrově se nachází neuvěřitelných 13 chráněných přírodních rezervací. Právě zde můžete spatřit tolik oblíbenou rostlinu Aloe Vera v jejím přirozeném prostředí. Z fauny je zde potom veliké množství různých druhů ptactva a veverky, které se nechají s radostí nakrmit.

 

Za spatření určitě stojí metropole Betancuria, která leží ve střední části území. Zajímavé jsou zde i větrné mlýny, které patří k tradičním stavbám ostrova. Díky povětrnostním podmínkám zde jsou větrné mlýny vidět velice často. Byly určeny k výrobě speciální mouky z pražených obilovin a kukuřice zvané gofio. Známým je například mlýn Molino de Antigua.

 

Ani zde nechybí aquapark, safari či zoologická zahrada. Můžete se ale také vydat na plavbu ponorkou a prozkoumat tak zdejší podmořský život. Vyhledávaný je taktéž vrak americké lodi American Star.

 

Teď ale už k plážím a oku lahodící azurové vodě, jejíž teplota dosahuje příjemných 20 – 22 stupňů Celsia téměř celý rok. Údajně jsou zde nejkrásnější pláže z celých Kanárských ostrovů. Převážně jsou pokryty bílým či zlatavým měkkým pískem. Asi Vás nepřekvapí, že tyto dlouhé pásy pláží při pobřeží lákají na procházky, sledování západu i východu slunce a to nejenom dovolenkáře, ale i fotografy a filmaře.

 

Nejpopulárnější je letovisko Jandía, které vybíhá do moře a tvarem připomíná ryby. A právě rybolov je součástí obživy většiny zdejších obyvatel. Letovisko je velice kvalitně vybaveno a nic Vám zde rozhodně chybět nebude. Toto místo je díky větru naprosto ideální pro windsurfing.

 

 

Turistická vybavenost

Oblast je vhodná prakticky pro kohokoliv i pro rodiny s dětmi. Především je oblast hojně navštěvovaná milovníky vodních sportů. Velice oblíbený je zde windsurfing. Můžete si zde i parádně zarybařit a pro příznivce sporého oblečení nebo spíše neoblečení, je tu veliké množství nudistických pláží.

 

 

Počasí

Jak jsme se již zmínili, zima Vám ve Fuerteventuře určitě nebude. Na druhou stranu se nemusíte bát ani extrémních veder. Teplota se povětšinou pohybuje mezi příjemnými 20-25 stupni Celsia. Vzduch totiž mírně ochlazuje vlahý vánek ze severu.

 

Aktuální počasí na Fuerteventuře naleznete zde >>

 

Předpověd počasí na Fuerteventuře na dobu pobytu

 

Předpověd počasí na Fuerteventuře
Předpověd počasí na Fuerteventuře

 

 

 

Kanárské ostrovy na 5 dní za 2950Kč! (letenky + ubytování u moře)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!