V dnešním levnocestovatelském tipu se společně podíváme na to, jak navštívit Kanárské ostrovy (konkrétně Gran Canarii) co možná nejlevněji. Využijeme k tomu výhodných letenek za 1890Kč a extra výhodného ubytování. Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit prázdninový dům pro 6 lidí. Obsahuje ale 3 ložnice a tak dopřeje dost soukromí i 3 párům, velké rodině, nebo skupině přátel. K dispozici budete mít i gril a venkovní bazén. Detailního průvodce po Gran Canarii naleznete zde. Letenek za nejnižší cenu zbývá jen několik, s případným nákupem tedy neotálejte.

 

<

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění po Evropě není nezbytně nutné, ale online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit odlet i přílet z Berlína. Na první pohled to může působit nedostupně, ale doba cesty autobusem je pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Kanárech vidět, případně se podívat na dva filmy :). Cena za zpáteční lístek je při včasném nákupu pouze 700Kč, což je opravdu výhodné. Chápu, že by čtenářům vyhovoval více odlet z ČR, ale odsud letenky na Kanárské ostrovy levné nejsou a pravděpodobně ani nikdy nebudou. Je tedy bud nutné se smířit s vyšší cenou (na úrovni CK), nebo ušetřit odletem z blízkých letišt. Jízdenky můžete nakoupit u StudentAgency, nebo Eurolines.  Eurolines mají navíc nyní akci 1+1, kdy si koupíte jeden lístek a druhý dostanete zdarma. Vyplatí se tak koupit 3 lístky ve 3 dvojicích. Jen dejte pozor na časy, na cestu tam, vám to časově nevyjde. Bud tedy můžete jet se SA, nebo jet do Berlína den předem a prohlédnout si zdejší památky, ZOO, nebo zbytky Berlínské zdi. Průvodce Berlínem naleznete zde.

 

Nezapomeňte si před nákupem ověřit platnost jak letenek, tak ubytování – oboje je velmi výhodné a pokud jedno z toho bude vyprodané, kupovali byste to druhé zbytečně. Ověřte si tedy dostupnost letenek, ubytování a obojí berte zároveň.

 

Před nákupem si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci, tedy včetně cesty na/z letiště v Berlíně i na Kanárech, náklady na jídlo a půjčení automobilu. Ono i tak vás to vyjde o 50-80% levněji než přes CK, ale je zkrátka nutné se neukvapit ;).

 

Letenky Berlín – Gran Canaria – Berlín za 62€ zakupte na Ryanair.com v termínu 7. – 11. listopad.

 

1

 

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo (+ např. kabelku nebo notebook), odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Pokud byste chtěli letět jen ve dvou, všechny hotely na toto datum naleznete zde >>

 

Cenově nejvýhodněji vychází již zminovaný prázdninový dům pro 6 lidí za 2700Kč na 5 dní. K dispozici je jen jeden a tak je případně nutné si pospíšit s jeho rezervací. Rezervovat ho můžete zde >>

 

1

 

 

Využít ale samozřejmě můžete ubytování jiné, nebo si jen půjčit auto a ubytování brát při cestě. To už je na cílech a preferencích každého-

 

A nyní, když máme zajištěné letenky i ubytování, zbývá vyřešit automobil. Ten si rezervujte přes RentalCars a vyzvedněte si ho přímo na letišti. Snáze se tak dostanete k hotelu i lépe prozkoumáte ostrov.

 

 

 

Kanárské ostrovy na 5 dní za 2140Kč! (letenky + ubytování)

1 komentář u „Kanárské ostrovy na 5 dní za 2140Kč! (letenky + ubytování)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!