Akčních letenek na Kanárské ostrovy (konkrétně Lanzarote) přes prodloužený víkend, využijeme k dalšímu levnocestovatelskému tipu. Vše jsem nastavil tak, aby vás vyšla dovolená co nejlevněji a mohli si ji tak dovolit i čtenáři s omezeným rozpočtem. Kalkulace je tak vedena na 4 osoby, což vám přinese úsporu jak v nákladech na ubytování, tak na půjčení automobilu. K dispozici budete ale mít dvě ložnice, což vám zajistí dostatek soukromí. Dovolenou můžete podniknout i ve dvou, pak cena bude cca 4300Kč/osobu. Detailního průvodce po Lanzarote, naleznete zde. Pokud upřednostnujete dovolenou na Kanárských ostrovech přes cestovní kanceláře, všechny možnosti naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet bude z Lipska, kam se dostanete nejlépe ve 4 lidech dostanete vlastním automobilem, nebo se společností Flixbus. Průvodce Lipskem naleznete zde >>

 

Online cestovní pojištění od 9Kč/za den, můžete srovnat v porovnání cestovního pojištění zde >>

 

Letenky samotné zakupujte přímo na Condor.com  a to na trase Leipzig – Lanzarote – Leipzig pro termín 2.- 6. září. Termínů je více, já pro názornost zvolil tento. Cena letenek je platná v okamžik sepsání, s obsazeností letadla bude stoupat.

 

 

2

 

 

Za nejnižší cenu máte v ceně 6 kilové příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně na 5 dní je to zcela zbytečné. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

 

Všechny hotely na Lanzarote pro tento termín, srovnané dle ceny za dvě osoby, naleznete zde >>

Všechny hotely na Lanzarote pro tento termín, srovnané dle ceny za čyři osoby, naleznete zde >>

 

Nejnižší ceny dosáhneme při objednání apartmánu pro 4 lidi v podobě Apartamentos Orzola za cenu 5400Kč/4 lidi/celý pobyt. Tedy cca 1350Kč za osobu. Rezervovat ho můžete zde >>

 

 

Kanáry

 

 

Samozřejmě můžete zvolit ubytování jiné, smyslem tohoto příspěvku je poradit vám, jak si zařídit dovolenou na Kanárských ostrovech co nejlevněji. Zvolit můžete ubytování blíže letišti, nebo kvalitnější. Nicméně pokud vám finance dovolují bud toto + pronájem auta, nebo hezčí ubytování bez auta, vřele doporučuji první variantu s autem. Bez něj váš zážitek z Lanzarote nebude zdaleka takový.

 

Před nákupem nezapomente spočítat veškeré další náklady, tedy cestu do Lipska, pronájem auta, benzín a udělat si kalkulaci. Je to asi jasné a i tak vás dovolená vyjde mnohem levněji než přes CK, ale raději na to upozornuji, at se někdo neunáhlí. Na apartmánu máte kuchynku, tedy za potraviny při vhodném výběru utratíte zhruba to samé, co doma.

 

A nyní, když máme zajištěné letenky i ubytování, zbývá vyřešit automobil. Ten si rezervujte přes RentalCars a vyzvedněte si ho přímo na letišti. Snáze se tak dostanete k hotelu i lépe prozkoumáte ostrov.

 

Geografie

Ostrov Lanzarote je součástí Kanárských ostrovů a od „černého“ kontinentu (Afriky) jej dělí pouhých 100km. Přímo naproti ostrovu se nalézá Maroko. Krajina je zde silně ovlivněna sopečnou činností, díky níž má velice charakteristický ráz. Původní obyvatelstvo tohoto mystického místa se dokonce domnívalo a domnívá, že je ostrov pozůstatkem bájné Atlantidy. Na Lanzarote však nepějí ódy pouze starousedlíci, nýbrž i turisté a hollywoodští filmaři. Díky dramaticky vyhlížející krajině se zde natáčela např. většina scén z Planety opic.

 

 

Hlavní město – Arrecife

Arrecife patří právě mezi ta moderní a rychle se rozrůstající města, specifičtěji řečeno přístavy. Díky mrakodrapům a billboardům a jiným přecivilizovaným vymoženostem však už ztratilo své kouzlo. Pokud patříte mezi milovníky historie a navíc jste tak trochu romantici, určitě navštivte město Tequise, které si to pravé kouzlo zdejší kultury a obyvatelstva zachovalo. Představte si starobylé dřevné balkony obsypané pestrobarevnou směsicí květin a malebné uličky. Navíc zde můžete navštívit řadu muzeí a galerií či nasát atmosféru zdejších fiest a karnevalů. Navíc můžete navštívit doslova umělecký poklad – rodný dům váženého umělce Césara Manriqua. Vaše oko ale také může uzřít obrazy Pabla Picassa či Juana Miróa.

 

 

Mluvící papoušci i podmořské safari!

Ostrov Lanzarote je oproti ostatním ostrovům Kanárských ostrovů poklidným městem, které není stvořené pouze pro odpočinek na plážích či posedávání v barech či na diskotékách. Právě zde se můžete na vlastní oči přesvědčit o kráse zdejší kultury. I přesto je na ostrově dostatek barů, diskoték a restaurací. V letovisku Costa Tequise se nachází aquapark – ideální místo pro vaši ratolesti. Chcete se podívat na vycvičené papoušky? Stačí navštívit park Rancho Texas. K vidění je zde i unikátní podmořské safari!

 

 

Památky,příroda, pláže

Ostrov je plný kontrastů. Na jednu stranu je krajina tmavá díky vulkanické půdě, na stranu druhou je prozářená tradičními vesničkami, které překvapí svou veselostí a zářivostí. Když už jsme u té půdy, ta je mimochodem velice úrodná. Jakože jsou vesničky barevné? Tradiční barvou domků místních obyvatel je bílá, u té se ale zdaleka nezůstává. Lidé si svá obydlí zdobí různými barvami, které symbolizují různé věci. Například modrá symbolizuje moře, hnědá barva velebí štědrou půdu či zelená vzdává holt bujné vegetaci.

 

Na ostrově se domluvíte španělsky, ale také anglicky. Místní jsou velice ochotní, milí a přátelští. Je však důležité dodržovat určitá pravidla. Například na jihu je nutné mít zahalená ramena i nohy při vstupu do kostelů.

 

Celý ostrov Lanzarote byl světovou organizací UNESCO prohlášen za zcela jedinečnou biosférickou rezervaci. Důvodem jsou malé rybářské vesničky, které si i v dnešní době dokázaly zachovat tradiční charakter. O tento nezaměnitelný ráz obydlí se významně zasadil architekt César Manriquo.

 

Patříte mezi milovníky přírody a preferujete dobrodužnější dovolené? V tom případě zde určitě navštivte národní park Timanfaya, který se rozkládá na 200km2. Samo za sebe hovoří už to, že park si nemůžete projít jen tak na vlastní pěst, nýbrž v doprovodu zkušeného průvodce. K vidění jsou zde lišejníky, exotické rostliny, sukulenty, vavříny, datlové palmy, fíkovníky, dračince a kaktusy. Nad vší tou krásou se tyčí ohnivé hory – Montanas del Fuego. Celý park si můžete prohlédnou z velbloudího hrbu.

 

V Jameos del Aqua je díky sopečné činnosti k vidění skvostný labyrint vulkanických jeskyní. Již zmíněný architekt César Manrique zde předvídavě zbudoval restauraci, zahradu tropických rostlin, auditorium a muzeum vulkanické činnosti. V těchto prostorách se konají různé akce i v současnosti. Krásné jsou i jeskyně Los Verdes, u nichž se nachází restaurace El Diabolo. Můžete si zde dát maso grilované na sopečném grilu, jehož teplota dosahuje až 3 000 stupňů Celsia.

 

Na ostrově se rozprostírá na 90 pláží. Díky vulkanické činnosti je zde písek tmavší. Pokud však dáváte přednost klasice, pláže Playa Blanca nebo Papagayo nabízejí i klasický bělozlatý písek. Z pláže můžete pozvolna vstoupit do křišťálově čisté vody, protože je tato oblast velice vhodná i pro rodiny s dětmi, které se zde mohou krásně cachtat. Pro adrenalinu chtivé návštěvníky jsou zde k mání různí vodní sporty, jako surfování či potápění.

 

 

Turistická vybavenost

Toto území se pyšní označením „duty-free“. Jaký to má význam pro turisty? Jedná se o bezcelní zónu, tudíž jsou zde k dostání levné cigarety, alkohol, značkové oblečení známých návrhářů i parfémy. Obchůdky s tradičními suvenýry jsou samozřejmostí. Otevřeno zde bývá již od osmé ranní a obchůdky zavírají kolem deváté večerní. Počítejte však s polední siestou!

 

Jestliže patříte mezi gurmány, musíte ochutnat národní jídlo – naloženého králíka.

 

 

Počasí

Celý rok je zde ve znamení velice příznivého počasí. Letní teploty vystupují ke třicítce a ty zimní se pohybují okolo dvacítky a pětadvacítky. Srážky jsou pouze minimální.

HIT! Kanárské ostrovy na 5 dní (prodloužený víkend) za 2950Kč! (letenky + ubytování)

2 komentáře u „HIT! Kanárské ostrovy na 5 dní (prodloužený víkend) za 2950Kč! (letenky + ubytování)

 • 2.9.2016 (11:54)
  Trvalý odkaz

  Dobrý den. Chci Vám moc poděkovat za tento tip (a celkově Vaše stránky). Koupili jsme si letenky na 16.-20.9., které vyšly o trošku dráž, ale pořád je to parádní cena, pro dvě osoby za 160 Eur bez pár šušníků. A ubytování jsme sehnali přes booking za 112 Eur v pensionu přímo v Arrecife, no už se nemůžeme dočkat! Chceme si pronajmout auto, asi na celou dobu pobytu. Nemáte, prosím, nějaké tipy? Je nutné mít kreditku? A je lepší si zamluvit auto předem, nebo to nechat až na letiště? Díky díky!

  Reagovat
  • 3.9.2016 (4:59)
   Trvalý odkaz

   Dobrý den, raději bych rezervoval místa předem. Pokud budete mít na výběr, volil bych známnější společnost i za trochu vyšší cenu a systém “půjčím s plnou, vrátím s plnou”. Ono v tomhle je hodně pastiček na turisty, kdy to zprvu vypadá lákavě, ale pak zaplatíte ještě více. Navíc ty jejich smlouvy jsou tak dlouhý, že podrobně studovat všechny nabídky, zkrátka nejde.

   Nezapomente si také auto pečlivě projít a sebemenší škrábanec nahlásit + nafotit. Nebo alespon nafotit, hezky před tím, co vám auto předává.

   S kreditkou popravdě nevím, já ji mám. Asi by to šlo vyřešit větší pojistkou a dost se dá také ukecat. V Irsku a Skotsku jsme ji neměli sebou a nakonec nám auto taky půjčili, jen trvali na větší pojistce.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!