Kanárské ostrovy na 15 dní spojené s návštěvou Paříže za 7700Kč (skvěle hodnocený hotel + letenky)

Kanárské ostrovy na 15 dní spojené s návštěvou Paříže za 7700Kč (skvěle hodnocený hotel + letenky)

Pokud už přemýšlíte nad tím, kam se zaletět ohřát, dnešní tip na ostrov Tenerife by pro vás mohl být to pravou volbou. Cestovní období je v prosinci, kdy se teploty ve stínu budou pohybovat na příjemných 22 – 24C. Cena zahrnuje letenky a ubytování ve skvěle hodnoceném hotelu s vlastním bazénem. Pokud na 16 dní nemáte dovolenou, můžete si koupit letenky pouze na týden a cena se ještě sníží.

Nezmeškejte žádné naše akce a budte informováni i o tajných nabídkách!

Kdykoliv se můžete z odběru slev odhlásit.
Nikdy nebudeme poskytovat kontaktní údaje třetí straně.

Pokud nemáte s individuální turistikou zkušenosti, doporučuji článek Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

Odlet i přílet je z výborně dostupné Wroclavi, kam se nejlépe dostanete autobusy SimpleExpress (ceny z Prahy začínají na 3€). Průvodce Wroclaví a jak se dostat na letiště naleznete zde >>.

Letenky budete potřebovat troje a to na trasách Wroclaw – Tenerife, Tenerife – Paříž a Paříž – Wroclaw. Šel by sestavit plán i s přímým letem, ale cena za letenky by byla vyšší a proč na celé odpoledne Paříž nenavštívit, když už je tu ta možnost :).

Všechny letenky budete nakupovat na Ryanair.com. Dřív, než s nákupem začnete, si ověřte cenu všech letenek (s obsazeností letadla jejich cena poroste)

1/ letenky Wroclav – Tenerife zakupte na 2. 12. za 279 zlotých/1800Kč (případně 9.12., pokud chcete letět jenom na týden)

Akční letenky

2/ letenky Tenerife – Paříž zakupte na 16.12. za 30€/820Kč

Akční letenky

3/ letenky Paříž – Wroclaw zakupte na 16.12. za 15€/410Kč

Akční letenky

Všechny letenky nás tak vyjdou na cca 3000Kč. Cena je konečná, včetně všech poplatků. V ceně je příruční zavazadlo max. o 10kg a rozměrech 55cm x 40cm x 20cm + malé zavazadlo 35 x 20 x 20 cm. Odbavené jde přikoupit, nicméně bych to dobře zvážil (zvlášt pokud nebudete chtít zůstat na jednom ostrově, ale navštívit i ostatní).

Všechny hotely na ostrově v tomto termínu, srovnané dle ceny, naleznete zde >>

Nejlépe se v poměru cena/výkon jeví hotel Don Cándido za cca 4700Kč/os/15 dní.

Akční letenky

K hotelu se z letiště dostanete autobusem za 100 – 140Kč, linkou číslo 102. Plán cesty je zde >> 

Srovnání všech autopůjčoven nalezenete zde >>

Na prohlídku Paříže budete mít přes 9 hodin, průvodce naleznete zde >>

Geografie

Tento překrásný a hojně navštěvovaný ostrov se nachází necelých 300 kilometrů od pobřeží Afriky. Přímo naproti němu se nachází Maroko. Je největším a nejzelenějším ostrovem kanárské oblasti. Je mu také přezdíváno Ostrov věčného jara díky velice příjemnému klimatu. Okouzlí Vás zde hluboké lesy, banánové plantáže, čarokrásná krajina vulkanického původu i velice exotické pláže s černým sopečným pískem. Často se Tenerife také přezdívá „mikrokontinent“, jelikož zde naleznete rovinaté pobřeží i vysoké útesy a nechybí ani majestátné hory.

Hlavní město – Santa Cruz de Tenerife

V překrásném hlavním městě Santa Cruz de Tenerife za vidění určitě stojí trojlodní kostel San Marcon z 15. a 16. století. V muzeu Museo de Arte Sacro za podívanou stojí ohromný filigránový stříbrný kříž.

Příroda, památky, pláže

Nejvýznamnější úkaz zde představuje největší národní park Španělska Teide, který zabírá neuvěřitelných 35% plochy celého ostrova, což dohromady činí 14 tisíc hektarů. Užít si zde můžete nenáročné oddychové procházky, náročnější výšlapy a celodenní túry. Náročnost si úplně jednoduše můžete stanovit sami podle toho, po jaké barvě stezky se vydáte. Odvážlivci mohou zdolávat hory a strmé rokle. Určitě si však přibalte pohodlnou a pevnou obuv a větrové bundy. Sníh se zde totiž obvykle drží až do jara. Můžete zde využít i služeb vyškolených horských průvodců.

Pomalu se dostáváme k nejvyššímu vrcholu Tenerife a zároveň celého Španělska hoře Pico de Teide, jenž dosahuje 3 718 metrů nad mořem. Právě zde můžete vidět doslova kouzelnou podívanou, která dojme všechny milovníky přírody a naší planety. Z vulkánu zde totiž stále vytéká žhavá láva! Jedná se skutečně o nevšední a unikátní podívanou! Nachází se zde i mezinárodní astronomická observatoř. Tu v roce 1985 otevřel španělský král. Jedná se o velice významné centrum vědy a výzkumu. Samozřejmě se sem můžete podívat i Vy a zároveň si užít fascinující profesionální výklad a pohled na zářící hvězdnou oblohu.

Pokud nepatříte mezi milovníky pohybu, můžete se nechat až na samotný vrchol hory vyvézt lanovkou. Během cesty můžete pozorovat proměny krajiny, jež se mění v závislosti na nadmořské výšce.

Jestli Vás už unaví výpravy, můžete zavítat do města Puerto de la Cruz. Zde se nachází populární Zoo Loro Parque. Jedná se o botanicko-zoologickou zahradu. Ta sem každoročně láká na tisíce návštěvníků. Nejoblíbenější atrakcí jsou zde jistě pestrobarevní papoušci, z nichž některý umí mluvit a někteří dokonce počítat! Můžete se zde také pobavit rozvernou hrou delfínů. V parku je k vidění též největší výběh pro tučňáky na světě!

Obdivujete pestrobarevné motýli? Tak to si budete připadat jistě jako v pohádce v Mariposariu del Drago. Jestliže Vás zajímá spíše Flora, tak to určitě musíte vidět 1 000 let starý strom, který se nachází v oblasti Icod de los Vinos. Navštívit zde můžete i dračinec Drago Milenario. Podle legendy zde vytéká krev s léčivými účinky.

Do světového dědictví UNESCO je zařazeno zdejší starobylé město La Laguna. Naprostý kontrast potom představuje moderní město s moderními budovami Tenerife Auditorio. Celoročně si zde můžete užívat bohatého hudebního a tanečního programu. Pokud milujete noční život, určitě navštivte lokalitu Playa de las Americas.

Nádherné a jedinečné jsou pláže ostrova Tenerife. Jak už jsme se zmínili, mají povětšinou tmavou a exoticky vyhlížející barvu. Pokud ale holdujete klasice, i zde je připravena varianta pro milovníky karibského stylu. Na některé pláže je dovážen jemný světlý písek ze Sahary. A kde takové místo hledat? Je to například Playa de las Americas. Pokud patříte mezi sportovce, navštivte pláž u El Medano, kde vanou živelné větry tak důležité pro většinou vodních sportů.

Turistická vybavenost

Místní infrastruktura uspokojí i ty nejnáročnější z Vás. Můžete si zde užívat veškerých dostupných vymožeností. Můžete vybírat mezi těmi nejluxusnějšími hotely s téměř neomezenými službami i mezi tradičním ubytování od místních obyvatel na venkově. Na své si přijdou milovníci válení se na pláži i dobrodruzi.

Počasí

Celý rok se zde teploty pohybují v rozmezí příjemných 20-25 stupňů Celsia, v létě je to potom maximálně 30 stupňů Celsia.