Na 8 dní se můžete podívat na jeden z Kanárských ostrovů, La Palmu za pouhých 4300Kč. Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit kalkulaci pro 4 osoby, ale vybral jsem skvěle hodnocený apartmán kousek od moře s 2 ložnicemi, což zajistí dostatek soukromí pro všechny. Tip je tak vhodný jak pro rodiny, tak skupinu přátel, nebo 2 páry. Důkladného průvodce La Palmou, naleznete zde.

 

<

 

Tip pro Vás: Jak na individuální turistiku – podrobný návod >>

 

Odlet i přílet je z Mnichova, kam se nejvýhodněji dostanete ve 4 lidech vlastním automobilem (parkování můžete řešit přes Ikarus, nebo Pfifig). Alternativou jsou autobusy Student Agency (jezdí přímo na/z letiště). Průvodce Mnichovem naleznete zde >>

 

Letenky Mnichov –  Santa Cruz de la Palma – Mnichov rezervujte přímo u dopravce Condor.com za 89€ v termínu 21. – 28. černa v případě 8 denního pobytu a 21.6. – 5.7. v případě 15-denního pobytu.

 

 

Kanáry

 

 

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo, odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu, naleznete zde >>

 

Všechny hotely pro 4 osoby, srovnané dle ceny, na 8 dní, naleznete zde >>

 

Všechny hotely pro 4 osoby, srovnané dle ceny, na 15 dní, naleznete zde >>

 

Velice zajímavě vypadá v poměru cena/kvalita apartmány Playas Aridane, nabízející dvě ložnice, společenskou místnost s kuchyní, koupelnu a moře na dohled. Nákupem vlastního jídla ještě více ušetříte a i na fotkách vypadá ubytování super (hodnocení má 8,7 z 10). Zakoupit je můžete zde >>

 

 

66863737

 

 

V případě obsazenosti se koukněte po ostatních apartmánech na odkazu výše, podobných nabídek je tam více a ceny se příliš neliší.

 

Pro lepší dopravu k hotelu i prozkoumání si půjčte automobil přes Rentalcars, ve 4 lidech se to velmi vyplatí.

 

 

Geografie

I ostrov La Palma se nalézá zhruba 420 tisíc km od pobřeží afrického kontinentu. A ano, i zde se naproti nachází Maroko. Tak jako je ostrov Fuerteventura tou nejsušší oblastí kanárské oblasti, tak je ostrov La Palma tou nejvlhčí. Díky tomu jsou zde i o něco nižší teploty, ale zároveň daleko bohatší vegetace. Je až s podivem, že tato oblast není tolik navštěvovaná. Nabízí tedy řadu zachovalých přírodních krás…

 

 

Hlavní město – Santa Cruz de la Palma

Hlavním městem a administrativním centrem ostrova La Palma je Santa Cruz de la Palma s 20 tisíci obyvateli. Město bylo založeno již v 15. století a má tedy velice bohatou historii. Už v minulosti měli toto město v hledáčku převážně piráti, kteří jej doslova atakovali nájezdy. Místním brzy došla trpělivost a tak okolo města vystavili obranné zdi. Dodnes zde můžete vidět zbytky tohoto opevnění a dokonce i kanony namířené směrem na moře. Za návštěvu stojí i unikátní námořní muzeum, které je velice originálně umístěno uvnitř repliky historického plavidla Santa Maria. I v tomto městě se zastavil známý Kryštof Kolumbus.

 

Ve městečku je veliký ruch. Neustále sem připlouvají a odplouvají jachty, lodě i trajekty. Tisíce turistů má namířeno na Španělské náměstí. Odejít nemůžete bez návštěvy kostelíka Iglesia el Salvador z 15. století. Jistě Vás okouzlí i romantické uličky, které přímo vybízejí k procházkám při měsíčku.

 

 

Příroda, památky, pláže

Příroda na ostrově je jedním slovem kouzelná. Jenom málokde naleznete tak čistou přírodu plnou pestrobarevných barev. I přestože se ostrovu často přezdívá Zelený ostrov, zelená rozhodně není jedinou barvou ostrova. Voda se může chlubit sytou modří, která v závislosti na úhlu pohledu mění odstín. Jelikož je ostrov vulkanického původu, nikoho jistě nepřekvapí, že se zde hojně objevuje černá barva. I pláže jsou pokryté šedým až černým vulkanickým pískem.

 

Ostrovu se ale také často říká La Isla Bonita, tedy Krásný ostrov. Lákadlem pro turisty je především nádherná krajina, klid, čistý vzduch bez přítomnosti smogu a exhalací. Kouzelné jsou též říčky, prameny a potůčky s křišťálově čistou vodou a malebné vesničky.

 

Navštívit zde můžete i přírodní kráter La Caldera de Taburiente o průměru neuvěřitelných osmi kilometrů. Celá tato oblast je součástí národního parku. Zde můžete mimo jiné obdivovat vznosné pinie, keře poseté barevnými keři, mnoho druhu exotických květů a bylin, netopýry, muflony, paovce či ještěrky. Nejvyšší bod Roque de los Muchachos se překládá jako Skála chlapců. Slabší povahy budou určitě na jeho vrcholu, jenž činí 2 500m, jímat závratě. Ostatní mohou zapojit svou fantazii a pokusit se představit si, jakou musela mít sopečná erupce sílu, když dokázala tak obrovský masiv vyzvednout do takové výšky. Můžete zde navštívit i observatoř s největším teleskopem na světě. Díky zdejším klimatickým podmínkám a čistému ovzduší zde vědci hledají nové planety. Roku 2002 byl tento krásný kout světa prohlášen za Biosférickou rezervaci.

 

Pokud už Vás začnou krátery nudit, můžete navštívit například prales Las Nieves s oblastí zvanou Los Tiles. Zde se nachází naprosto unikátní třetihorní prales. Budete mít pocit, že jste vstoupili do minulosti…

 

Výtečné podmínky zde má zemědělství a tak není divu, že se zde pěstují i náročné banánovníky a nachází se zde tabákové plantáže. Též víno z místních vinic má být velice delikátní. Zdejší chloubou je zde však především med.

 

Doporučujeme si La Palmu projít hezky pešky. Ostrov je doslova prošpikován různými trasami a cyklostezkami různých úrovní fyzické zátěže. Nebo si vše můžete prohlédnout ze zapůjčeného koňského hřbetu.

 

Pláže jsou zde skutečně skvostné. Turisté sem ale jezdí především za potápěním díky velice živému a barevnému podmořskému životu. Narazit zde můžete na želvy, barevné rybky, rejnoky, chobotnice a tajemné barakudy. Dále jsou při pobřeží vidět i tunely, jeskyně, lávové stěny či kaňony.

 

 

Turistická vybavenost

Kdo od své dovolené očekává válení na zlatavém písku a živý noční život, pro toho asi La Palma nebude to pravé ořechové. Ostrov je spíše rájem pro milovníky pěší turistiky, sportovce a dobrodruhy, kteří rádi poznávají dosud nespatřené přírodní scenérie. I přesto zde však můžete najít hned několik krásných pláží, jejich povrch je však především černý. Častější jsou zde srážky, tak důležité pro pestrobarevný život zde a teploty se většinou pohybují okolo 20 stupňů Celsia.

 

 

Počasí

Teploty jsou zde nižší než je zvykem v ostatních oblastech Kanárských ostrovů. Teplota vzduchu zde dosahuje 20 až 25 stupňů Celsia. Teplota vody potom činí celoročně 18 až 20 stupňů.

 

Kanárské ostrovy (La Palma) na 8 dní za 4300Kč! (nebo na 15 dní za 6500Kč)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!