Kanárské ostrovy (Gran Canaria) na 5 dní za 5100Kč (letenky + hotel)

Kanárské ostrovy (Gran Canaria) na 5 dní za 5100Kč (letenky + hotel)

Charterových last-minute letenek z Vídně na Gran Canarii, využijeme k dalšímu levnocestovatelskému tipu. Cena zahrnuje jak letenky tam i zpět, tak ubytování na celou dobu pobytu. Vřele doporučuji si na Gran Canarii pronajmout auto a ostrov si projet. Ubytovat se můžete bud na jednom místě, z kterého budete podnikat výlety, nebo si vemte jen letenky a ubytování řešte po cestě. Důkladného průvodce po Gran Canarii nalezenete zde.

<

Tip pro vás: Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji k přečtení tento podrobný návod >>

Odlet i přílet bude z velmi dobře dostupné Vídně, kam se nejlépe dostanete asi autobusy StudentAgency.

Letenky Vídeň – Gran Canaria – Vídeň v termínu 16. – 20. července za 139€ rezervujte zde >>

Pokud byste kupovali jen jednu letenku, bude cena 89€ (je to poslední letenka za tuhle cenu).

Kanáry

Všechny hotely v tomto termínu na Gran Canarii naleznete zde >>

Rozumně vypadá např. Pensión Playa za 1350Kč/osoba/pobyt. Zarezervovat ho můžete zde  >>

Kanáry

Nejlepší variantou je ale určitě zapůjčení auta alespon na část pobytu a ostrov si projet. Pak se nemusíte vázat hotelem a ubytování si rozplánujte po cestě.

Geografie

Ostrov se nachází naproti Maroku asi 200 kilometrů od břehů Afriky. Pro ostrov Gran Canaria je typické velice rozmanité podnebí, díky němuž zde vzniklo hned několik klimaticky i geograficky odlišných zón. I tento ostrov byl ovlivněn vulkanickou aktivitou. Ta svou silou vytlačila lávovou hmotu až vysoko nad zemský povrch a tím tak stvořila nejvyšší vrchol ostrova Pico de las Nieves. Toto kouzelné místo je plné velikým množstvím kaňonů a roklin. Další přírodní úkaz, který tato krajina skýtá, je hluboký kráter Cladera de Tejeda. Ten zajišťuje pravidelnou cirkulaci vody, jež stéká až k pobřeží. Pravěké sopky zapříčinily vznik krásných podmořských jeskyní.

Hlavní město – La Palma

V severní části ostrova se nachází největší a zároveň hlavní město Las Palmas. Toto město funguje již od 15. stol. Navštívil jej dokonce samotný Kryštof Kolumbo. Dokonce zde můžete najít i muzeum věnované jeho maličkosti. Za pohled jistě stojí náměstí Plaza del Espíritu Santo a překrásná starodávná kašna. Zdejší uličky trochu připomínají naše lázeňské kolonády. Jedná se o vkusné seskupení starších historických budov i těch modernějších. Všude kam se podíváte, můžete vidět zeleň, palmy a pestrobarevné květiny. Promenády jsou jako stvořené pro procházky. Hlavní město opravdu žije. Na své si přijdou milovníci filmu, hudby, umění i tance. Ve městě jsou pořádány různé festivaly, trhy a ukázky historických řemesel.

Památky, příroda, pláže

Zcela jedinečné jsou zde piniové lesy, které se nacházejí na jihozápadě. Podél pobřeží se potom díky suššímu podnebí daří zejména kaktusům. K vidění jsou zde běžně palmy a jiné tropické rostliny. Na ostrově je bohatá ptačí populace a vzácné druhy ještěrek.

Ostrov Gran Canaria je velice rozmanitý. Dovolenou si zde užijí jak lidé, kteří preferují relaxování na pláži, tak tzv. výletníci. Každý den zde můžete poznat jiné místo, dozvědět se něco víc o zdejší kultuře, nasát jedinečnou atmosféru. Lákavé jsou jak kaňony, pouštní duny a divoká příroda, tak pralesy. K vidění jsou též vesničky původního obyvatelstva, které se převážně živí zemědělstvím. Na pravém středu ostrova Gran Canaria je k vidění ručně rytý monument s Ježíšem Kristem na kříži hojně navštěvovaný turisty. I proto v okolí naleznete velké množství restaurací a obchůdků se suvenýry. Sestoupíte-li dolů, narazíte na vesničku Tejeda. Zde je k vidění úchvatná scenérie i výhled na řadu archeologických nálezů, jeskyní a skalních maleb.

V blízkosti se též nalézá velice zvláštní a jedinečný skalní útvar, který vytvarovala eroze. Jeho jméno je Roque Nublo a místními je považován za posvátné místo. Velice zvláštní atmosféru zde potom může vyvolávat ponuré počasí, které vrcholku hory dovolí zabalit se do mlhy a mraků.

Pokud se chcete vydat spíše do víru města, určitě navštivte tzv. „malé Benátky“ – přístav Puerto de Mogán. Svou přezdívku získalo díky kanálům, které městem protékají a množství malebných můstků, které připomínají italské Benátky. Odpočinout si zde můžete na krásné pláži či se můžete projít na trh.

Nejoblíbenějším resortem ostrova je Maspalomas. Toto středisko ocení především rodiče s dětmi, protože zde můžete navštívit aquapark Aqualand Maspalomas. Za pohled zde též stojí pouštní duny a vůbec celé pobřeží. U srdíčka romantiky zahřeji rozhodně i pohled na maják Faro de Maspalomas z konce 19. století.

Kdybyste se přece jenom začali nudit, můžete navštívit zábavný park Holiday World, westernové městečko Sioux City či malou zoo Palmitos Parque.

Pláže na ostrově Gran Canaria jsou jedním slovem překrásné. Teplá průzračná voda Atlantiku společně s měkkým pískem tvoří ideální prostředí pro relaxaci a koupání. Na výběr budete mít ze 150 kouzelných samostatných pláží. V jejich okolí je pěkně živo. Navštívit  můžete veliké množství restaurací, barů a klubů. Užívat zde můžete také vodních sportů, především potom surfování, potápění či rybolovu. Zpestřit pobyt si  samozřejmě můžete i plavbou na lodi či jachtě. Kromě toho zde můžete vidět vzácné želvy obrovské či delfíny.

Turistická vybavenost

Není nijak velikým překvapením, že ostrov Gran Canaria je nejnavštěvovanějším ostrovem kanárské oblasti. Během roku se zde vystřídá na několik miliónů turistů. Je jasné, že pobřeží dominují především hotely, tak aby měli hosté, co nejblíže k pláži a koupání. Nechybí zde ani bohaté programy zaměřené na krásu, fitness, zdraví a samozřejmě odpočinek. Na jedné straně si můžete dopřát luxusu moderních hotelů se saunami, posilovnami, bazény a masážemi, na stranu druhou se můžete nechat ubytovat na venkově v domácím prostředí a tak lépe poznat zdejší lidi a kulturu. Hojně se zde rozvíjí tzv. kongresová turistika – aneb proč nespojit příjemné s užitečným?

Počasí

Jak již bylo zmíněno v úvodu. Ostrov je pln kontrastů a podnebí není výjimkou. Na jihu teplota většinou vyšplhá k tropickým teplotám, avšak zároveň se na vrcholcích hor třpytí sníh. Sever je o poznání chladnější a vlhčí. Pokud Vás zajímá průměrná teplota na ostrově, je to 25 – 30 stupňů Celsia. V zimě jsou teploty zhruba o pět stupňů Celsia nižší – tedy 20 – 25 stupňů. Proudění v Mexickém zálivu ovlivňuje teplotu vody, která díky němu může být v některých místech chladnější.