Pro pár nejrychlejších čtenářů Levnocestování je určen velmi výhodný tip na Kanárské ostrovy, při kterém využijeme levných letenek za 1690Kč a výhodného ubytování přímo v Las Palmas. I když jde o ubytování skromnější, je velmi dobře hodnoceno a na přespání bude stačit víc jak bohatě (vybrat si ale samozřejmě můžete ubytování kvalitnější, to už je na preferencích každého). Osobně bych doporučoval pronájem auta a ostrov si projet, stojí za to. Detailního průvodce po Gran Canarii naleznete zde. Letenek za nejnižší cenu zbývá jen několik, s případným nákupem tedy neotálejte.

 

<

 

Úvodem bych se rád omluvil za menší počet příspěvků v posledních dnech (a reagování na emaily). Byli jsme na Aljašce a ted projíždíme Yosemitský národní park. Času je málo a možností se připojit k internetu, ještě méně :). Zítra přelétáme do NY, tam už bude situace lepší. A ted už k samotnému tipu.

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění po Evropě není nezbytně nutné, ale online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Pro co nejnižší cenu jsem musel zvolit odlet i přílet z Berlína. Na první pohled to může působit nedostupně, ale doba cesty autobusem je pouhých 4 a půl hodiny (v praxi to bývá méně, dopravce má určitou rezervu pro případné zpoždění), během kterých si můžete naplánovat co chcete na Kanárech vidět, případně se podívat na dva filmy :). Cena za zpáteční lístek je při včasném nákupu pouze 700Kč, což je opravdu výhodné. Chápu, že by čtenářům vyhovoval více odlet z ČR, ale odsud letenky na Kanárské ostrovy levné nejsou a pravděpodobně ani nikdy nebudou. Je tedy bud nutné se smířit s vyšší cenou (na úrovni CK), nebo ušetřit odletem z blízkých letišt. Jízdenky můžete nakoupit u StudentAgency, nebo Eurolines.

 

Průvodce Berlínem naleznete zde, pokud budete mít čas a pojedete s dětmi, je možná rozumné tuto příležitost využít k prohlídce Berlínské Zoo. Nám se líbila :).

 

Nezapomeňte si před nákupem ověřit platnost jak letenek, tak ubytování – oboje je velmi výhodné a pokud jedno z toho bude vyprodané, kupovali byste to druhé zbytečně. Ověřte si tedy dostupnost letenek, ubytování a obojí berte zároveň.

 

Před nákupem si nezapomeňte udělat celkovou kalkulaci, tedy včetně cesty na/z letiště v Berlíně i na Kanárech, náklady na jídlo a případné půjčení automobilu. Ono i tak vás to vyjde o 50-80% levněji než přes CK, ale je zkrátka nutné se neukvapit ;).

 

Letenky Berlín – Gran Canaria – Berlín za 62€ zakupte na Ryanair.com v termínu 21. – 25. listopad.

 

1

 

 

V ceně máte pouze příruční zavazadlo (+ např. kabelku nebo notebook), odbavené je za příplatek. Nicméně dobře zvažte, zda kufr potřebujete. Návod, jak se sbalit do příručního zavazadla i na 7 měsíční cestu kolem světa, naleznete zde >>

 

Všechny hotely pro 2 osoby na toto datum, naleznete zde >>

 

Dobře vypadá např. Alcaravaneras Hostel za 2800Kč/2 osoby/celý pobyt, tedy 1400Kč na osobu. Jen věnujte pozornost sdílené koupelně, někomu by to mohlo vadit. V tom případě si vyberte na odkazu výše ubytování dle svých preferencí. Dobrou alternativou je též využít 600Kč slevu a ubytovat se přes AirBnb.

 

1

 

 

A nyní, když máme zajištěné letenky i ubytování, zbývá vyřešit automobil. Ten si rezervujte přes RentalCars a vyzvedněte si ho přímo na letišti. Snáze se tak dostanete k hotelu i lépe prozkoumáte ostrov.

 

 

Kanárské ostrovy (Gran Canaria) na 5 dní za 3100Kč! (letenky + ubytování)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *