Jestliže vás nelákají zájezdy do přímořských oblastí a raději dáte přednost cestování na vlastní pěst před programem od cestovní kanceláře, nyní máte možnost, které by byl hřích nevyužít. Objevily se letenky za skvělou cenu 7690 Kč a navíc s odletem z Prahy. Termínů je k dispozici celá řada, záleží tak na vás, jak dlouhou dovolenou si naplánujete – zda třeba jen na týden, nebo klidně na čtvrt roku. Tento tip je na individuální turistiku, pokud byste preferovali zájezdy s cestovní kanceláří, nabídku zájezdů naleznete například na tomto odkaze.

 

INFO KE KORONAVIRU: Ačkoliv má Kanada momentálně uzavřené hranice, i když existuje řada výjimek, pro které toto neplatí a ti by měli počítat s karanténou, letenky jsou k dispozici až na rok 2021. To už může být celá situace naprosto jiná, doporučujeme tedy sledovat aktuální stav ve spojitosti s nákazou Covid-19.

 

 

Tip pro vás: Pokud zatím s individuální turistikou nemáte zkušenosti, doporučujeme pročíst si tento podrobný návod.

 

Odlet je z pražského Letiště Václava Havla. Lety mimo země Schengenského prostoru odlétají z Terminálu 1. Pokud se v pražské MHD nevyznáte, tak z hlavního nádraží odjíždí od 5:30 do 22:00 hodin každých 1530 minut nízkopodlažní autobusy. Zastávka leží jak před Terminálem 1, tak před Terminálem 2. Zavazadla můžete mít s sebou zdarma a jízdenku lze v běžném provozu zakoupit u řidiče, ačkoliv v současné situaci raději volte jízdenku předkoupenou či SMS jízdenku.

 

Před cestou do Kanady určitě nepodceňte sjednání cestovního pojištění. Zvláště pokud cestujete mimo Evropu či Evropskou unii by se vám mohlo hodit. Jeho přehledné srovnání naleznete na tomto odkaze. Také k celkové kalkulaci výletu nezapomeňte připočítat i dopravu z/na letiště v Torontu.

 

Před cestou na území Kanady nezapomeňte zažádat o eTA (elektronickou cestovní registraci), učinit tak můžete přes tento odkaz. Také se připravte na kontrolu na letištích, například budete muset prokázat, že s sebou máte dostatečné finanční prostředky.

 

Co se týče ubytování, zarezervovat ho můžete například přes stránku Booking, kde naleznete hotely či penziony v konkrétní vámi zvolené destinaci. Pokud byste raději dali přednost časokrát levnějšímu ubytování u soukromníka, prohlédněte si stránku AirBnb, kde navíc při registraci přes tento odkaz získáte slevu na svoje první ubytování. Vzhledem k současné situaci doporučujeme zvolit ubytování s možností storna nebo s rezervací posečkat úplně. 

 

 

Letenky na trase Praha-Toronto-Praha v různorodých termínech od března 2021 až do června 2021 v libovolné délce zakoupíte prostřednictvím tohoto přehledného online kalendáře.

 

Levné letenky do Toronta
Levné letenky do Toronta

 

Kanada z Prahy za 7690 Kč! (letenky tam i zpět, termíny na rok 2021)
Štítky:                

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!