Kambodža z Prahy na 15 dní o letních prázdninách za 14900Kč! (vč snídaně a dopravy z letiště)

Kambodža z Prahy na 15 dní o letních prázdninách za 14900Kč! (vč snídaně a dopravy z letiště)

Kambodža zcela neprávem nepatří mezi klasické turistické destinace jako její soused, Thajsko. Přitom je to velká škoda, lidé jsou tu ještě usměvavější, ceny příznivější a třetinka piva tu vyjde na 12Kč :). Náš dnešní tip nás dovede do Siem Reapu, města u vyhlášeného Angkoru, kde se mimojiné natáčel i Tomb Raider. A z kterého právě ted vzniká tento příspěvek :). Pokud vás tedy bude cokoliv zajímat, klidně se ptejte. Co nebudu vědět, snadno zjistím.

<

Pokud považujete Kambodžu za nebezpečnou, netřeba se vůbec bát. Zdejší lidé jsou velice přátelští, budhisticky zaměření. S krádeží jsem se tu nesetkal ani osobně, ani jsem o ní neslyšel. Klidně sem vemte i své děti, je tu bezpečněji než v Evropě. Tedy až na dopravu, ta je víc jak chaotická a je třeba si na silnici dávat velký pozor. To ale platí v podstatě pro celou Asii.

Dovolenou můžete i nakombinovat s cestou po Thajsku, je to co by kamenem dohodil a zbytek dojel na motorce. Cesta vás vyjde na pár stovek. Jelikož si můžete sami nastavit délku pobytu, je např. možné strávit 2 týdny v Thajsku a 2 týdny v Kambodži. Do Kambodže je nutné vízum, které vám za 30 dolarů vyřídí hned po příletu během 5 minut. Jde udělat i online, ale je dražší a je to zbytečné.

Platí se zde dolary v kombinaci s místní měnou. 4000 šušnů je jeden dolar. Pokud si tedy dáte pivko za půl dolarů, dostanete zpět 2000 šušnů. Těmi můžete normálně platit stejně, jako dolary. Přímo zde ve městě (zbytek Kambodži bude levnější) se najíte za 2-3 dolary, malé pivko dostanete za půl dolaru (velké nekupujte, rychle zteplá), za hotel platíme 10 dolarů na noc pro dva. Tuktuk (taxi) stojí po městě od půl dolaru do dvou, dle vzdálenosti, času, počtu cestujících, vaší schopnosti smlouvat a momentální konstelaci hvězd :). Do Angkoru a zpět se dostanete za cca 7 dolarů, za tour, kdy vás řidič vozí mezi jednotlivými chrámy, pak 13-14 dolarů. Samotný vstup pak stojí 20 dolarů na den, nebo 40 dolarů na 3 dny. I když je to úchvatná podívaná, nám třeba celý jeden den stačil.

Letenky z Prahy do Kambodže a zpět zarezervujte zde >>

Letenky do Kambodže

Ze všech hotelů na příkladové datum 24.7. – 7. srpna můžete vybírat zde >>

Z vlastní zkušenosti mohu doporučit toto ubytování, odkud zrovna píši tento příspěvek. Za tu cenu je to skvělá varianta.

34620868

By sam garza – originally posted to Flickr as Angkor Wat, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7709377