Na našem webu se snažíme, aby Vás cestování vyšlo co nejlevněji. Kromě ceny letenek a ubytování lze ušetřit i na ostatních položkách na Vašem seznamu. Stačí jen vědět, jak být ve správný čas na správném místě. O tom, jak lze ušetřit na vstupném do různých muzeí, zahrad a památek, jsme se rozepsali v tomto článku.

 

 

 

 

Kam zadarmo v New Yorku?

V New Yorku je spousta míst, která můžete navštívit zdarma. Vybrali jsme pro Vás ta nejzajímavější!

 

1. Trajektem Staten Island Ferry

Trajekt projíždí v blízkosti sochy Svobody a ja z něho vidět i krásné panorama Manhattanu

 

2. Botanická zahrada v Brooklynu

Zahrada je nedaleko Park Slope a ročně ji navštíví téměř milion lidí. Vstup máte zdarma v úterý po celý den, dále pak v sobotu přes poledne. V období prosinec – únor je také celodenní vstup zdarma. Zahrada je otevřena ve všední dny 8:00 – 16:30, o víkendech 10:00 – 16:30. Pozor! V pondělí je zavřeno.

Vejít můžete z ulic: 150 Eastern Parkway, 990 Washington Avenue, 455 Flatbush Avenue

 

3. ZOO v Bronxu

Zoologická zahrada v Bronxu patří mezi ty nejlepší na světě. Uvidíte zde nad 4000 zvířat. Každou středu je vstupné dobrovolné. Otevřeno je každý den 10:00 – 16:30.

Adresa: 2300 Southern Boulevard, Bronx, New York 10460

 

4. Brooklyn Bridge Park

Z tohoto parku jsou jednoznačně nejhezčí výhledy na Dolní Manhattan a Brooklynský most. Ochutnejte i místní zmrzlinu, je úžasná! Otevřeno je každý den 6:00 – 23:00.

Vejít můžete z ulic: Brooklyn, NY 11201, 334 Furman Street a 1 Water Street

 

5. Veřejná knihovna

Newyorská knihovna je jedna z největších a také nejstarších na světě. Je tu přes 20 mil. knih. Vstupné je zdarma každý den. Otevřeno každý den 10:00 – 18:00.
Adresa: 5th Ave at 42nd St, New York, NY 10018

 

6. Muzeum Guggenheim

Muzeum stvořené pro milovníky jak historického, tak současného moderního umění. Uvidíte díla Moneta, Picassa, nebo Renoira. Vstup je dobrovolný každou sobotu od 17:45 – 19:45.

Adresa: 1071 Fifth Avenue, New York City 10128

 

7. Fashion Institute of Technology

Pro příznivce módy je tu návštěva nejmódnějšího muzea v celém NYC. K vidění je přes 50 tis. kousků oblečení, od 18. století až do současnosti. Vstupné je zdarma každý den. Otevírací doba je úterý – pátek 12:00 – 20:00 a v sobotu 10:00 – 17:00.

Adresa: Seventh Avenue at 27 Street, New York City 10001-599

 

8. Park High Line New York

Potřebujete klid a odpočinek po náročných nákupech? Zajděte právě sem! Vstup je zdarma každý den. Každé úterý a sobotu (květen-září), je zdarma také prohlídka s průvodcem. Otevřeno je denně od brzkých ranních do pozdních večerních hodin.

 

photo new york city skyline over the hudson river

 

Kam zadarmo v Paříži?

V Paříži se budete nejlépe šetřit studentům a mladým generacím do 26 let. Ostatní si budou muset zaplatit klasické vstupné. Většinou jsou vstupy zdarma na stálé expozice, které jsou po celý rok. Při dočasných je vstup téměř vždy zpoplatněn zvlášť.

 

1. Musée du Louvre

Jednoznačně nejznámější muzeum v Paříži. Zároveň také nejnavštěvovanější. Vstup zdarma je pro děti, zdravotně postižené a mladistvé do 26 let. Všichni bez výjimky pak mají vstup první neděli v měsíci. Otevřeno je po, čt, so, ne 9:00 – 18:00, st a pá 9:00 – 22:00. V úterý je zavřeno.

 

2. Chateau de Versailles (Palác ve Versailles)

Druhá velice turisticky navštěvovaná památky v celé Francii. Versailles je zhruba 20 km od Paříže. Do zahrad je vstup zdarma. Otevřeno denně v paláci 9:00 – 17:30 a zahrady 8:00 – 18:00. Vstup zdarma je pro děti, zdravotně postižené a mladistvé do 25 let. Každou první neděli v měsíci je vstup zdarma pro všechny.

 

3. Musée d‘ Orsay

Muzeum vhodné pro milovníky umění se nachází u Gare D‘ Orsay. Uvidíte zde sbírky soch a obrazů z 19. století. Vstupné je zdarma pro děti do 18 let, dále pak i pro mladistvé do 26 let a první neděli v měsíci pro všechny.

 

4. Cathédrale Notre

Notre Dame, známá také jako Chrám Matky Boží v Paříži je gotický chrám známý po celém světě. Otevřeno je ve všední dny 8:00 – 18:45, o víkendech 8:00 – 19:15. Věž je otevřena od 10:00 ve všední dny. O víkendech 10:00 – 23:00. Do věže mají vstup zdarma mladší 25 let, do katedrály je vstup zdarma pro všechny.

 

5. Bazilika Sacré Coeur

Na vrcholu kopce Montmartre se tyčí bazilika Sacré Coeur. Uvnitř jsou k vidění mozaiky, malby a sochy. Od této baziliky je skvostný výlet na Paříž. Otevřeno denně 6:00 – 22.30. Vstupné je zdarma pro všechny.

 

 

 

 

Kam zadarmo v Londýně?

Při cestě do Londýna máte vyhráno. Vstupy do všech předním galerií jsou zdarma. Kromě současných specializovaných výstav můžete zdarma například do:

Tate Modern
Taten Britain galerii
Národní galerie
Portrait Gallery, atd.

Pokuž už se v nějaké galerii platí, pak je vždy alespoň jeden den v týdnu vstupné zdarma. Další londýnská muzea bez poplatků:

The British Museum
The Victoria and Albert Museum
The Natural History Museum
Science Museum
Imperial War Museum, atd.

 

St Paul’s Cathedral

Tato katedrála je zpoplatněna. Ovšem existují způsoby, jak ji navštívit zdarma. Samozřejmě si je nenecháme pro sebe. První možností je návštěva St Dunstan kaple, kam je vstup zdarma. Ta je u vstupu do katedrály po levé straně. Tudíž až uvidíte frontu na lístky, držte se vlevo do této části, kam projdete zdarma. Stejně tak je návštěva krypty zdarma. Opět se vydejte z levé strany katedrály směrem do kavárny, odkud je vstup zdarma. Poslední možností je účast na bohoslužbě, kam je vítán každý.

 

Britská knihovna

Jedna z největší světových knihoven. Můžete ji navštívit kdykoliv zdarma i s oficiální prohlídkou.

 

 

Kam zadarmo v Římě?

 

1. Růžová zahrada

V Římě nenaleznete mnoho míst, kde je božský klid, ovšem tato zahrada je jedno z těch míst, kam můžete utéct od hluku a chaosu tolik navštěvovaného města, jako je Řím. Nachází se jen pár kroků od slavného Colosea. Za vstup nic neplatíte. V období mezi dubnem a červnem je zahrada úplně nejkrásnější, vše tu totiž kvete.

 

2. Muzeum ve Vatikánu

Návštěva Vatikánu je při cestě do Říma takřka povinností. Slavnou Sixtinskou kapli chce vidět každý. Muzeum můžete navštívit zdarma každou poslední neděli v měsíci. Otevřeno je však pouze mezi 9:00 – 12:30.

 

3. Pantheon

Pantheon je další z nejnavštěvovanějších atrakcí Říma. Jak by také ne, když patří mezi nejzachovalejší antické chrámy na světě. Vstup je sem zdarma, ovšem obrňte se trpělivostí, protože toto místo je cílem většiny turistů z celého světa.

 

Kam zadarmo v New Yorku, Paříži, Římu, nebo Londýně?
Štítky:                    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!