Pokud nestíháte odjet na dovolenou v období letních prázdnin, nezoufejte. Existují totiž i místa, kde ta pravá sezóna začíná až v záři nebo říjnu. Bonusem vám bude i větší soukromí, jelikož hlavní přísun turistů je ve většině destinací v období letních prázdnin. V následujícím článku vám dáme několik tipů, kde se ohřejete i na podzim.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde >>

 

Vydat se můžete po středozemních pláží ve Španělsku, Turecku, Portugalsku, nebo jižní Itálii. Teploty se stále pohybují kolem třicítky a moře zůstává teplé. Na řeckých ostrovech Santorini a Rhodos nebo také Korfu a Kypru se ohřejete i v říjnu. Na dovolenou můžete zamířit také do severní Afriky, konkrétně Tuniska, Maroka nebo Egypta. Hezké počasí se drží i na španělských Kanárských ostrovech. Pokud vás láká exotika, vyzkoušejte místa, kde se drží teplo po celý rok. Skvělá dovolená může být v Thajsku, na Srí Lance nebo v Karibiku, kde začíná dovolenková sezóna právě v říjnu a listopadu.

 

Kanárské ostrovy

Ostrovy věčného jara, tak se právem přezdívá Kanárským ostrovům. V říjnu je moře stále hezky teplé a klima příjemné. Na Kanárech můžete odpočívat na klidné pláži, nebo obdivovat krásy místních hor. Je to jen na vás. Vybrat si můžete jeden ze šesti ostrovů, kdy největší je Tenerife. Na každém najdete rozmanitou přírodu i velmi pěkné pláže.

 

Dovolenou na Kanárských ostrovech můžete zarezervovat zde >>

 

 

 

 

Španělsko – Costa del Sol

Španělské Costa del Sol je jedno z nejjižnějších míst Evropy. Ohřejete se tu i v listopadu, počítejte však s tím, že moře bude už trošku studenější. Chladnější voda z Atlantiku je zde i v létě, kdy moře dosahuje průměrných teplot 20°C. Costa de Sol můžete rozdělit na dvě části. Západně od Malágy se táhne dlouhý pás letovisek, kde je turisticky rušno. Směrem na východ za Marbellou, která je velmi hezká, síť letovisek řídne a je zde větší klid.

Na Costa del Sol je toho spousta k vidění. Výlet si můžete udělat do Granady, Málagy nebo Sevilly. Pokud toužíte po větším klidu, navštivte město Ronda, nebo Pueblos blancos v horách nad pobřežím.

 

Dovolenou ve Španělsku můžete zarezervovat zde.

 

 

 

Itálie – Sardinie

Sardinie je druhý největší středomořský ostrov. Pobřeží je velmi členité, divoké a hezké. Panenská příroda v různých podobách zdobí Sardinii ve všech koutech. Podzimní teploty se až do konce října šplhají nad 20 °C. Počasí je vhodné spíše k horským túrám, než polehávání na pláži. Mimo sezónu je zde mnohem méně lidí a nebude vám ani tolik horko. Krásné výhledy uvidíte například v zálivu Orosei, který je asi v polovině východního pobřeží. Vysoké útesy spadající do moře stojí také za zmínku. Nachází se u mysu Capo Caccia u města Alghero.

 

Dovolenou v Itálii můžete zarezervovat zde >>

 

 

 

Turecká riviéra

Turecká riviéra je pobřežní část Turecka v okolí města Antalya. Podzimní dovolená je zde jistota. Podnebí je již příjemné a voda stále teplá. Na své si zde přijdou milovníci potápění a šnorchlování, plážoví povaleči i dobrodružní horalové. Nedaleko pobřeží u Antalye jsou vysoké hory, doporučuji si projít pěšky tzv. Lykijskou stezku, dojdete po ní ke krásným scenériím. V Antalyi nakoupíte exotické koření a suvenýry na místních trzích. Teploty zde v říjnu dosahují příjemných 26°C. Dovolenou je často výhodnější koupit skrze cestovní kancelář. Vyjde vás tak levněji.

 

Dovolenou v Turecku můžete zarezervovat zde >>

 

 

 

Egypt

Teplota vzduchu je v polovině října 28°C a teplota moře jen o kousek nižší. Podzimní dovolená v Egyptě je příjemná. Velký nápor turistů již opadl a pokud chcete vidět pyramidy, či vyrazit na jiný výlet, počasí již není tak úmorně horké. Egypt je země mnoha možností. Děti si užijí vodní radovánky, můžete si vyrazit na čtyřkolkách do poušti, nebo obdivovat krásy historie. Většina hotelů nabízí programy all-inclusive a zájezdy se vyplatí kupovat last minute skrze cestovní kanceláře.

 

Dovolenou v Egyptu můžete zarezervovat zde >>

 

 

 

Kypr

Kypr se nachází v blízkosti Turecka a je jedním z nejteplejších míst Středozemí. Pokud se sem vydáte v průběhu října, neprohloupíte. Moře má stále velmi příjemnou teplotu ke koupání, jen podzimní večery bývají chladnější, ale o to lépe se vám bude usínat. Říjnové počasí láká k prozkoumání ostrova i plážovému povalování.

 

Dovolenou na Kypru můžete zarezervovat zde >>

 

 

 

Maroko

Maroko se stává mezi českými turisty stále oblíbenějším. Teploty na podzim se pohybují okolo příjemných 28°C. Maroko je poměrně velká země a záleží, kam se vydáte. Oblíbené je například letovisko Agadir, které svým podnebím připomíná Kanárské ostrovy. V Maroku jsou k vidění skvostné hory, moře, poušť i spousta památek. Suvenýry si můžete pořídit na místních tržištích, kterých je nespočet.

 

Dovolenou v Maroku můžete zarezervovat zde >>

 

 

 

Kam na podzim k moři? Tipy na levné destinace.
Štítky:                                        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!