Z České republiky lze vycestovat pouze s platným cestovním dokladem. Do které země však potřebujete cestovní pas? A kde si vystačíte jen s občanským průkazem?

 

Bez cestovního pasu, tedy pouze s občanským průkazem se můžete vydat do všech zemí Evropské unie:

do Belgie, Bulharska, Dánska, Estonska, Finska, Francie, Chorvatska, Irska, Itálie, na Kypr, do Litvy, Lotyšska, Lucemburska, Maďarska, na Maltu, do Německa, Nizozemska, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Řecka, Slovenska, Slovinska, Španělska, Švédska a do Spojeného království, které zatím stále zůstává členem EU

 

a navíc ještě do následujících zemí:

 

Albánské republiky, Bosny a Hercegoviny, Černé Hory, Gruzie, Islandu, Lichtenštejnska, Makedonské republiky, Norska, Srbské republiky, Švýcarska a Moldavské republiky.

 

Jedete-li na dovolenou přes třetí zemi, je ovšem potřeba ověřit, zda není pro vstup do této země nutný cestovní pas. Děti musí cestovat s vlastním cestovním dokladem (cestovním pasem nebo občanským průkazem). Tedy nestačí, když jsou zapsány v cestovním dokladu rodiče.

 

Cestovní doklady by měly být platné minimálně po dobu, kterou plánujete pobývat v zahraničí. V případě ztráty cestovního dokladu se v místě vašeho pobytu obraťte na nejbližší zastupitelský úřad ČR, který Vám vystaví náhradní cestovní doklad určený k jednorázové cestě zpět do ČR.

 

Přemýšlíte, jakou si vzít na Vaši dovolenou měnu? Eurem se v současnosti (červen 2017) platí v 19 členských státech EU (tzv. eurozóna). Jsou jimi Belgie, Estonsko, Finsko, Francie, Irsko, Itálie, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Malta, Německo, Nizozemsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko a Španělsko.

 

 

Kam mohu cestovat na občanský průkaz?
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!