To bych nebyla já, aby můj další příspěvek tady na levnocestování, nebyl o místech kam se zajít najíst a napít. Ten dnešní je na téma kavárny v Bristolu. Bristol je krásné místo, které stojí na návštěvu a já věřím, že se někdy dostanu i k článku o jeho památkách. Dnes ale zůstaneme u kaváren. Člověk přeci jen potřebuje místo, kam si zajít odpočinout a vychutnat dobré jídlo a pití, no ne? 
 
 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde
 

Society Café:

 

 

Úplně první kavárna, kterou jsem v Bristolu navštívila, bylo „Society Café“ v samotném centru města. V celku nenápadná kavárna se nachází na Harbour Site a tím nám tak nabízí výhled na přístav plný lodí krásných. Pokud bych vám mohla něco doporučit, bylo by to zajít sem za slunečného podzimního dne, protože nic se nevyrovná tomu, když sedíte u těch žlutých stolečků, kolem vás leží barevné listí, slunce vás hřeje na tváří (nebo vám nepříjemně svítí do obličeje, že jo), vy sledujete ruch okolo vás a u toho popíjíte kávu a jíte jeden z jejich výborných dortíků. Za celou tu dobu jsem tam stihla vyzkoušet jejich hořkou čokoládu, latte, filtrovanou kávu (na výběr mají ze spousty možností a rádi vám poradí) a pár z jejich zákusků a ani jedno nebylo zklamáním. Pokud nemáte cestu do Bristolu a i tak byste tyto dobroty chtěli ochutnat, Society Cafe by se mělo nacházet i v Oxfordu a Bath. Já navštívila tu v Bath a tam právě vznikly jedny z mých nejoblíbenějších fotek.

 

 

 

 

White’s Botanical:

 
 
Tuto kavárnu jsem měla na wishlistu už delší dobu, ale dostala se do ni až po pár měsících v Bristolu.  Nachází se opět v centru kousek od zastávky Rupert Street, na které nebo okolo které stojí většina busů jedoucích do centra. Jediný její problém je  v tom, že bývá otevřena pouze do 3 hodin odpoledne (info z googlu, možná už je to jinak), ale když jsme tam byli my, viděla jsem lidi přicházet i později, tak to možná záleží na tom, v jaké náladě obsluhující zrovna jsou. Co se týče kávy, nesmíte očekávat vrcholný latte art, který zkrášlí váš instagram. O tom to ale přeci není, nebo jo? Pro mě je důležitá chuť a ta byla dobrá. Pokud jste vegani, máte intoleranci na laktózu nebo jednoduše preferujete alternativy mléka, tato kavárna nabízí neuvěřitelné množství různých nemléčných mlék (nemléčné mléko? co?). Pokud to ještě o mně nevíte, hrozně ráda testuji carrot caky a ani tato kavárna nebyla výjimkou. A jak si jejich mrkvový dort vedl? Na jedničku! 
 
 
 
 
 
 

The Crafty Egg:

 

 
 
 
Dostáváme se k další kavárně, kterou jsem znala z instagramu. Svou lokalitou je možná trošku dál od centra centra, ale je stále ve vzdálenosti, kterou dojdete snáz pěšky. Nachází se nahoře na ulici Stokes Crofft a je tak asi 10 minut vzdálená od Primarku, takže pokud jako všichni, co přijedou po dlouhé době do Anglie, zahájíte nákupní horečku právě v tomto obchodě, můžete si tak skočit na kávu a jejich výborný hummus s avokádem, ztracenými vejci a pita chlebem. Co se týče mléka, myslím, že mají pouze sojové nebo mandlové, které já osobně nemám ráda, ale je dobré vědět, že i tato alternativa tam je. A pokud se snažíte omezit kávu tak jako já, rozhodně budete mít na výběr ze spoustu možností. No a pokud jste foto šílenci jako já a zdržíte se v Bristolu delší dobu, zkuste jejich jídlo zachytit na fotce, zveřejnit ho na instagramu, označit je, a pak čekat, jestli vás náhodou nevyberou jako výherce měsíce. Mně se to podařilo a mám tak u nich snídani zdarma, na kterou si pravděpodobně zajdu co nejdříve.
 
 
 
 
 

Mokoko Cafe:

 
 
Mokoko Café jsen navštívily jen náhodou, když jsme šla z kavárny “Little Victories”, která se nachází přímo naproti. Tohle už bude trošku procházka kolem Harbour Site, protože Mokoko se nachází až na Spike Island (myslím), ale pokud je hezký den, ta procházka rozhodně stojí za to. Neřekla bych, že je to typická kavárna a právě tím si mě získala. Teď už si přesně nepamatuji cenu, ale u jídla máte na výběr ze dvou možností – velký a malý talíř. Na ten talíř si pak vyberete quiche a k tomu si můžete vybrat z nejrůznějších příloh (ne jen jednu, můžete si všechny naskládat na jeden talíř). Pokud jste jako já a kamarádka, určitě neodmítnete ani zákusek. My zvolily jak jinak než carrot cake a je to pravděpodobně ten nejlepší carrot cake, který jsem v Bristolu ochutnala.  
 
 
 
 
 

Albatross Cafe:

 
 
Poslední kavárnou dnešního článku je Albatross Café, na kterou jsem opět narazila díky instagramu. Jestli Mokoko byla procházka, tohle bude výlet. Projdete Spike Island a půjdete ještě nějakou chvilku dál – doporučuji mít v mobilu mapy. Tenhle výlet ale stojí za to! Kromě nádherného botanického interierů, skvělé kávy a výborného zeleninového vegan dortu, který chutná jako mrkvový, nás zaujalo nádobí. Je totiž vyráběno (tuším, že) mamkou jednoho ze zaměstnanců a je proto velmi autentické. Neprodává se jinde, než v té kavárně a já tak nějak tuším, že příští výplata půjde právě do nějakého hrnečku či misky. Opět, pokud budete mít v Bristolu štěstí, vyražte sem za slunného dne a posaďte se přímo k oknu. Není nic lepšího! 
 
 
 
 
 
A to by bylo vše pro dnešní seznam kaváren. Podniků, kam se chci podívat je ještě velká spousta, takže hned jak jich dalších pár navštívím, rozhodně napíši další článek. Do té doby se na vás budu těšit na svém blogu a instagramu.
 
Lea, http://moimelea.blogspot.cz
Kam do kavárny v Bristolu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!