Rádi byste letos unikli předvánočnímu stresu? Kde jinde se vám budou nové síly nabírat lépe než v dokonale odpočinkové atmosféře u moře. Místo nákupů v přeplněných obchodních centrech a následného mrznutí cestou domů si natáhněte plavky a užijte si relax u bazénu s nějakým tím dobrým drinkem v ruce. U moře můžete strávit rovnou i Vánoce nebo tam oslavit Silvestr, počítejte jen s tím, že v tyto termíny jsou ceny letenek či dovolených vyšší. Za ten zážitek to ale určitě stát bude. 

Vybrali jsme zástupce ze čtyř kontinentů, kde v prosinci naleznete skvělé podmínky pro příjemnou dovolenou u moře.

Fuerteventura

Chtěli byste zůstat v Evropě, ale obáváte se, že tady žádnou destinaci, kde se ohřejete, už neseženete? Máme pro vás dobrou zprávu: na Fuerteventuře (Kanárské ostrovy) se můžete těšit až na 10 hodin slunečního svitu a naprosté minimum srážek. 

Pobyt v Evropě má své výhody, ale samozřejmě i určité nevýhody. Obejdete se bez cestovního pasu a víz, v klidu můžete vyrazit pouze s občankou. V letadle strávíte přijatelných 5 hodin, letenky budou levnější než mimo Evropu. Na druhou stranu obvykle nemůžete čekat teploty vysoce přesahující tropickou třicítku. S sebou si sbalte svetr, večer za něj budete rádi. 

Dovolenou na Fuerteventuře přes cestovní kancelář pořídíte už za cenu od 12 000 Kč. Poměrně často se také objevují akční letenky z Vídně, díky nimž se na tento ostrov můžete levně dopravit na vlastní pěst. 

 

Fuerteventura

Jamajca

Toužíte po exotice? Vaším cílem se může stát Jamajka, tropický ostrov v Karibiku. V prosinci vás zde přívítá dokonalé počasí: nebe bez mráčku, vysoké teploty kolem 30 °C a příjemně teplé moře. 

Na Jamajce si pak dosyta užijete opalování na krásných plážích (za všechny jmenujme celosvětově proslulou 7 Mile Beach), pořídíte katalogové fotky u vodopádů nebo zažijete adrenalinovou akci. Koukněte na tento náš rozhovor, ať si uděláte podrobnější obrázek o tom, co od Jamajky čekat a co tam zažít. 

Zájezdy od cestovních kanceláří bývají poměrně drahé, lépe tak vychází dovolená na vlastní pěst. Letenky můžete vyhledávat zde. Na cestu si připravte cestovní pas, vízum při kratších pobytech řešit nemusíte. 

 

Jamajka moře
Jamajka

Omán

V asijském Ománu je prosinec nejchladnějším měsícem v roce. Nelekejte se, pro nás to znamená velice příjemné teploty. V Maskatu je průměrná prosincová teplota 26 °C, v oblíbeném letovisku Salalah s úchvatnými plážemi pak 29 °C.

Až si dostatečně odpočinete na plážích, vydat se můžete na některý z treků, do pouště nebo na prohlídku jeskyní. 

Omán stále není úplně masovou destinací, čím dál častěji ho ale uvidíte v nabídce cestovních kanceláří. Zejména last minute zájezdy mnohdy seženete za opravdu zajímavou cenu. Dopravit se tam můžete také na vlastní pěst, letenky můžete vyhledávat zde. Při cestě se neobejdete bez cestovního pasu, potřebovat budete i vízum. To si vyřídíte online zde

 

oman
Omán

Kapské město

Na úplný závěr tu máme tip na stále poměrně netradiční destinaci, která se ale čím dál častěji dostává do hledáčku cestovatelů. V prosinci se můžete těšit na minimum přeháněk i spoustu hodin slunečního svitu

Kapské město je ideální pro aktivní cestovatele, kteří odpočinek na pláži (kterých je tady mimochodem celá řada a mnohé patří mezi ty nejlepší na světě!) rádi proloží nějakou tou aktivitou náročnější na fyzičku. Vystoupat můžete na slavnou Stolovou horu nebo podniknout výlet na mys Cape Point. Pokud zde budete trávit Silvestr, užijete si opravdu bujarou oslavu. 

Pokud toužíte po dovolené v Kapském městě, doporučujeme nespoléhat na služby CK, ale naplánovat dovolenou na vlastní pěst. Letenky můžete vyhledávat zde. Potřebujete cestovní pas, vízum neřešíte. 

 

Kapské město
Kam k moři v prosinci
Štítky:            

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *