Na to, abyste si odpočinuli a nasbírali nové zážitky, někdy stačí i víkend. Poradíme Vám destinace, které při svém víkendovém plánování určitě nesmíte vynechat. Udělejte si úžasný víkend, na který budete ještě dlouho vzpomínat! Letenky můžete zarezervovat zde, zájezdy přes cestovní kanceláře pak zde. Ubytování můžete řešit bud klasicky přes Booking, nebo využít naší slevu 725Kč na první ubytování a zvolit AirBnb. To bývá většinou levnější.

 

<

 

Vídeň

Zejména z Moravy je rakouské hlavní město „co by kamenem dohodil“. Navštivte zámek Schönbrunn, gotickou katedrálu chrám sv. Štěpána či Kapucínskou kryptu, která je místem posledního odpočinku členů habsburské dynastie. Opomenout nesmíte Přírodovědné muzeum a Muzeum umění, které uvnitř skrývají hotové poklady. Adrenalin si užijete ve vídeňském Prátru. Doporučujeme zakoupit Pratercard, která nabízí množství výhod a také slevy na vybrané atrakce.

 

Foto: Dominik Bartsch

 

Bratislava

Prohlédněte si Bratislavský hrad, ale taky Františkánský kostel či katedrálu sv. Martina, které Vás okouzlí svou architekturou. Večer si vychutnejte romantickou atmosféru historického centra a poseďte v některé z místních kaváren. Doporučujeme také navštívit ruiny Devínského hradu.

 

Bratislava castle

 

 

Krakov

Jedno z nejromantičtějších měst Evropy, Krakov, určitě musíte zažít na vlastní kůži. Navštivte každodenní květinové farmářské trhy na hlavním náměstí Rynek Glówny. Ochutnejte obwarzanek, typický krakovský preclík. Obdivujte komplex královského paláce a korunovační katedrály Wawel. Svou jedinečnou atmosférou Vás nadchne židovská čtvrť Kazimierz se dvěma velmi starými synagogami, ale také s hospodami se živou hudbou a restauracemi s úžasným jídlem.

 

 

 

 

Budapešť

Výborné maďarské jídlo, krásné historické památky a opěvované lázně, to vše najdete v Budapešti. Projděte se přes Řetězový most spojující městské části Budu a Pešť, ležící na opačných březích Dunaje. Z historických budov nesmíte vynechat budovu parlamentu, baziliku sv. Štěpána, královský palác či rybářskou baštu.

 

View of Chain Bridge, Hungarian Parliament and River Danube form Buda Castle.

 

Tropical Island

Milujete-li vodní radovánky, ale nechce se Vám trmácet až k moři, vyrazte do Tropical Island ležícího 60 km jižně od Berlína. Čekají Vás bílé pláže, opravdový tropický prales a hlavně několik bazénů s křišťálově čistou vodou. Děti se zabaví i na dětském hřišti nacházejícím se v areálu.

 

Plánujete-li vyrazit na prodloužený víkend, nebojte se zabrousit někam dál! Doporučujeme Vám tato úžasná místa:

 

Paříž

Romantický víkend v Paříži má v nabídce velké množství cestovních společností a agentur. Na vlastní pěst se do francouzské metropole dostanete například s leteckými společnostmi ČSA, easyJet či SmartWings. Vystoupejte na Eiffelovu věž (nebo raději vyjedete výtahem?), obdivujte Louvre či katedrálu Sacre Coer. Pobavit s ratolestmi se můžete zajít do nejnavštěvovanějšího zábavního parku v Evropě – Disneyland Paris.

 

Seine in Paris with Eiffel tower in autumn time

 

Barcelona

Do katalánské metropole se levně z Prahy nebo Vídně dostanete se společností Vueling. Nejlevnější variantou je pak zakoupení letenek Bratislava – Girona (u Barcelony) u nízkonákladové letecké společnosti Ryanair. Vydejte se po stopách Gaudího, navštivte nádherný chrám Sagrada Familia. Vykoupejte se v moři a užijte si romantiku přístavu. Projděte se po rušné ulici Las Ramblas, podívejte se na vystoupení pouličních umělců, ochutnejte výtečnou paellu a večer si zajděte na vystoupení vášnivého flamenga.

 

 

 

 

 

Londýn

Do Londýna se dostanete velmi levně s některou z nízkonákladových leteckých společností (například Ryanair), využít můžete i některé z četných nabídek cestovních kanceláří či agentur. V Londýně určitě musíte vidět Buckinghamský palác či Big Ben. Projděte se po Tower Bridge přes řeku Temži, po známém Trafalgar Square, pánové neopomenou navštívit čtvrť Piccadilly s množstvím klubů. Se světovými celebritami se potkáte v muzeu voskových figurín Madame Tussaud.

 

Kam cestovat na víkend?
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!