Rhodos je jedním, z nejzajímavějších a nejteplejších ostrovů v Řecku. A proto se nemusíte bát, vydat se tam jak brzy v Květnu, tak klidně i v pozdním Říjnu. Ostrov je kouzelný svými rozmanitými plážemi. Každá je úplně jiná a tak máte jedinečnou příležitost navštívit každý den, něco úplně jiného.

 

<

 

Pokud si chcete zapůjčit auto, bude vám bohatě stačit na 3 dny. Pokud jedete s agenturou, zeptejte se delegáta, jestli by vám nějakou půjčovnu nedoporučil. Protože většinou to máte jištěné ze strany vaší cestovní agentury a pokud se něco stane, vyřizuje to za vás ona. Pokud jedete na vlastní pěst, zeptejte se v autopůjčovně, jak je to s pojištěním, při nehodě.

 

Doporučuji, půjčit si auto (je jednak bezpečnější, pohodlnější a cenově srovnatelné), pokud nechcete auto, tak jedině 4kolku. Motorky bych se vyvarovala už z toho důvodu, že s ní neprojedete všechny hrboly a také to je méně bezpečné. Až budete jezdit po silnici, vždy před prudkou zatáčkou zatrubte. Většina řidičů totiž nedodržuje svůj pruh a zatáčky jsou opravdu prudké. Také na Řeckých silnicích platí „nepsané“ právo silnějšího.

Pokud si půjčíte auto jen na výše zmíněné 3 dny, rozdělte si to podle destinací, které chcete vidět. My to měli takto:

 

1. Den 

Prasonisi – místo, vodních sportů. Je zde jemný písek a fouká tu mírný až pořádný vítr. Dejte si pozor a parkujte dál od moře, protože když je příliv, je maličký ostrov od ostrova Rhodos oddělený mořem a často se stává, že řidiči zaparkují velmi blízko moře a auto jim zapadne tak, že už neodjedou.
My to spojili s krásným až kýčovitým městečkem Lindos, které je po pravé straně ostrova.

 

2. Den

Jeďte po pravé straně ostrova na nejznámější pláž Anthony Quinn. Tady se jen vykoupejte, zašnorchlujte a jeďte jinam, protože je to sice krásné (jsou tam i červené hvězdice a tak), ale je tam věčně plno. Kousek na ní, jsou lázně Kalithea, které si můžete projít, nebo se koupat na pláži, která je z velikých kamenů, které obývají hejna ryb. K pozdnímu odpoledni/navečer se vydejte do starého města Rhodos. Doporučuji vyzkoušet jednu z místních rybáren a dopřát si tác pro 2, kde je mix ryb a mořských plodů.

 

3. Den

Jeden celý den si nechte, abyste viděli i krásné vnitrozemí, Kde si v místních vesničkách můžete koupit místní olivový olej, pravou mořskou sůl, nebo jejich pálenku.
Vydejte se k jediné pitné nádrži ostrova. Vezměte si s sebou repelent, létají tam komáři, ale je to zajímavá scenérie. Spojit to můžete cestou do údolí motýlů, které se nachází na severu ostrova. Motýli se zde páří a proto jich zde najdete opravdu stovky. Než se tam vydáte, zeptejte se místních, jestli už v páření začali, jejich doba se totiž mění v souvislosti s počasím. Pokud vám zbyde čas a máte rádi vlny, vydejte se na levou stranu ostrova, kde fouká vítr a bývají tak velké vlny.

Martina, www.marblog.cz

 

Kam na 3 denní výlet na Rhodosu?
Štítky:    

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Získejte cestovatelské tipy jako první!