S vynikající leteckou společností Emirates můžete zamířit nejenom do Bangkoku, ale i do jižního Thajska na Phuket. Právě zde najdete většinu nejkrásnějších pláží z plakátů, včetně ostrova Phi Phi, kde se natáčel film Pláž. I když je v tuto chvíli celá řada termínů, doporučoval bych si s případným nákupem pospíšit – ty nejvýhodnější letenky velmi rychle mizí. Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Thajska přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění na Thajska je v podstatě nutné, protože jinak musíte platit z vlastní kapsy a jsou to velké částky (pár stehů a antibiotika po pádu z motorky kamaráda vyšlo na cca 10.000Kč). Stejně ale počítejte s tím, že většina úkonů se hradí hotově a až zpětně vám to pojištovna proplatí. Je proto rozumné mít sebou dostatečnou finanční rezervu. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte propočítat všechny náklady. Jídlo, motorku (či jinou dopravu), pojištění, ubytování a případné vstupy, nebo aktivity.  Thajsko není drahou destinací, ale i tak je třeba s tím počítat. Nás ve dvou lidech vyšel den na zhruba 1000Kč, ale jde to samozřejmě i o něco levněji, nebo mnohem dráž. Vždy záleží na vašem itineráři a míře luxusu, na kterou si potrpíte. Nám stačilo místní jídlo a čisté místo na přespání, atrakce pro turisty celkově moc nevyužíváme.

 

Ubytování řešte přes Booking nebo Agodu, která v Asii vychází často výhodněji. Chce to ale nabídky porovnat a pak se rozhodnout. Možné je i domlouvat ubytování na místě, ale v tom případě bych doporučoval si přečíst na Bookingu/Tripadvisoru recenze a porovnat ceny.

 

 

Letenky Praha – Phuket – Praha můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

Levné letenky z Prahy na Phuket
Levné letenky z Prahy na Phuket
Jižní Thajsko (Phuket) z Prahy s Emirates v celou řadu termínů za 12790Kč! (letenky tam i zpět)
Štítky:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *




Získejte cestovatelské tipy jako první!