Na jih Thajska, kde naleznete ty nejkrásnější pláže z plakátů (třeba i z filmu Pláž), nás zavede náš další levnocestovatelský tip. Poletíte se špičkovou aerolinkou Turkish Airlines a potěší i krátké přestupy po cestě.  V tuto chvíli je navíc k dispozici celá řada . Tento tip je na individuální turistiku, zájezdy do Thajska přes cestovní kanceláře, naleznete zde.

 

 

Získejte cestovatelské tipy jako první!
Zájezdy na last minute přes cestovní kanceláře až se slevou 70%, naleznete zde

 

Pokud nemáte s individuální turistikou žádné zkušenosti, doporučuji vám k přečtení tento podrobný návod >>

 

Pojištění na Thajska je v podstatě nutné, protože jinak musíte platit z vlastní kapsy a jsou to velké částky (pár stehů a antibiotika po pádu z motorky kamaráda vyšlo na cca 10.000Kč). Stejně ale počítejte s tím, že většina úkonů se hradí hotově a až zpětně vám to pojištovna proplatí. Je proto rozumné mít sebou dostatečnou finanční rezervu. Online srovnání cestovního pojištění, naleznete zde >>

 

Před nákupem letenek si nezapomeňte propočítat všechny náklady. Jídlo, motorku (či jinou dopravu), pojištění, ubytování a případné vstupy, nebo aktivity.  Thajsko není drahou destinací, ale i tak je třeba s tím počítat. Nás ve dvou lidech vyšel den na zhruba 1000Kč, ale jde to samozřejmě i o něco levněji, nebo mnohem dráž. Vždy záleží na vašem itineráři a míře luxusu, na kterou si potrpíte. Nám stačilo místní jídlo a čisté místo na přespání, atrakce pro turisty celkově moc nevyužíváme.

 

Ubytování řešte přes Booking nebo Agodu, která v Asii vychází často výhodněji. Chce to ale nabídky porovnat a pak se rozhodnout. Možné je i domlouvat ubytování na místě, ale v tom případě bych doporučoval si přečíst na Bookingu/Tripadvisoru recenze a porovnat ceny.

 

 

Letenky Praha – Phuket – Praha můžete zarezervovat zde << Kalendář termínů >>

 

 

 

Jižní Thajsko (Phuket) z Prahy v celou řadu termínů za 13790Kč! (letenky tam i zpět)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Získejte cestovatelské tipy jako první!